Starší dorost vybojoval v Brně bod

Radek Bařina, Pavel Kuba • 24.09.2011

Cenný bod z ledu brněnské Komety přivážejí starší dorostenci VHK Vsetín. Ti do utkání vstoupili dobře a první třetinu vyhráli díky Grygarově trefě 1:0. Pětibranková smršť domácích v prostředním dějství ale strhla misky vah na stranu Komety a do třetí dvacetiminutovky tak vstupovali Valaši s dvoubrankovou ztrátou. Vsetínští ale zabojovali, manko dokázali vymazat a o vítězi tak nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Brňané v poměru 1:0. Celkově si tak Kometa připsala těsnou výhru v poměru 6:5.

ESD - 6.kolo so 24.9.13:20
HC Kometa Brno
6:5sn(0:1, 5:2, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Sedlák (Mrázek, Beneš), 29. Beneš (Mrázek), 32. Kozel (Kusko), 35. Král (Vojáček, Štancl), 38. Mrázek (Vojáček), rozhodující nájezd Mrázek - 20. Grygar (Zuzaník), 28. Šiafutdinov, 34. Hořanský (Surý), 44. Kohout (Helešic), 50. Zvonek (Ščotka, Hajda). Rozhodčí: Kopeček - Klouda, Zídek. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5.
HC Kometa Brno: Klimeš – Zbořil J., Štancl, Kozel, Raška, Řeřucha, Vaverka, Mrázek, Vlček, Jenyš, Vojáček, Kusko, Grünwald, Beneš, Král, Kovářů, Sedlák (C)
VHK ROBE Vsetín: Vlach, od 40. Svoboda - Hajda, Žabčík, Zvonek, Surý, Stupka, Hryciow, Forch, Kohout (C), Stodůlka, Hrňa, Vašíček T., Helešic, Kuchařík, Vašíček V., Zuzaník, Galia, Grygar, Ščotka, Šiafutdinov, Hořanský

Domácí Kometa do zápasu nevstoupila ideálně, aktivita byla větší na straně hostů ze Vsetína, což potvrzovala i nastřelená tyčka Klimešovy brány z hole vsetínského Zvonka. Během vyloučení Sedláka se hosté poprvé radovali ze vstřelené branky, rozhodčí Kopeček branku však správně neuznal, protože vsetínský útočník dopravil puk do brány rukou. Rozhodit se tímto verdiktem ale hráči z východní Moravy nenechali a puk do brněnské brány dopravily legitimně již po další minutě, bekend Ondřeje Grygara zaplul přesně do Klimešovy sítě – 0:1.

Gólem do šatny se Brněnští příliš nenechali znepokojit, ve čtvrté minutě druhé třetiny vyrovnával Jan Sedlák přesnou tečí mezi Vlachovy betony – 1:1. Vyrovnaný stav utkání nevydržel dlouho. Během přesilové hry Vsetína se ve zmatcích před Klimešem nejrychleji zorientoval vsetínský Kamil Šiafutdinov a bezproblémovou brankou vrátil vedení na stranu hostí – 1:2. I to ovšem nevydrželo dlouho, po necelých devadesáti vteřinách vrátil utkání vyrovnanou hodnotu Filip Beneš, který chytře objel bránu a se štěstím do ní zasunul puk – 2:2.

Gólový příval tím však neskončil. O tři minuty později projel brněnský Kusko celým kluzištěm, jeho střelu vyrazil Vlach jen na hůl dojíždějícího Adama Kozla, který už měl jednoduchou práci – 3:2. Hosté se nenechali z otočeného stavu zápasu vyvést z míry a již po několika okamžicích vyrovnali zásluhou Adama Hořanského, který úspěšně zakončil přečíslení dva na jednoho – 3:3.

Ani tímto ale gólový mrak, který se nad brněnskou halou roztrhl, neskončil. Sám před Vlachem se z ničeho nic zjevil brněnský Tadeáš Král a pěknou kličkou nedal vsetínskému gólmanovi šanci – 4:3. Do druhé přestávky domácí přidali ještě jeden gól, v oslabení přesně tečoval nahození od modré Petr Mrázek - 5:3.

Do třetí třetiny hosté vystřídali gólmany, do vsetínské klece si stoupl Miroslav Svoboda a během třetí třetiny nemusel lovit ani jednou puk ze své brány, hostům se navíce podařilo smazat dvoubrankový náskok domácích. Nejprve po zmatcích v brněnském pásmu zaúřadoval vsetínský kapitán Martin Kohout a vyrovnávací branku vsítil Dalimil Zvonek, když v přesilové hře doklepl do brněnské brány puk po střele svého spoluhráče Grygara od modré čáry – 5:5.

Utkání tedy spělo do prodloužení, kde se ani jednomu týmu nepodařilo vážněji ohrozit gólmana. O výsledku musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, kde se jediným úspěšným exekutorem stal brněnský Petr Mrázek a zařídil tak bonusový bod svému týmu. Kometa porazila Vsetín 6:5 po samostatných nájezdech.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Dnes to byl hodně divoký zápas, padlo hodně branek, myslím si, že dopředu oba týmy ukázaly, že hrát umí. Samozřejmě dozadu to skřípalo jak nám, tak Kometě. Dnes jsme mohli vidět klasický mládežnický hokej se spoustou dobrých věcí a se spoustou chyb. Kdyby se nám podařilo uhrát ty nájezdy, tak bychom byli maximálně spokojeni, ale i tak jsme za bod rádi, z Brna si moc týmů vozit body nebude.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): Dnes jsme do utkání chtěli vstoupit dobře, říkali jsme si, že to musíme zvládnout, ale prohráli jsme 0:1. O to více jsme se v kabině nabudili a udělali nějaké změny na druhou třetinu. Ta se nám vyvedla, hráli jsme ukázněně, hodně jsme bruslili, tlačili na soupeře a vytvářeli si šance – perfektní. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme hrát jednoduše a ukázněně, což se nesplnilo a zbytečnými chybami jsme se připravili o vedení. Nájezdy jsou už loterie, my jsme je dnes zvládli a byli jsme v nich lepší. Dva body jsme si zasloužili, litujeme jen toho zbytečného vylučování – to nás dnes ten bod stálo.