Tohle se nepovedlo. Domácí zápas s Technikou juniorka vysoko prohrála

Andrea Harmuthová • 22.10.2021

Technika Brno vstoupila do zápasu lépe a podařilo se jí otevřít skóre hned ve 2. minutě. Valaši během chvíle srovnali, když se trefil Matyáš Horský. Poté už se prosazovali jen Brňané, kteří přidali během první třetiny další tři branky a v podobném tempu pokračovali až do konce zápasu. Ani výměna vsetínských brankářů ve 23. minutě je nezastavila a domácímu celku nasázeli do konce utkání ještě dalších osm branek. Domácí se nevzdali a v závěru utkání dali ještě dva góly. Na výsledku to ale nic nezměnilo a tři body si zpět do Brna odváží hosté. Další zápas čeká juniory až příští čtvrtek, kdy na Lapač dorazí pražská Kobra.

Liga juniorů - 11.kolo pá 22.10.19:15
HC Technika Brno
3:12(1:4, 0:5, 2:3)

Branky a nahrávky:6. Horský (Sopek), 50. Broža (Vrána), 59. Bachánek (Horský) – 2. Sever (Čoupek), 14. Pospíšil (Fojt), 16. Kubica (Líska), 19. Pospíšil, 23. Pospíšil (Fojt), 24. Sever (Čoupek), 26. Blaško (Sever, Čoupek), 29. Líska (Sever, Pospíšil), 32. Vlach (Čoupek), 45. Líska (Lajoš, Jakuba), 52. Vlach (Sever), 58. Sever (Čoupek). Rozhodčí: Šico - Bařinka, Kociňák. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 86. Střely na branku: 23:50 (6:18, 6:17, 11:15). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:10, 2:10, 2:12, 3:12.

VHK ROBE Vsetín: Janura (23. Růžička) – Sýkora, Prčík, Sviták, Mojžíš, Fojtík, Čapka, Macík – Bednařík, Bachánek, Vrána, Sopek, Jurek, Veselý, Matějíček, Maštalíř, Horský, Broža.
HC Technika Brno: Skoupý – Fojt, Holcman, Kubica, Svoboda, Mrkvica, Blaško – Trögner, Ošlejšek, Sever, Vlach, Nerad, Jakuba, Líska, Čoupek, Pospíšil, Růžek, Lajoš.

První třetina utkání mezi Vsetínem a Technikou jako by dala připomenout poslední vzájemné utkání těchto dvou celku. Tentokrát si však Brněnští nechali své střelecké hody až na pozdější část zápasu. Alex Sever otevřel skóre duelu už ve druhé minutě, na jeho branku zareagoval Matyáš Horský. Góly Erika Pospíšila ve 14. a Pavla Kubicy v 16. minutě se Brno dostalo do vedení, které ještě v přesilové hře navýšil opět Erik Pospíšil.

A Erik Pospíšil na své konto přidal i třetí branku, a to jen chvíli po začátku druhého dějství. Patrika Januru ve vsetínském brankovišti nahradil Daniel Růžička, ale i pro něj to bylo studený sprcha. Neuběhlo totiž ani třicet sekund a už se po střele Alexe Severa musel otáčet za svá záda. Sovy trestaly vyloučení, na to první reagoval Ondřej Blaško, a když si svůj dvouminutový trest za faul kolenem odpykával Macík, chopil se slova Dominik Líska. Těsně po polovině zápasu se prosadil Andrej Vlach a hosté na Lapači po dvou třetinách vyhrávali o osm branek.

A nezdálo se, že by Technika hodlala přestat, nebo svého soupeře dokonce šetřila. Desátý gól Brna vsítil Dominik Líska, načež se v přesilovce prosadil domácí Ondřej Broža. Využitou početní výhody si ale odškrtly i sovy na druhé straně, když se po vyloučení Maštalíře trefil Andrej Vlach. Brnu do sbírky chyběla ještě branka v oslabení, kterou zapsal Alex Sever. Ten stejně jako Pospíšil zkompletoval hattrick. Poslední slovo v nepodařeném zápase však měli přece jen Valaši, když se necelé dvě minuty před koncem utkání prezentoval přesnou střelou Adam Bachánek.