Strhující závěr zápasu proti Šumperku vynesl juniorce dva body

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 22.09.2019

První branka v utkání čtvrtého kola juniorské extraligy padla až v 27. minutě, kdy poprvé kapitulovat domácí gólman Málek. Vsetínské hráče ale tato branka nakopla a stali se lepším týmem. I přesto je však čekala tvrdá rána, kdy hned po deseti sekundách třetí třetiny inkasovali podruhé. Potom ale přišel obrat. Tadeáš Pospíšil dvěma brankami v rozmezí tří minut vyrovnal. Vsetín měl spoustu dalších šancí na gól a vítězství za tři body, tu svou ale proměnil až Adam Hilšer v prodloužení.

Extraliga juniorů - 4.kolo ne 22.9.15:30
HK MD Šumperk
3:2p(0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 43. Pospíšil (Frimel, Hilšer), 46. Pospíšil (Vavřík, Hilšer), 62. Hilšer (Vrána, Zeman) – 27. Vogel (Horký, Holub), 41. Haluza (Vogel, Holub). Rozhodčí: Škrobák – Poláček, Pospíšil. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Diváci: 145. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Holáň, Zeman, Riedl, Siner, Houser, Kamas, Ondračka – Pospíšil, Hilšer, Holba, Vavřík, Zemánek, Vrána, Vašenka, Klímek, Frimel.
HK MD Šumperk: Venouš – Hladiš, Holub, Ott, Cekr, Blaháček, Plhal – Habrman, Štefanišin, Jurča, Vogel, Horký, Kavan, Haluza, Šembera, Drlík, Kesler.

Zápas Vsetína se Šumperkem začal spíše převahou domácích, jež se dostal do několika šancí. Například v 2. minutě, kdy se ke kotouči dostal Vrána, který se pokoušel objet obránce, v poslední chvíli se pokusil protlačit kotouč pod Venoušovy betony.

Pár šancí dostali i Draci, jejich střely taktéž nebyly úspěšné, všechny pokusy skončily v Málkově lapačce. 15. minuta přinesla velký nátlak ze strany Šumperka, z tohoto sevření se domácím nakonec dostat podařilo. První třetina nakonec skončila stavem 0:0.

Druhá třetina byl hodně vyrovnaná, co se týče šancí. Nátlak se přeléval z jedné strany na druhou, takže žádný tým neměl dostatečně velkou šanci na prosazení. Ve 27. minutě se přece jen podařilo Radku Vogelovi prosadit střelou nad pravé rameno vsetínského gólmana. Tímto aktem se však vsetínský celek více nabudil a snažil se vyrovnat, Venouše se jim však nepodařilo přestřelit.

V 35. minutě se k šanci dostal Pospíšil, který nejdříve vystřelil z vrcholu pravého kruhu, tuto střelu mu však zbrzdil šumperský obránce, podruhé vystřelil už trochu blíže brance hostů, avšak ani tato střela nebyla úspěšná. Přesilovka domácích v 37. minutě nebyla nijak využita, naopak byl při ní vyloučen útočník Vsetína.

Ihned po začátku třetí třetiny se Šumperku opět podařilo skórovat. Tentokrát byl autorem brány David Haluza. V 43. minutě však náskok hostů snížil Tadeáš Pospíšil střelou z předbrankového prostoru. Chvíli na to už bylo vyrovnáno, když se i podruhé trefil za Venoušova záda Tadeáš Pospíšil. V utkání šlo hodně vidět Hilšera, který měl šanci se prosadit, ale lapačka hostujícího gólmana byla rychlejší.

Při oslabení Draků bylo v útoku vidět pouze Vsetín, ten se však nedostal do takové pozice, aby mohl úspěšně vystřelit. V 59. minutě byl blízko gólu Zeman, který střílel od pravého kruhu, jeho střela však skončila odrazem od pravé tyčky. Do konce třetiny se ale žádnému z týmů nepodařilo skórovat, a tak se hrálo prodloužení.

Na Málka i Venouše bylo vysláno několik střel. Vsetínský gólman v prodloužení všechny střely pochytal. Gólman Draků však takové štěstí neměl, když se k němu z mezikruží přiblížil Adam Hilšer, a trefil prázdný prostor vedle levého betonu.

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): První dvě třetiny jsme nehráli moc dobře, spíš to bylo hodně špatné. Je pravda, že je začátek sezóny a máme spoustu nových kluků, musí si to nějakým způsobem všechno sednout, ale třetí třetinu jsme už hráli tak, jak očekáváme, že by to mělo vypadat. Když si vezmeme celý průběh, prohrávali jsme 2:0, tak do prodloužení jsme šli s tím, že to snad urveme. Šumperk tady dneska odehrál výbornou partii, prakticky ještě osm sekund před koncem šel sám na bránu, to kdyby tam spadlo, tak by jsme neřekli ani popel. Se dvěma body jsme spokojeni, vzhledem k tomu, jaký byl průběh celého zápasu.