V prvním přípravném utkání porazili vsetínští junioři Třinec

Filip Bazala • 06.08.2013

Junioři Vsetína se připravují na extraligovou sezónu a ihned v prvním přípravném zápase na novou sezónu porazili těžkého soupeře z Třince. V týmu Luboše Jenáčka je mnoho nových tváří a na herním projevu v zápase s Třincem to bylo patrné. I tak se ale Valachům podařilo šestkrát prosadit, což v konečném účtování stačilo na výhru. Odvetu sehrají oba celky na Lapači v pondělí 12.8. od 15:00.

Příprava - přát. út 6.8.13:00
HC Oceláři Třinec
5:6(1:1, 3:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Kofroň (Heider), 34. Vyčesaný (Pěnčík), 36. Jaroš, 37. Kasala (Kofroň), 52. Pargáč (Jaroš) – 8. Zuzaník (Kuchařík, Zvonek), 31. Zuzaník (Zvonek), 33. Abdul (Stanislav), 37. Zvonek (Zuzaník), 56. Hryciow, 59. Stanislav (Abdul). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6..
HC Oceláři Třinec: Cieslar – Valíček, Mravec, Heider, Pěnčík, Walaski, Zakopjan, Franek, Jaroš, Křibík, Kovařčík, Kasala, Kofroň, Ohera, Bartoň, Vyčesaný, Pargáč, Motloch.
VHK ROBE Vsetín: Veselý (od 31. Vlach) – Hruška, Zuzaník, Žabčík, Vašíček, Hajda, Hryciow, Koutský, Červínek, Zvonek, Kuchařík, Neuwirth, Forch, Klíma, Surý, Abdul, Kachman, Stanislav, Stodůlka, Christov, Račický.
Do utkání vtrhli s větším odhodláním Oceláři, z čehož brzy vyústily první šance, které se však Třineckým nedařilo proměnit. I přes větší aktivitu domácích se paradoxně první prosadili hosté. Téměř v půli první periody se dostalo duo Kuchařík – Zvonek do přečíslení, jenž nabídlo po vyražené střele prvního jmenovaného puk dojíždějícímu Josefu Zuzaníkovi , a ten již neměl problémy se zakončením.

Nepřesnosti hráčů poté zapříčinily často přerušovanou hru a zápas ztrácel na svém tempu. V závěru třetiny přišlo první vyloučení, z čehož vytěžil Třinec vyrovnávající branku během následující přesilové hry. Adam Kofroň byl vyslán Heiderem do samostatného úniku, ve kterém si třinecký střelec velmi snadno poradil s gólmanem Veselým.

V druhé dvacetiminutovce bylo pořádně rušno. Nejprve útočníci spálili několik šancí na obou stranách a poté se s góly roztrhl pytel. Sérii branek odstartoval Josef Zuzaník svou druhou trefou z pravého útočného kruhu v půli periody a prakticky i celého zápasu. O minutu později byl Franek hákován a rozhodčí nařídili trestné střílení, které však Frankovi nevyšlo podle představ. Následně zafungovalo známé nejen hokejové pořekadlo "nedáš – dostaneš" a Jindřich Abdul zvýšil přesnou střelou na 1:3.

Oceláři poté dostali jakýsi nový impuls a začali střílet také góly. Michal Vyčesaný nejprve snížil skóre utkání na jedinou branku z mezikruží, o chvíli později už z totožného místa bekhendem k levé tyči brány vyrovnal Tadeáš Jaroš. Aby tomu nebylo málo, tak ve velmi krátkém čase přidal ještě další kousek do hostující brány Lukáš Kasala a Třinec rázem vedl 4:3.

Tím však ještě druhá třetina neskončila. Finální tečku za druhou částí utkání udělal až Dalimil Zvonek, jenž taktéž z mezikruží rozvlnil síť.

Poslední třetina započala nepřesnou hrou a v jistých pasážích několik diváků v hledišti nemělo prakticky na co koukat. Ruce nahoru zvedli radostí z gólu až po půli třetí dvacetiminutovky Oceláři, když Vsetín dokázal ubránit oslabení, ale houževnatost domácích už nikoliv a pouhých pět sekund po návratu Surého z trestné lavice zakončil z bezprostřední blízkosti brány Jiří Pargáč.

Za půl minutky už bylo znovu vyrovnáno. Michal Hryciow v útočném pásmu plácl z otočky jen tak do kotouče a puk se odrazil k překvapení všech od hole Cieslara k pravé tyči brány, kde následně zapadl do sítě. V závěru utkání dostali hosté početní výhodu, ve které si vytvořili patřičný tlak, až jej přetavil Filip Stanislav příklepem z velmi obtížného úhlu k poslední brance zápasu. Oceláři ještě vyzkoušeli hru v šesti výměnou za brankáře, ale to už ke změně stavu nepomohlo. Třinec – Vsetín, 5:6.