Staršímu dorostu se opět nezadařilo. Třinec si odváží tři body

Kristýna Zigmundová • 23.09.2016

Ani 7. zápas se staršímu dorostu nepovedl. Už od úvodu utkání bylo jasné, kdo je favoritem. Domácí se sice dostali do šance jako první, to bylo ale v první třetině všechno. Pak už se kotouče ujali hosté a do konce třetiny se jim podařilo vstřelit hned 2 branky. V druhé třetině to domácí Půček ještě zachraňoval brankou na 1:2, bohužel ale ani to nestačilo a Třinec si z Lapače odváží 3 body a domácí porážku 1:5.

ELSD - 7.kolo pá 23.9.16:00
HC Oceláři Třinec
1:5(0:2, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 23. Půček (Klímek, Matiaško) – 16. Molin (Raška), 16. Peterek (Marguš, Najsar), 30. Raška (Molin, Przybyla), 48. Molin (Przybyla), 53. Przybyla (Raška). Rozhodčí: Veličovský – Bryška, Novák. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2, 1:5.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Mar, Kamas, Paroušek, Kollár, Nadymáček, Pařízek, Klauda – Klenec, Zajíček, Hrňa, Klímek, Matiaško, Liška, Zetocha, Koňařík, Půček, Najvar.
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – Radzienciak, Krzak, Rufer, Brabec, Marguš, Michálek, Homola – Havránek, Čmiel, Tománek, Krupa, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Papaj, Najsar, Molin.

Úvod první periody se nesl ve vyrovnaném tempu, v největší šanci se jako první blýskli domácí. Zetocha se dostal ke kotouči přímo před hostujícím gólmanem, střela mu ale moc nesedla a Vsetín se tedy radovat nemohl. Jak ale platí v hokeji, když nedáš, tak dostaneš.  V 16. minutě se ke kotouči dostal Dominik Molin, který využil chvíle, kdy Sachr ležel na zemi, a zakončil k pravé tyčce. Neuběhlo ani 30 sekund a lavička hostů se radovala znovu. Tentokrát se prosadil Jonáš Peterek, který využil zmatku a nepozornosti Sachra a nedal mu tak jedinou šanci se o něco pokusit, 0:2. Do konce třetiny se domácí tým sice snažil dostat do útoku, nedařilo se mu ale zakončovat, a když už pálil, tak nepřesně.

V úvodu druhé třetiny si domácí zahráli přesilovkovou hru, která se jim podařila využít. Ve 23. minutě přihrál Daniel Klímek svému spoluhráči Romanu Půčkovi, který ještě vypadal, že nahraje zpět. To si také myslel hostující gólman a začal se přesunovat. Roman Půček toho ale využil a zakončil. 1:2. Vsetín naskočil na jinou vlnu a bylo vidět opravdu hodně akcí, bohužel ale doplatili na chaos v obraně a ve 30. minutě se hosté dostali opět do dvoubrankového vedení. Adam Raška využil mezery v obraně a Sachr si s jeho střelou už nedovedl poradit. Závěr třetiny pak patřil hostům, kteří si vytvořili obrovský tlak dopředu, který jim vydržel až do poslední periody.

V té se domácím ještě dařilo vzdorovat napadání Třince. Ke změně došlo ve 48. minutě, kdy byl vyloučen Nadymáček a hosté tak dostali příležitost zužitkovat svůj tlak ve hře 5 na 4. To se jim okamžitě podařilo. Dominik Molin si připsal další branku, když dostal perfektní přihrávku od Dana Przybyla. V závěru hosté ještě upravili skóre brankou Dana Przybyla na konečných 1:5 a zaslouženě se mohli radovat z výhry.