Úspěšná generálka! Dorostenci oplatili Třinci porážku ze začátku přípravy

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 04.09.2019

Hostující celek se na Lapači uvedl rychlým gólem, na který Valaši stačili zareagovat až v přesilové hře. Tímto opadla i herní převaha Ocelářů a Vsetín se v čase 19:59 dostal do vedení. Ve druhé třetině vyrovnal třinecký kapitán a rozhodovalo se až v poslední dvacetiminutovce. V její polovině skóroval Štěpán Jurek a následoval závěrečný tlak Třince, v kterém domácí své vítězství ubránili.

Přípravné zápasy dorostu - Příprava st 4.9.16:15
HC Oceláři Třinec
3:2(2:1, 0:1, 1:0)

Branka a nahrávka: 11. Kunst (Jurek), 20. Kuchařík (Adámek, Dědek), 51. Jurek (Dědek, Babeliak) – 4. Procházka, 22. Petrovský (Kozlík, Hlávka). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Kočí, Krajčík, Kopřiva, Velikovský, Čajanová, Dořičák – Babeliak, Kunst, Jurek, Adámek, Dědek, Kuchařík, Turek, Bednařík, Tobola, Juráň, Rybár.
HC Oceláři Třinec: Halouzka – Cienciala, Pospíšil, Hykl, Hrůzek, Buják, Ročák, Mošnička – Przybyla, Wawrzkiewicz, Procházka, Kozlík, Petrovský, Hlávka, Tomiczek, Šutý, Janoš, Gazur, Pánek, Šotkovský.

Tlak hráčů obou týmů byl vyrovnaný,  ale i tak se již ve 4. minutě podařilo hostům dostat střelou Adama Procházky od levé tyče. do vedení To vsetínské hráče trochu zastrašilo a drželi se spíše ve svém obranném pásmu. Jejich hra se značně proměnila v 9. minutě vyloučením třineckého hráče. Přesilová hra domácímu celku velmi prospěla, a ten vyrovnal na 1:1 přesně namířeným pukem od Stanislava Kunsta

Za vyrovnaného stavu se domácím lépe hrálo a dařilo se jim častěji se dostat před Halouzku, který jejím střelám úspěšně vzdoroval. Třinci se ale taktéž nevedlo zle v útoku. Dařilo se jim vyvíjet na domácí dostatečný tlak, aby je udrželi značný čas před vsetínským brankářem. Na konci třetiny se ale podařilo prosadit vsetínskému útočníkovi Dominiku Kuchaříkovi, který v posledních sekundách dostal kotouč za Halouzkova záda.

Druhá třetina začala ve stejném rytmu jako první, a to gólem Třince, přesněji Serváce Petrovského, který vystřelil naslepo ke vzdálenější tyči vsetínské brány. Vsetínský gólman měl ještě daleko víc práce, když se na trestné lavici octli hned dva hráči Vsetína.

Domácímu týmu se však poté dařilo udržet se v útočném pásmu, kde měli i několik šancí, všechny střely však byly nepřesné a třinecký gólman nemusel výrazně zasahovat. Konec třetiny se nesl v rytmu vyloučení, kdy byl v posledních dvou minutách vyloučen jak hráč Třince, tak i hráč Vsetína.

Třetí třetina byla už poněkud klidnější. Ze začátku hrál domácí tým v oslabení, které pokračovalo ještě z předešlé třetiny, ale po návratu hráče na led se rychle vrátil ke své hře. Hosté se z toho nátlaku dostali na úkor vyloučení svého hráče. V 51. minutě již došlo ke změně stavu, kdy se do brány podařilo vystřelit Štěpánu Jurkovi a zvýšit tak skóre Vsetína na 3:2.

Třinec se však nedal lehce odradit a začal na domácí tým vyvíjet velký nátlak, kterého se jim ale nepodařilo nijak využít. Poslední minuta začala před Nešpůrkem, kde byli vsetínští hráči hodně tlačeni, ale do konce zápasu nátlak ustáli.

Štěpán Jurek (útočník VHK ROBE Vsetín): Zatím se ještě sehráváme, ladíme lajny, ale myslím si, že to byl dobrý zápas. Někdy jsme na ně tlačili, ve druhé třetině jsme to měli trošku nakloněné, ale jinak to podle mě bylo v pohodě. Jsme rádi, že jsme vyhráli.