V napínavém utkání staršího dorostu s Olomoucí definitivně rozhodla až poslední perioda

Kristýna Zigmundová • 28.11.2015

Od začátku utkání se mohl Vsetín jevit jako vyrovnaný soupeř. Tím také do třetí periody byl. Do třetí třetiny se vjíždělo na led za stavu 2:1 a Olomouc měla ještě šanci na otočení. Tuto šanci ale definitivně pohřbil Dominik Knap svou třetí brankou a utkání nakonec skončilo za stavu 4:1. Vsetín si z domácího ledu odváží tři body a v dalším duelu vyzve Havířov.

ELSD - 24.kolo so 28.11.11:00
HC Olomouc
4:1(1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky:10. Knap (J. Weintritt), 24. Knap (Kovář), 55. Knap (J. Weintritt, Dubnický), 57. M. Weintritt (Dubnický, Koňařík) – 3. Říčka (Husták). Rozhodčí:Škrobák – Kurtin, Novotná. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 16:20. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Sachr – Ondračka, Nadymáček, J. Weintritt, Kollár, Kašpar, Augustin, Petrla – Dostál, Koňařík, Wolf, Dubnický, M. Weintritt, Humplík, Kovář, Knap.
HC Olomouc: Urban – Murla, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Bohanos, Podlaha, Beier, Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Janečko, Říčka.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, když se Patriku Říčkovi podařilo ve třetí minutě dostat puk za Sachra a tím otevřít skóre zápasu. Na branku Vsetína jsme si museli počkat až do desáté minuty, kdy skóroval Dominik Knap, který trefil volný prostor u Urbanovy levé tyčky. Do konce periody se oba týmy praly o puk, ale ani jednomu se už dostat kotouč za záda gólmana nepodařilo. Po první třetině se tedy utkání jevilo jako vyrovnané.

Druhá perioda začala lépe pro domácí, když ve 24. minutě opět skóroval Knap, kterému tuto střelu připravil David Kovář, který sám do poslední chvíle zvažoval, že vystřelí on. Nakonec se ale rozhodl přihrát a Vsetínu se to vyplatilo. Zbytek třetiny nebyl na střely nijak víc výživný. Domácí i hosté měli špatnou mušku a kotouč vždy minul branku, nebo skončil v brankáři.

Poslední perioda začala ve velmi napjatém tempu, kdy se hosté snažili vyrovnat. Hráči s pukem jezdili od jedné branky ke druhé, ale nedařilo se jim zakončit. Střely na gólmany byly minimální, a tak se nemůžeme divit, že změna nastala až v 55. minutě, kdy si Dominik Knap připsal hattrick a na ukazateli se rozsvítilo skóre 3:1. Vsetín ještě nakonec vykřesal další branku v 57. minutě, kdy Michal Weintritt dostal kotouč za záda nic netušícího Urbana. Olomouc se ještě do konce snažila, ale Vsetín si ji pohlídal a do zakončení ji už nepustil.

Vsetín v dalším utkání poměří síly s Havířovem, opět na domácím ledě. Utkání můžete sledovat v pátek od 18:00 na Lapači.