V důležitém záchranářském boji rozstříleli dorostenci pražské Letňany

Pavel Tajzler • 17.01.2014

Pro vsetínské starší dorostence to byl další klíčový zápas, neboť se střetli se sokem, který je taktéž namočen ve vodách znamenajících ohrožení baráží. Vsetínští mladíci si však s tímhle úkolem poradili s bravurou a svého soka rozsápali na kusy. Dnešní výsledek tak znamená, že se Valaši opět vzdálili od poslední příčky a zase se jim bude o malinko lépe dýchat.

ELSD - 33.kolo pá 17.1.16:30
HC Letci Letňany
8:1(1:0, 2:0, 5:1)
Branky a nahrávky: 17. Tydlačka (Abdul, Hořanský), 28. Hohl (Mikula, Strmiska), 28. Hořanský (Weinttrit), 44. Grygar (Mikula), 45. Janošek (Kovář), 46. Hořanský (Tydlačka), 51. Kovář (Augustín), 60. Mikula (Strmiska, Grygar) – 55. Burda (Honetschaleger, Hůla). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Šťepán. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.
VHK ROBE Vsetín: Bechný (Gerža) – Vítek, Augustín, Svozílek, Weintritt, Hohl – Rýpar, Hořanský, Kovář, Abdul, Konopka, Světlík, Mikula, Janošek, Tydlačka, Grygar, Toman, Miko, Strmiska
HC Letci Letňany: Dubský (Provazník) – Hůla, Sekera, Zeliska, Kučera, Chvála, Štosek –Pražienka, Honetschlager, Burda, Poljanyčka, Klečka, Šťastný, Kulda, Tomek, Čapek, Smejkal, Horák

Plně vědomi si toho oč se dnes hraje vstoupili straší dorostenci ke svému utkání označenému "TOP DŮLEŽITÝ". Aby se vsetínští mladíci dostali do klidnějších míst tabulky RAKO extraligy potřebovali nutně porazit svého dnešního konkurenta. A již od prvních sekund zápasu si šli tvrdě za svým. Jako první se dostali do plnohodnotné šance Abdul s Hořanským, ale ani jeden z nich nedokázal překonat Dubského. Potrestat toto zaváhání mohl na druhé straně Čapek, jenže jeho hůl byla proti střele do poloodkryté branky. První branky jsme se tedy dočkali až v 17 minutě, kdy Abdul přesně našel hůl Ondřeje Tydlačky, pro něhož již nebyl problém otevřít skóre. V samém závěru třetiny mohl ještě přidat gól Grygar, který se řítil v oslabení sám na Dubského, leč neúspěšně.

Do druhé periody vstupovali hosté v pokračující početní výhodě a byli hodně blízko vyrovnání, jelikož Kulda se dostal velmi blízko k Bechnému, vystřelil, jeho střela už mířila do sítě, jenže v poslední chvíli zareagoval Bechný svým ramenem a puk vytlačil nad horní tyčku. O pár minut později přišel zlomový bod zápasu. Vlachům se podařilo vstřelit dva slepené góly, které od sebe dělilo pouhých 14 vteřin. Nejprve se v čase 27:09 trefil Dominik Hohl a následně Adam Hořanský. V téhle chvíli se vsetínská mašina rozjela naplno. Domácí přehrávali svého rivala a předváděli festival neproměnných šancí, díky nimž už se jim nepodařilo navýšit rozdíl a jít do poslední částí s úplně chladnou hlavou.

Toho chtěli Letci využít a na domácí v prvních minutách vlétli se snahou vstřelit rychlou branku. To se jim však nepodařilo. Ba právě naopak. Přišlo tvrdé vystřízlivění. Zelenožlutí borci během dvou a půl minuty nasázeli tři přesné zásahy, kdy se postupně prosadili Grygar, Janošek a Hořanský. Když o chvíli později přidal další přesný zářez na vsetínskou pažbu Kovář bylo po zápase. Zbytek zápasu se nesl ve znamení vyloučení a kouskování hry. I přes tyhle fakty se dokázala prosadit ještě obě mužstva. Na straně hostí zaznamenal čestný úspěch Dominik Burda, na té domácí pečetil stav na konečných 8:1 Josef Mikula.

Jiří Rech (VHK Vsetín):
,,Pro nás to bylo strašně důležité utkáni, protože to bylo zase se soupeřem ze spodní části tabulky. Potřebovali jsme jim zase odskočit, protože včera uhráli bod v Olomouci. Myslím, že jsme dnes odehráli nejlepší utkání v sezóně. Perfektně jsme zvládli obrannou činnost a soupeře jsme k ničemu nepustili. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli."
Jiří Žůrek (HC Letci Letňany):
,,Dnes jsme propadli na cele čáře a domácí zaslouženě vyhráli. Odehráli jsme to špatně jak v útoku, tak v obraně. Myslím, že je zbytečné to dále komentovat. Prostě jsme propadli úplně ve všem."