permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1990 (6.10.2024)

Starší dorostenci obrátili utkání s Havířovem

Radek Bařina • 10.10.2009

Nepříznivě se pro starší dorostence VHK Vsetín vyvíjelo utkání proti Havířovu. Po 21. minutách hry prohrávali 0:2 a s nadějí na bodový zisk to vypadalo všelijak. Valaši ovšem dokázali zabojovat a díky dvěma brankám v závěrečné desetiminutovce obrátili výsledek ve svůj prospěch. Po vysoké prohře ze Zlína si tak vsetínští mladící spravili náladu a vybojovali důležité tři body do tabulky.

- 13.kolo so 10.10.14:00
3:2(0:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Kajaba (Podešva), 51. Hurtík (Podešva), 57. Klimek (Kajaba, Žák) - 19. Miczek (Čaja), 21. Deutsch (Mráz, Číp). Rozhodčí: Langr - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 33:27. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
VHK ROBE Vsetín: Dohnálek - Žabčík, Pelc, Hurtík, Žák, Tyralík, Báchor, Kovář - Daněk, Kitsberger, Káňa, Ptáčník, Kývala, Podešva, Slováček, Pešat, Klimek, Kajaba.
AZ Havířov: Kohn - Pilch, Čintala, Musil, Deutsch, Valentík, Jaroch, Jonáš, Miczek, Čaja, Diviš, Mráz, Číp, Mach, Suchý, Kasperlík, Křibík, Juhasz.

Hned první vteřiny utkání starších dorostenců Vsetína a Havířova přinesly gólovou šanci Valachů. Podešva dostal po 19 vteřinách hry kolmici do jízdy, svou dělovkou z mezikruží ovšem našel pouze připravenou Kohnovu lapačku. O několik desítek sekund později se Vsetínu naskytla možnost první přesilové hry v zápase. Ta se jim ale, stejně jak další tři početní výhody během první třetiny, nepovedla, snad proto, že v nich chyběl ostřelovač od modré Trška. Vyjma několika nahození na bránu v nich Valaši nepředvedli zhola nic.

Po dobrém úvodu přišel herní útlum a dění na ledě tak upadlo do šedivého průměru. Oba týmy se soustředily především na zadní vrátka, a byť měli Valaši více ze hry, do výraznějších šancí se nedostávali. Panteři se k první střele na domácí svatyni dostali až v minutě 8. tu však mladík mezi třemi tyčemi, Dohnálek, bez problémů zneškodnil.

Kolem poloviny první třetiny se hosté přeci jen začali trochu více osmělovat a hra se vyrovnala. Přesto byl Vsetín stále o něco nebezpečnější, což potvrdil v minutě 16. Po rychlé rozehrávce v obranném pásmu dostal puk do jízdy Podešva, prohnal se kolem obránce, ten mu však, při pokusu o kličku brankářovi, dokázal vypíchnout puk. V 19. minutě, po chybě v domácí rozehrávce, přišla první větší příležitost hostí, Číp si ale, tváří v tvář pohotově vyjetému Dohnálkovi, nedokázal poradit. Přesto se hosté ještě do přestávky dočkali. V čase 18:43 se dostal kotouč k Miczkovi na mezikruží a ten přízemní střelou našel skulinku mezi Dohnálkovými betony (0:1). Po první třetině tak svítil na časomíře stav 1:0 pro tým ze Severu.

Druhá třetina začala stejně, jako ta předchozí skončila – brankou v síti Valachů. Hned po vhazování se střelecky prosadil obránce Deutsch (0:2). Vsetínské ale obdržená branka nepoložila. Ve 23. minutě prováhal dobrou příležitost ke střele Kitsberger, na sklonku 26. minuty se ale Vsetín přeci jen dočkal snížení. Pronikajícímu Podešvovi při pokusu o kličku unikl puk, ten se ale doklouzal přímo k dojíždějícímu Kajabovi a ten nikým neobsazen pohodlně zakončil do odkrytého kouta branky (1:2).

O pár vteřin později mohlo být vyrovnáno. Slováček ujel do brejku, po bekhendovém blafáku ale nastřelil jenom tyč za Kohnovými zády. I v dalších minutách pokračovala výrazná převaha domácích, přes pozorně pracující obranu Panterů se ale do zakončení takřka nedostávali. Hosté hrozili takřka výhradně útokem ve složení Mráz – Číp – Kasperlík, kromě občasného průvanu v obranném pásmu Valachů si ale významnější příležitost nevytvořili ani oni. Až v minutě 35. se znovu zablýskalo. Podešva se z ničeho nic ocitl sám před Kohnem, z blízka ale zakončil pouze do přemisťujícího se brankáře. V poslední minutě druhého dějství fauloval Slováček a Havířovu se naskytla možnost, zahrát si vůbec první přesilovky v zápase. Tu ale rozdělila přestávka, do níž si Panteři stále udržovali nejtěsnější náskok.

Třetí třetinu tedy nastartovala hostující přesilovka. Ta zůstala nevyužita a stejně tomu bylo i o pár minut později při přesilovce číslo dvě. Ta ovšem byla o poznání nebezpečnější. Miczek se ocitl sám před Dohnálkem, ani nadvakrát jej ale nepřekonal a sám před brankářem Valachů byl i Mráz, jež ale svou příležitost prováhal. Hosté byli i nadále aktivní a svým napadáním nepouštěli Vsetínské k ohrožení své branky. Až přišla 50. minuta a s ní i krátká přesilovka domácích čtyři na tři. Podešva nabil Hurtíkovi, jehož rána od modré se otřela o jednoho z obránců a propadla mezi Kohnovými betony do sítě (2:2).

O dvě minuty později se Vsetínu naskytla velká příležitost obrátit vývoj utkání, kdy hrál téměř minutu v pěti proti třem. Ještě předtím ale mohli v obyčejném oslabení vrátit vedení na svou stranu. Čaja se řítil sám na Dohnálka, jeho střelu mezi betony ale domácí brankář lapil. Poté fauloval Kasperlík a hosté šli do tří. V největší šanci se ale střílejícímu Podešvovi ani dorážejícímu Kajabovi nepovedlo z blízka překonat brankáře Panterů.

Co se Vsetínu nepovedlo v přesilovce, zvládl při hře pět na pět. Po ose Žák – Kajaba doputoval puk k expresu jménem Klimek, který svůj únik zakončil bezchybným bekhendovým blafákem (3:2). V 57. minutě mohli Panteři odpovědět v přesilovce po Podešvově faulu, vůbec se však nedostali ke střele na bránu. 54 vteřin před koncem si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Deset vteřin před koncem mohl bod pro Pantery zachránit Mráz, na nějž zívala odkrytá brána, jeho střela ale až do sítě neprošla. Valaši tak získali důležité tři body a bodově se odpoutali svému dnešnímu soupeři.