Starší dorostenci ve Zlíně padli

Václav Trávníček • 22.09.2012

Starší dorost Vsetína v sobotu dokonal neúspěšné víkendové dvoukolo. Po páteční domácí porážce od Třince svěřenci kouče Weintritta prohráli i o den později ve Zlíně. Vsetínští sice po dvou třetinách zásluhou Martina Helešice a Františka Roda drželi naději na dobrý výsledek, ale Berani dvěma zásahy ve třetí části rozhodli. Po šesti extraligových kolech tak má VHK na kontě zatím čtyři body.

ESD - 6.kolo so 22.9.12:30
Berani Zlín
5:2(2:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Vyoral, 15. Stuchlík (Kobylík, Galuška), 39. Hladiš, 59. Dalajka (Galuška, Hlaváč), 60. Dalajka (Stuchlík) – 12. Helešic (Mikula), 29. Rod (Ščotka). Rozhodčí: Škach – Čech, Goňa. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Berani Zlín: Haloda - Kobylík, Hlaváč, Stuchlík, Gago, Pelánek, Zaremba, Velčovský, Kuncek, Tomek, Grygera, Pavlůsek, Dalajka, Procházka, Vyoral, Hladiš, Galuška, Malý, Kužílek.
VHK ROBE Vsetín: Bechný - Hajda, Žabčík, Běhula, Vašíček, Hryciow, Ščotka, Januška - Pancze, Christov, Forch, Světlík, Mikula, Tydlačka, Helešic, Kuchařík, Grygar, Rod.

Oba týmy měly svižný nástup do utkání, hned v první minutě si vybojovali přesilovou hru hosté. Přesilovka se však Valachům vůbec nevydařila a navíc i poprvé inkasovali. Jan Vyoral vystřelil a ještě dokázal dorazit svůj pokus za záda Bechného – 1:0.

Hosté postupně zvyšovali tempo své hry a vytvořili před Halodou velký závar, ten však brankou neskončil, o minutu později se však dostal ke kotouči Martin Helešic, který zamířil přesně a srovnal – 1:1.

V 15. minutě si zahráli přesilovou hru také domácí, Kobylík si skvěle odstoupil na modré, tvrdě vypálil a jeho střelu dorazil Martin Stuchlík – 2:1. V závěru první třetiny měli hosté výhodu druhé přesilové hry, tvrdou střelu Ščotky si Haloda pohlídal a do kabin se šlo za stavu 2:1 pro Berany.

V úvodu druhé části to zkoušel tvrdou střelou Hladiš, ale Bechný v brance hostů si s jeho pokusem poradil. Ve 27. minutě hosté hráli přesilovou hru, ta zůstala nevyužita, ale tři vteřiny po jejím skončení se prosadil František Rod střelou přes obránce a stav byl opět srovnán – 2:2.

Oba týmy to zkoušely rychlými přímočarými protiútoky, na jedné straně to zkoušel Grygar, ale jeho pokus mířil vedle branky, na druhé straně se poté zjevil Hlaváč, který trefil jen lapačku Bechného. Slušnou příležitost měl i Galuška, jeho pokus si Bechný pohlídal.

Dvě minuty před koncem druhé části se za obranu dostal Dominik Hladiš, který se prosadil střelou a vrátil domácím vedení – 3:2.

Třetí část hosté bojovali o srovnání skóre, dlouho se drželi v útočném pásmu, ale větší šanci si vypracoval až Helešic, který však v rozhodující chvíli nezamířil přesně, poté ani Mikula nepřekonal Halodu. V 51. minutě měli hosté příležitost přesilové hry, v ní pokračoval tlak Valachů, proti kterým obětavě bránili domácí mladíci.

Až dvě minuty před koncem utkání Galuška našel před brankou osamoceného Patrika Dalajku, který nekompromisně zavěsil – 4:2.

Hosté to však nevzdávali, minutu před koncem si vzali oddechový čas a zkusili to bez brankáře. Alespoň snížit se jim nepovedlo a znovu to byl kapitán Beranů Patrik Dalajka, který do prázdné branky navýšil vedení na 5:2.

Tomáš Valášek (PSG Zlín): „Jsme rádi za vítězství. Bylo to ubojované vítězství a usmálo se na nás konečně i trochu štěstí. Hráči odvedli to, co po nich chceme, to znamená bojovnost. V týmu nemáme žadné individuality, které by rozhodovaly zápas dvěma, třemi góly a proto je potřeba podat kolektivní výkon. S každým soupeřem budeme muset bojovat od začátku do konce, abychom nějaké body uhráli.“