Starší dorost si doma hladce poradil s Jihlavou

Filip Bazala, Jiří Kubják • 25.09.2010

Ke svému dalšímu utkání nastoupili dnes hráči staršího dorostu a hned od začátku dokazovali hráčům Jihlavy kdo dnes bude na ledě pánem. V utkání bylo k vidění plno pohledných akcí hlavně od formace Ptáčník - Daněk - Slováček a také krásné zákroky Tomáše Kohna, díky kterému domácí neinkasovali ani jednu branku. Vsetín se tedy stále drží na špici tabulky za vedoucími Vítkovicemi, na které ztrácí jediný bod. Další zápas čeká Vsetín derby, na Lapač se chystají hráči Zlína.

ESD - 9.kolo so 25.9.14:00
HC Dukla Jihlava
7:0(3:0, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Ptáčník (Pelc, Slováček), 11. Hradil (Kohout), 11. Pelc (Slováček), 23. Gajdoš (Štrbík), 30. Stodůlka (Kohout), 35. Pelc (Kohout), 57. Ptáčník (Daněk). Vyloučení: 2:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 100. Střely na branku: 38:22 Průběh utkání: 7:0.
VHK ROBE Vsetín: Kohn (Bača) - Pelc, Žák, Štědrý, Hradil, Vašíček, Báchor, Gajdoš, Ptáčník, Daněk, Slováček, Janeba, Štrbík, Tobola, Kohout, Stodůlka, Pokorný, Kývala, Neuwirth, Brida.
HC Dukla Jihlava: Hlávka (11. Krejčík) - Kohout, Kříž, Tobola, Dobrovolný, Peroutka, Čurilla, Vítek, Hošek, Březka, Lupač, Svobodník, Štěpán, Brabec, Vlček, Přidal, Střecha, Gregar, Štěrba, Donutil, Vantuch.

Domácí vletěli do zápasu s obrovským elánem a již po 28 vteřinách hry rozsvítil červené světlo za Hlávkovy zády Martin Ptáčník, který dorazil vyražený puk 1:0. Hosté se dostávájí do první příležitosti až ve 4. minutě, kdy Lupáč po levém křídle prověřil Kohna tvrdou dělovkou. O dvě minuty později se do samostatného úniku dostal vsetínský Ondřej Slováček, jehož blafák do backhendu vychytal Hlávka. V čase 10:25 se na útočný výlet z obrany dostal Petr Hradil a díky teči jihlavského obráce vymetl pavučinu v brance Milana Hlávky 2:0. Poté uběhlo jen 15 vteřin a Vítězslav Pelc od modré prostřelil Hlávku po třetí. Domácí fanoušci na Lapači jásali a Jihlava vyměnila brankáře. Hlávku nahradil David Krejčík.

Domácí byli herně při chuti a únava z předešlého zápasu nebyla znát. Další průnik Slováčka ze 14. minuty skončil na vyrážečce Krejčíka. Dukla dala o sobě vědět v 15. minutě, když od modré čáry střílel Gregar a Kohn zasáhl ukázkovým rozštěpem. Vsetín se poté zabydlel v útočném pásmu a hezkou kombinační hrou si vynutil pár slibných příležitostí. Tu největší měl Štrbám, který lehkou tečí ohrozil Krejčíka. To běžela 18. minuta a za stavu 3:0 se odcházelo i do šaten.

V čase 22:46 přihrál Martin Štrbám před branku, kde si z mezikruží najel Milan Gajdoš a ten prostřelil jihlavského brankáře mezi betony. Ve 23. minutě se zelenožlutí ujali vedení 4:0. Klub z Vysočiny mírně přidal na pohybu. Kohna ohrozili střelou od modré z hole Martina Kříže, ale famózní golman schoval jeho střelu v lapačce. Ve 25 minutě ujíždělo dukelksé dou Přidal – Gregar, jenže druhý jmenovaný nedosáhl na prudkou přihrávku.

V polovině zápasu zvýšil vsetínské vedení Stodůlka a to střelou rovnou po buly, kdy měl Krejčík zakrytý výhled 5:0. V čase 31:56 se probil Petr Donutil, ale našel jen dobře připravenou náruč Tomáše Kohna. Ve 35. minutě se opět měnilo skóre. Vítězslav Pelc si připsal další branku, když po přihrávce Kohouta prostřelil Krejčíka 6:0. Vsetín si do konce druhé části hru užíval a za stavu 6:0 se šlo do kabin.

Do závěrečného dějství vkročili jihlavští samostatným únikem Brabce, ale Pelc mu znemožnil zakončení. Poté se ve 43. minutě Kohnovi představuje Přidal, jenž napálil jen do vyjetého vsetínského brankaře. Vsetín nenechal nic náhodě a opět od 45. minuty převzal iniciativu. Jmenovitě formace Ptáčník, Daněk, Slováček bavila vsetínské ochozy svými nápady a herními varianty.

Ve 48. minutě prověřil Kohna jihlavský útočník Střecha, ale narazil jen na levý beton dobře postaveného brankáře. 52. minuta utkání - a při Kohnovi stáli snad všichni hokejoví svatí. Přidal měl před sebou po odraženém puku již odkrytou bránu, ale na poslední chvíli zasáhl obránce Pelc a od jeho nohy se puk odrazil do bezpečí. V čase 56:17 zvýšil na 7:0 Ptáčník, když mu z poza branky ideálně přihrával Daněk. Valaši si pohlídali závěr utkání a rozesmutnil Jihlavu porážkou 7:0.