Starší dorost přehrál Indiány z Plzně a zvítězil 3:2

Filip Bazala, Jiří Kubják • 14.01.2011

Dnes odpoledne přivítal starší dorost Vsetína na svém ledě tým HC Plzeň 1929. V první třetině byl k vidění rychlý útočný hokej na obou stranách, ale domácí měli přece jen trochu více ze hry a zaslouženě po dvacetiminutách vedli 2:0 díky brankám Kohouta a Slováčka. Na začátku druhé třetiny opět skórovali domácí a stav 3:0 už vypadal jasně. Hosté zabrali a během čtyř minut snížili na 3:2 zásluhou Kubalíka a Tolara. Další branky už v zápase nepadly a domácí tak zaslouženě zvítězili 3:2. Výborný zápas odehrál Ondřej Slováček, který vstřelil dvě branky.

ESD - II. část pá 14.1.16:30
HC Škoda Plzeň
3:2(2:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kohout (Pokorný), 17. Slováček (Pelc), 21. Slováček (Pelc) - 21. Kubalík (Mašek), 25. Tolar (Pour). Rozhodčí: R. Volf - J. Kašík, L. Wesley. Vyloučení: 6:10 - navíc Tolar 10 minut vražení, Tulačka 5+KO vražení. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0 Diváci: 150 Průběh utkání: 3:0, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Žabčík, Pelc, Hradil, Žák, Báchor, Galia, Kovář, Štědrý, Surý, Daněk, Pokorný, Štrbík, Vašíček, Kohout, Kývala, Janeba, Slováček, Brida, Tobola.
HC Škoda Plzeň: Polívka (Karafiát) - Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Moravčík, Andrlík, Procházka, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Tolar, Zimmermann, Noga, Kubalík, Váchal, Houfek, Pour, Tulačka.

Do utkání lépe vstoupili vsetínští a již v čase 1:36 otevřeli skóre, když Dominik Pokorný vybojoval puk u pravého mantinelu a přihrávkou do prostoru mezi kruhy našel najetého Martina Kohouta, jenž bez problému zavěsil do prázdné branky. Zelenožluté úvodní branka povzbudila a plzeňský golman Polívka byl v ohni střel. Nahození od modré z hole Báchora skončilo na hokejce plzeňského brankáře. O pár minut později Žák ztroskotal na jeho pravém betonu.

V minutě 7. Se do první vážnější šance dostala i Plzeň, ovšem Noga po Kubalikově pasu našel jen dobře postavený levý beton brankáře Kohna. Hráči s modrými dresy poté zamkli Vsetín v obranném pásmu, ovšem většina pokusů skončila na chráničích bránicích hráčů. Valaši se připoměli v 14. minutě. To Michal Žák dostal od Bridy skvělou přihrávku, ale puk nedokázal zpracovat. O tři minuty později hrál Vsetín přesilovou hru. Ondřej Slováček si vybruslil od modré, naznačil střelu a později skutečně vystřelil přesně pod horní tyč. 2:0. Pro Vsetín a tím také skončila první třetina.

V prostřední části se s brankami roztrhl pytel. Hned v samém úvodu v čase 20:45 pojistil vedení Vsetína Ondřej Slováček, který v situaci dva na jednoho překonal Polívky střelou na vyrážečku. 3:0 pro Vsetín. Uplynulo jen pár vteřin a ruce nad hlavu zvedali i indiáni z Plzně. Dominik Kubalík ujel po levém křídle a nádherně zavěsil do levého horního roku Kohnovy branky. V minutě 25. hrála Plzeň přesilovku a David Tolar po spleti dorážek nakonec propasíroval puk za záda vsetínského golmana a snížil na 3:2.

Od tohoto okamžiku bylo plzeňských plné kluziště. Kde Vsetín dominoval v první třetině, tak Plzeň kraloval ve druhé. Ve 29. minutě se do dobré šance dostal Andrlík, ovšem minul vsetínskou klec. Za dvě minuty se pokoušel prosadit Tolar, jeho pokus Kohn vyrazil ramenem do ochranné sítě. Následovala příležitost Nogy, kterou Kohn ukryl ve své náruči. Vsetín se dostal ke slovu až v 36 minutě. Ondřej Slováček poslal z obranného pásma do breaku Janebu, ten zvolil zakončení v podobě blafáku do backhendu, což si golman v modrém plzeňském dresu pohlídal. Druhá třetina skončila za stavu 3:2.

V závěrečném dějství se hra trochu zklidnila. Martin Štrbík se neprosadil z pravého křídla. Na druhé straně ve 43. minutě nepochodil ani Tudlačka backhendovým pokusem. Vsetín mohl skórovat v minutě 48. Tobola už překonal golmana Polívku, ale jeho pokus zastavila tyč. O dvě minuty později se nepodařilo vyrovnat plzeňskému Schleissovi. V čase 54:51 se z levého křídla ukazuje Kohnovi Pour, ovšem brankář ve vsetínské svatyni ukryl puk do své lapačky. V 57. Minutě se do šance dostal Daněk, ale Polívka zneškodnil šanci svými betony. V závěru utkání ještě Kubalík prověřil Kohna a pak se ponořil, jako celá Plzeň do smutku. Vsetín tak zvítězil 3:2 a připsal si další tři body.

František Černý (HC Plzeň 1929): Mrzí nás začátek první třetiny, kdy Vsetín na nás vlítl a vstřelil dva góly. Do druhé třetiny jsme se trochu vzpamatovali a byli Vsetínu vyrovnaným soupeřem. V té poslední třetině se z výsledkem dalo ještě něco udělat, bohužel po našich chybách a faulech, které byly a nebyly nás rozhodčí vyloučil a do tlaku jsme se nedostali. Tím pádem jsme prohráli.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Máme za sebou těžký zápas s Plzní. Soupeř vyhrál 4 z 5 utkání. Hraje fyzický náročný hokej takový kanadský styl. My naopak hrajeme český hokej - technický a kombinační. Tudíž se střetla družstva obou rozdílných herních stylů. Hráli jsme dobře v útoku, ale hůř v obraně. Odskočili jsme na 3:0 a mysleli si, že utkání v klidu dohrajeme. Bohužel jsme si to během tří minut skomplikovali a soupeř snížil na 3:2. Závěr jsme zvládli vyloženě se stěstím a tři body vítáme doma.