Starší dorost se z Hané vrací s prázdnou

Miroslav Fantal, Václav Trávníček • 07.10.2011

Páté dvoukolo extraligy se starším dorostencům Vsetína nepovedlo. Po středeční domácí porážce 3:7 od Zlína padli i v pátek na ledě Olomouce 1:5. Valaši byli soupeři z Hané dlouho na dostřel. Na rozdíl jediné branky dokonce ve třetí třetině snížil Dalimil Zvonek. Vsetínští však pohrdli dvojnásobnou početní výhodou i pětiminutovou standardní přesilovkou a naopak ve vlastním oslabení dovolili Olomouci odskočit na rozdíl tří gólů. Poslední hřebíček do vsetínské porážky zatloukl tým Mory pátým zásahem dvě minuty před koncem.

ESD - 10.kolo pá 7.10.17:30
HC Olomouc
5:1(1:0, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Augustin (Beták), 26. Beták (Augustin), 53. Jergl A. (Peštuka, Brančík), 54. Peštuka, 58. Jergl A. (Ostřanský) – 52. Zvonek (Zuzaník, Šiafutdinov). Rozhodčí: Doležel – Cik, Vožda. Vyloučení: 7:5, navíc Beták (OLO) 5 min. + DKU [NARZ]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 73. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC Olomouc: Kochta – Markl, Brančík, Čamek, Ziegler, Beták, Hánl, Paksi, Hradil Z., Jergl A., Majera, Pšeja, Brandýs J., Konečný M., Ostřanský, Hradil P., Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil, Peštuka.
VHK ROBE Vsetín: Vlach – Hajda, Žabčík, Zvonek, Surý, Neuwirth, Stupka, Hryciow, Forch, Kohout, Stodůlka, Hrňa, Vašíček T., Helešic, Kuchařík, Vašíček V., Zuzaník, Grygar, Ščotka, Šiafutdinov, Hořanský.

Lepší vstup do utkání zaznamenala družina trenéra Konopčíka. Už ve druhé minutě se do slibné příležitosti probíjel Hánl, ale vsetínskou klec minul. Smutnit však Olomoučtí mohli jen minutu, než bekhendem otevřel skóre Vojtěch Augustin. Podobná gólová možnost se naskytla v polovině první části také hostům, ale Martin Kohout recept na domácího brankáře nenašel.

Druhá část nepříliš zajímavého duelu přinesla dva důležité momenty. Tím prvním se stala v pětadvacáté minutě druhá branka Kohoutů. Šimon Beták se protáhl po levé straně a sám před vsetínskou brankou zasunul kotouč za Vlachova záda.

I u druhé důležité situace figuroval slovenský útočník ve službách Kohoutů. Tentokrát se ovšem nejednalo o žádnou pohlednou akci z Betákovy produkce, ale o tvrdé naražení Jiřího Hejdy na mantinel. Vsetínský hráč zůstal na ledové ploše několik minut nehybně ležet, a proto musel být převezen sanitkou do nejbližší nemocnice.

Ztráta spoluhráče Valachy nakopla k bojovnosti a ve dvaapadesáté minutě slavili první úspěch. Dalimil Zvonek se ve vlastním oslabení prosadil střelou z pravého kruhu. Hanáci však nechtěli připustit žádné zbytečné drama a minutu po obdržené brance se vrátili zásluhou Aleše Jergla do dvoubrankového vedení.

A aby toho nebylo pro hosty málo, ve čtyřiapadesáté minutě přibalil soupeři na cestu čtvrtou branku Jiří Peštuka. V závěrečných minutách už o nic prakticky nešlo a utkání se jen dohrávalo. Přesto se Hanáci radovali ještě jednou. Gólový účet zápasu uzavřel Aleš Jergl.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Myslím, že to bylo odpracované utkání. Ve čtvrtek jsme předvedli slušný výkon v Brně, doma jsme na něj chtěli bodově navázat, což se také podařilo. Podle mě bylo spoustu zbytečného vylučování a několik nepřesných rozhodnutí rozhodčího. Jsme se třemi body spokojení, i když samozřejmě by se našlo pár chyb, ale mužstvo pracovalo, takže můžu jen chválit. Věděli jsme, že vzhledem k tomu, že má Vsetín doma menší plochu, tak hraje nátlakový hokej, který jim na větším kluzišti moc nejde. Po inkasované brance jsem se podvědomě bál, že ten gól může udělat něco s mužstvem, ale nakonec se ukázalo, že ta branka nakopla spíše nás.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Zápas se mi příliš dobře nehodnotí. Sice jsme se drželi, ale bylo to jen zásluhou planého tlaku. Olomouc vyhrála zaslouženě, byla na tom lépe bruslařsky, hrála agresivněji. U nás tak hrají bohužel jen někteří, ti ostatní k tomu přistoupili tak, že si jdou prostě jen zahrát. Chybí jim nažhavení, touha vyhrát. Pokud nebudeme hrát jako jeden muž, nedýchat společně od prvního střídání do poslední minuty, tak proti tak kvalitnímu týmu jako je Olomouc nemůžeme uspět. Navíc se nám zranilo několik hráčů, Jiří Hajda má otřes mozku, Roman Stupka pravděpodobně přetrhané vazy, u Ondřeje Grygara je možná zlomená klíční kost. Takže nejenom, že jsme prohráli, ale ještě jsme byli takzvaně biti.