Třetí výhra! Dorost proti Šumperku rozhodl minutu před koncem

Helena Hegeďová • 22.09.2023

Dorostenci pokračují bez porážky i v druhém soutěžním týdnu. Valaši zkraje druhé třetiny otočili vývoj utkání ve svůj prospěch, Mladí Draci z Šumperka sice do konce čtyřicáté minuty zvládli vyrovnat, ale trpělivá práce ve výborně odehrané třetí třetině se vyplatila. Minutu a čtyři sekundy před závěrečnou sirénou vstřelil vítěznou branku Matyáš Fusek.

Liga dorostu - 3.kolo pá 22.9.16:45
HK MD Šumperk
4:3(1:1, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 04:09 Malý (Lyčka, Vaculík; 5/5), 20:33 Němec (Hynek; 5/4), 22:30 Němec (4/5), 58:56 Fusek (Dvořáček; 5/5) – 02:14 Končický (Vogl, Žovinec; 5/5), 29:18 Augustin (D. Burda, Zahálka; 5/5), 37:23 Fiala (D. Burda; 5/5). Rozhodčí: Šmíd – Přecechtěl, Kaprál. Diváci: 68. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 4:3. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Kocyan (Hanzlík) – Kužel, Dvořáček, Noga, Hynek, Kučný, Sadílek, Lyčka – Kučerňák, Vinklárek, Vaculík, Fusek, Paták, Malý, Němec, Drozd, Meissner, Zezulka.
HK MD Šumperk: Zavoral – Kočara, J. Březina, A. Burda, Nemrava, Jurka, Voráč – K. Březina, Fiala, Končický, Žovinec, Vlček, Zahálka, D. Burda, Pazourek, Haas, Augustin, Vogl.

Šumperk vlétl do utkání brankou ve třetí minutě hry, kdy hosté vyhráli buly na levém kruhu útočného pásma, Šimon Končický převzal puk a nikým nebráněn v předbrankovém prostoru zakončil přesně do pravého horního rohu. Vsetínští nejprve neodpověděli v přečíslení, ale z následné akce už vyrovnáno bylo. Šumperku se nepovedlo dostat puk z pásma a Dalibor Lyčka jej zachytil na útočné modré čáře. S kotoučem si pak nabrusilil do mezikruží, odkud našel zcela volného Lukáše Malého na pravém kruhu. Druhý jmenovaný se pak trefil přesně do bližšího horního rohu.

Domácí mohli odskočit v přesilové hře. Střele Patáka z mezikurží chyběly jen centimetry k tomu, aby skončila za zády přemisťujícího se Zavorala. Puk se od zadního mantinelu odrazil zpět do hry, ale ani další pokus domácích nebyl přesný. Jakmile se vyloučený David Burda vrátil do hry, vybojoval puk u mantinelu ve vlastním pásmu a dlouhou přihrávkou vyzval do útoku Fialu. Ten objel branku a chtěl zakončovat kolem levé tyče, ale právě o brankovou konstrukci se puk odrazil do mezikruží, kde stál připravený Voráč. Jeho střelu zablokovala domácí obrana.

V další přesilovce Vsetína už ale branka padla. Valaši si početní výhodu přenesli z první třetiny do druhé a 33 sekund po startu třetiny otočili skóre utkání. Michal Kučný dobře pracoval v šumperském brankovišti a Zavoral si myslel, že má kotouč pod kontrolou, jenže Valaši puk nakonec přece jen u levé tyče tyče vydolovali a Adam Němec skóroval nad levý beton hostujícího brankáře. Hosté záhy nebyli daleko od vyrovnání. Velmi dobře se prezentovali Vlček a David Burda, kteří nejprve zkusili střelu mezi betony a poté vytáhli vsetínského gólmana z brankoviště. Ani v tomto případě se jim ovšem nepodařilo skórovat.

Šance se jim naskytla v početní výhodě, ale chyba lávky. Ve vlastním oslabení totiž skórovali domácí. Po pravém křídle se do útoku prosmýkl Adam Němec, který střelou mezi betony přidal svou druhou branku v zápase. Mladí Draci snížili těsně před polovinou utkání. Jan Zahálka vybojoval kotouč v dlouhém souboji za vsetínskou brankou a poslal jej na Davida Burdu, který z levého kruhu vystřelil. Jeho pokus se otřel o Kocyanovo rameno a pomalu začal padat za jeho záda. Za brankovou čáru pak kotouči ještě pomohl Tomáš Augustin

Zpátky do dvoubrankového vedení mohlo Valachy dostat přečíslení Malého s Meissnerem nebo střela Němce, ale místo toho přišlo vyrovnání. Přesilovku sice hosté nevyužili, ale Jakub Fiala se uvolnil hned po vhazování a bekhendem poslal puk mezi betony vsetínského gólmana. Šumperk pak zahrozil ještě jednou, když David Burda zakončoval přečíslení dva na jednoho a následně ještě ke střele pobídl Vlčka, který pracoval na hranici brankoviště. Oba pokusy byly hodně nebezpečné, první Kocyan vyrazil vyrážečkou, ve druhém případě zastavil kotouč levým betonem.

Třetí třetina pak byla lepší ze strany Vsetína, i když do větších šancí se dostali hosté. Vogl nadvakrát nepřekonal Hanzlíka. Hostující útočník si vsetínského gólmana nejprve vytáhl z branky, ale trefil jen jeho betony. Následně se dostal i k dorážce do odkryté branky, tu však trestuhodně minul. Končický pak pět minut před koncem třetí třetiny trefujil horní tyč vsetínské branky. Střelu Augustina z větší vzdálenosti Hanzlík ukryl ve své výstroji. Jenže pak přišla ta chvíle. Chvíle Matyáše Fuska

Na Lapači propukla obrovská radost, když minutu a čtyři sekundy do před koncem třetí třetiny našla prudká rána z mezikruží skulinku mezi betonem a lapačkou hostujícího gólmana. Bylo dobojováno. Valaši porazili Šumperk 4:3.

Ondřej Němec (VHK ROBE Vsetín): Byl to strašně těžký zápas. Věděli jsme, že Šumperk hraje hodně obětavě, hodně bruslí, hodně nás taky dohrávali. Myslím si, že kluci s tím měli ze začátku trošku problémy, ale na druhou stranu jsme se dostali do vedení. Nějakými chybami jsme dali soupeři zase šanci si čichnout k zápasu, ale předvedli jsme výbornou třetí třetinu. I když Šumperk párkrát zahrozil, tak z naší strany to byla výborná třetí třetina korunovaná gólem minutou před koncem. Jsme rádi za tři body, ale pracujeme dál.