Starší dorost vydřel výhru nad Panthery z Havířova

Jiří Kubják, Radek Bařina • 06.02.2010

Bez brankáře Kohna i elitního útočného tria Kozák, Podešva, Kajaba se v utkání proti Havířovu museli obejít starší dorostenci VHK Vsetín. Na jejich výkonu se tyto absence projevily a více než dvě třetiny se Valaši proti pozorně hrajícím Panterům trápili. Ve třetím dějství se jim ale podařilo strhnout vedení na svou stranu a závěr utkání už se odvíjel v domácí režii. Čtyřmi brankami se na výhře podílel David Klimek, na tři z nich mu přihrál Jan Káňa.

- 41.kolo so 6.2.14:00
5:2(0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 28. Klimek (Žák), 37. Klimek (Káňa), 47. Slováček (Hurtík, Jurík), 53. Klimek (Káňa, Fryšara), 59. Klimek (Káňa, Žabčík) - 19. Diviš (Lešiga), 31. Suchý (Pasker). Vyloučení: 6:8 navíc Ptáčník (VSE) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 240. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
VHK ROBE Vsetín: Bača - Fryšara, Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor, Kovář - Daněk, Kitsberger, Káńa, Ptáčník, Kývala, Jurík, Slováček, Vašíček, Klimek.
AZ Havířov: Dvořák - Čintala, Valentík, Patrman, Jaroch, Lešiga, Jonáš - Čavoj, Miczek, Čaja, Pasker, Diviš, Mráz, Číp, Suchý, Kasperlík, Juhasz.

Utkání bylo zahájeno náporem Vsetína, které vedl David Klimek, jenž v první minutě obrkroužil celé útočné pásmo, ale na brankáře Dvořáka si nepřišel. V té době ještě vsetínský útočník ještě netušil, že ho bude čekat tak povedený zápas. Hosté se do první vážné šance dostali v 5. minutě, kdy Tomáš Mráz lehnou tečí minul vsetínskou branku. Půl minuty poté se do šance dostal Ondřej Slováček, ovšem jeho střela od modré čáry skončila na betonech golmana hostí. Havířov v 8. minutě zahrozil opět Tomášem Mrázem, jenž se dostal po levém křídle do samostatného úniku, ovšem Bača vytasil své betony včas. V minutě 15. se v obrovské šanci ocitl Kývala, ale beckhandovým pokusem našel pouze lapačku havířovského golmana. O čtyři minuty později se ve vyloženém náporu ocitli vsetínští, ale Ptáčník a ani na dva krát Jurík nedokázali s prostoru mezi kruhy Dvořáka překonat. V čase 18:58 přišlo potrestání Havířova v podobě přesilové branky. Obránce Daniel Lešiga přihrál z levého kruhu na centra Janu Divišovi a ten střelou mezi Bačovy betony otevřel skóre utkání.

Ve druhé třetině se Bača musel činit při pokusu Kasperlíka, kterou se štěstím vyrazil lapačkou nad. Naopak na druhé straně v minutě 23. si směle před Dvořákem počínal nováček ve službách Vsetína Tomáš Vašíček, škoda pro zelenožluté, že mu v rozhodujícím okamžiku odskočil puk od hokejky. Hosté zahrozili ve 28. minutě ve vlastním oslabení opět Tomášem Mrázem. Útočník Havířova s číslem 18 na dresu vystilh na pravém křídle chybnou rozehrávku valachů a řítil se sám na Baču, ten jeho pokus vyráží betonem. Za 21. vteřin poté vstřelil Vsetín vyrovnávací branku. Zasloužil se o ní v přesilové hře David Klimek přesnou tečí po střele Jana Káni. Vyrovnáno 1:1. Vedení Vsetína netrvalo dlouho a v polovině utkání bylo pro Pantery opět veseleji. To Dominik Suchý po několika dorážkách nakonec propasíroval puk za záda Maximiliána Bači. Vyrovnat skóre se pokoušel ve 33. minutě Žák, jeho pokus od modré čáry skončil na výražečce Dvořáka. V čase 36:52 se už ovšem svěřenci trenéra Luboše Jenáčka dočkali. Opět u toho byl David Klimek, jenž odražený puk od brankáře bez problému zasunul k levé tyči. Minutu na to Báchor od modré pořádně protáhl Dvořáka díky tvrdé střele k tyči. Druhá třetina skončila za stavu 2:2.

Do závěrečného dějství vstoupili jednoznačně aktivněji hráči Vsetína. Za zmínku stojí šance Jana Káni ze 44. minuty, kdy z pravého křídla nedokázal proměnit. O minutu ozději zase Hurtík od modré našel vyrážečku havířovského brankáře. V čase 46:24 se valaši ujali vedení. To strhl na stranu zelenožlutých Ondřej Slováček, když dorazil střelu Hurtíka od modré. 3:2 pro Vsetín. Havířov poté zahrozil Radkem Čípem v 51. minutě, kdy havířovská 19ctka. nastřelila tyč Bačovy branky. Na časomíře svítil čas 52:12 a David Klimek dokončil svůj hattrick, když blafákem do forhendu přelstil brankáře Dvořáka. Asistenci si připsali Fryšara a Káňa. Panteři pak v 54. a v 55. minutě dva krát ohrozili Baču z hole kapitána Jiřího Čaji, ale brankář Vsetína si s oběma pokusy poradil. V 59. munutě uzvařel gólovou tečku David Klimek, jenž po páté rozjásal 240 diváků na zimním stadionu na Lapači. Jan Káňa si připsal 3. asistenci. Vsetín zvítězil 5:2 a rozesmutnil Havířov.