Také Valaši umí závěry. Junioři však Technice porážku neoplatili

Helena Hegeďová • 28.01.2022

Jediné utkání tohoto týdne odehráli junioři na ledě brněnské Techniky. Domácí po dvou třetinách drželi pětibrankový náskok, ale pak nastoupili Valaši. Postupně snížili své manko na rozdíl jediného gólu a v posledních minutách nebyli daleko od toho, aby vyrovnali. Hra bez gólmana ovšem Vsetínským nevyšla a z Brna odjeli bez bodu s prohrou 5:7.

Liga juniorů - 33.kolo pá 28.1.
HC Technika Brno
7:5(3:0, 2:0, 2:5)

Branky a nahrávky: 10. Růžek (Čoupek, Sever), 16. Lajoš (Fornál), 18. Fornál (Lajoš), 32. Pospíšil (Adam, Kubica), 37. Pospíšil (Adam), 48. Čoupek, 60. Pospíšil (Adam) – 44. Przybyla (Bachánek), 52. Bachánek (Liss, Przybyla), 54. Liss (Mojžíš, Bachánek), 56. Fojtík (Liss, Ramert), 57. Ramert (Liss, Horský). Rozhodčí: Novotná – Kleprlík, Bezděk. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 30. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:5, 7:5.

HC Technika Brno: Nešpůrek – Holcman, Šupa, Žák, Kubica (A), Svoboda, Blaško (A), Mrkvica – Růžek, Sever, Čoupek (C), Nerad, Adam, Vlach, Líska, Fornál, Pospíšil, Lajoš.
VHK ROBE Vsetín: Hořejší – Čapka, Fojtík, Prčík, Liss, Sýkora, Machů, Sviták (A), Mojžíš – Przbyla, Bednařík (C), Bachánek (A), Horský, Veselý, Broža, Maštalíř, Ramert, Janíček.

První třetina utkání mezi brněnskou Technikou a Vsetínem skončila jednoznačným skóre 3:0 z pohledu domácích. Po poměrně nervózním začátku zápasu, kdy se kotouč pouze přesouval z jednoho konce kluziště na druhý, a to bez větší střelecké příležitosti, dostal kotouč pod kontrolu Jan Růžek, který otevřel skóre pokusem k levému betonu. Sovám se přitom po většinu první třetiny vůbec nedařily přihrávky a nejednu jejich ofenzivní kombinace zhatila právě nepřesná nahrávka.

První branka utkání dostala zápas do tempa, častěji se ke střelám dostávali hosté, ale góly padaly z hokejek domácích. Během 16. – 18. minuty se prosadilo duo Lukáš Lajoš a Michael Fornál. První jmenovaný využil nedorozumění ve vsetínské obraně, druhý tečoval kotouč mezi gólmanovy betony. Vsetínští nebyli směrem do ofenzivy pozadu, jejich pokusy ale Nešpůrkovi příliš starostí nenadělali.

Ve druhé třetině to zprvu nevypadalo, že by se mělo měnit skóre. Potom ovšem těsně po polovině základní hrací doby přišlo první vyloučení na straně Techniky a taky faul Vsetína, takže se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Tento stav domácím seděl a po kombinaci se prosadil Erik Pospíšil. Stejný hráč se v dalším průběhu druhé dvacetiminutovky prosadil ještě jednou, opět po souhře s Martinem Adamem, když se střela druhého jmenovaného neuchytila a Erik Pospíšil hostujícího gólmana překvapil zastrčením puku zpoza branky kolem levé tyče.

Ačkoliv to tak ještě po druhé třetině nevypadalo, závěr utkání přinesl velké drama. Zkraje třetí části zápasu snížil vedení Techniky Petr Przybyla, ale o opětovné navýšení náskoku se postaral Tomáš Čoupek, když Bachánek neproměnil trestné střílení. Jenže pak se do toho Vsetínští opřeli. Richard Liss našel Adama Bachánka na pravém kruhu a vsetínský útočník se střelou z první k bližší tyči nemýlil. Následně se trefil i Richard Liss, který ovšem nepřestal ani s přípravou gólových asistencí.

O dvě minuty později totiž našel v předbrankovém prostoru volné Ondřeje Fojtíka, jenž zakončil nad pravý beton. Závěr snů pomohl přiblížit také Jan Ramert, kterému se první pokus z brejku k bližší tyči nepovedl, ale následnou dorážku už provedl přesně podle představ. Zvrat chtěli hosté dokonat při hře bez gólmana, ale místo toho korunoval hru Techniky hattrickem po střele do prázdné brány Erik Pospíšil.