V zápase zvratů junioři propadli

Michal Kubáň • 25.10.2008

V s e t í n - Zápas jako na houpačce viděl vsetínský fanoušek, poté co se přišel podívat na zápas juniorů proti Českým Budějovicím. Stejně tak ale viděl, jak tříbrankový náskok nestačil vsetínským juniorům ke konečnému vítězství. Valaši sice již ve 4. minutě prohrávali, ale Kubo vzápětí srovnal na 1:1. S jednobrankovým náskokem vstoupil Vsetín do druhé části, když se postupně trefil Červenka a Kubo. Junioři vedli 4:1 a měli nakročeno k vítězství, přesto Jihočeši dokázali srovnat. Surovec poslal Valachy do vedení na 5:4, ale Ferebauer snížil. Jeho spoluhráč Zich opět poslal Jihočechy do vedení ale Sýs srovnal na 6:6. Drtivé tempo Jihočechů, ale junioři neustáli, a vítěznou branku Českobudějovických vsítil Zich, který tak dokonal svůj hatrick.

- 16.kolo so 25.10.12:00
Madeta Motor České Budějovice
6:7(2:1, 2:3, 2:3)
Branky a nahrávky: 5. Kubo (Szabó, Fabián), 20. Martyčák (Valigura), 26. Červenka (Sadil, Kubo), 26. Surovec (Pořický, Šimurda ), 43. Surovec,(Kapr) 54. Sys (Pořický, Martyčák) - 5. Zich, 26. Ferebauer (Zich, Vráblík), 37. Ferebauer (Zich), 37. Polodna (Rezek), 50. Ferebauer (Zich, Ježek), 54. Zich (Pavlíček, Rezek), 58. Zich (Ferebauer, Ježek). Rozhodčí: Škrobák - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 5:6, 6:6, 6:7.
VHK ROBE Vsetín: Hromada - Jaškin, Fabián, Šimurda, Kapr, Farda, Sznapka, Štindl, Sadil - Němec, Szabo, Kubo, Červenka, Surovčík, Plachtovič, Surovec, Martyčák, Pořický, Vávra, Sýs, Valigura,
Madeta Motor České Budějovice: Klestil (od 35. Dubec) - Jank, Dietz, Makovský, Pavlíček, Jáchym, Vráblík - Marek, Ježek, Heřman, Božka, Rezek, Schneider, Polodna, Ferebauer, Zich, Vaniš
Jihočeši zavítali na vsetínský led nepříliš dobře naladěni, neboť v pátečním zápase si dovezli Na Lapač nelichotivou prohru 0:5. Valaši podobně jako jejich sobotní soupeř prohráli 2:6 s Plzní. Až do 4. minuty se prakticky oba celky jen oťukávaly. V čase 4:16 domácí obránce školácky chyboval při rozehrávce, puk zachytil Zich a střelou pod horní tyčku otevřel skóre zápasu. Uběhlo však jen dvacet vteřin a Kubo prokličkoval celým hřištěm a střelou pod horní tyč srovnal na 1:1. V 7. minutě Polodna bombou v plné rychlosti otestoval Hromadovu lapačku. Jihočeši od půlky třetiny přebraly herní iniciativu a vsetínský brankář se měl co ohánět, aby neinkasoval.

Nahození českobudějovického Vráblíka postrašilo nejen domácí obranu, ale i Hromadu, který v leže jen sledoval jak se puk valí kolem pravé tyče. Na druhé straně se vsetínský Martyčák natlačil před branku hostů, bekhendem vypálil a puk nejenže Klestilovi vypadnul z lapačky, ale podobně se toulal do branky, až jej brankář v posledním okamžiku hokejkou odpálil pryč. Ze závěru třetiny se ale nakonec radovali domácí, poté co Martyčákova střela prošla za Klestilova záda – 2:1.

Do druhé části nastoupili aktivněji hosté, neboť Ferebauerovu střelu z jízdy musel Hromada vyřešit rychlým scvaknutím betonů. V čase 25:00 vsítil svou první branku v dresu Valachů Sadil – 3:1. O třicet jedna vteřin později se prosadil Surovec a zvýšil na 4:1. Přesto Jihočeši rychle zareagovali, dokonce v téže minutě. Ferebauer ujel domácí obraně, Hromada rychlým vyjetím se mu vrhnul pod nohy, ale útočník hostů se mu lišácky kličkou vyhnul a poté skóroval do zcela volné vsetínské klece – 4:2. Hostům tato branka dodala vítr do plachet a byl to právě Vsetín, který se po zbytek třetiny jen bránil. Ve 35. minutě jihočeský trenér Kupka vystřídal gólmany a do branky se postavil Hrubec. Nejvíce tlak Jihočechů gradoval ve 37. minutě, když ponejprve Vaniš trefil jednu z tyčí Hromadovy klece. Zichově střele na vyrážečku už Hromada nezvládl pokrýt – 4:3.

Ve stejné minutě se po obrovské hrubce v domácí obraně dostal puk k Polodnovi, který pohotovou střelou do pravého horního rohu srovnal na 4:4. Valaši tak kvůli vlastním chybám a nedbalé hře v obranném pásmu přišli o třígólový náskok. První lajna Jihočechů v čele se Zichem a Ferebauerem zatápěla domácí obraně nejvíce.

Právě prvně jmenovaný mohl poslat svou tým poprvé v zápase do vedení. Prokličkoval celé hřiště, prudce vypálil ale reprezentační brankář Hromada si tentokrát věděl rady. Skóre se ale měnilo na druhé straně. Surovec se dostal do brejku a ač sudí Škrobák signalizoval faul za podražení, Surovec ještě stihnul kličkou a následnou střelou mezi nohy pokořit brankáře Hrubce – 5:4. Následoval drtivý tlak hostů, při němž si Vrablík a následně Schneider vylámali zuby na brankáři Hromadovi, resp. na jeho betonech.

Ve 48. minutě mohl zvýšit náskok domácích Červenka, který se sám s pukem ocitnul před Hrubcem, ale tutovou šanci doslova zahodil, neboť jeho rána šla zcela mimo branku. Potrestání přišlo záhy. Po Zichově přihrávce sklepnul puk do branky Ferebauer – 5:5. Valaši dostali další příležitost ke skórování v následující přesilové hře, ale poté co si Valigura prohodil puk Sýsem, tak střelu posledně jmenovaného jihočeský brankář vyrazil. Neuběhla ani minuta a nedůraz vsetínské obrany potrestal opět Ferebauer, když puk z brankové čáry protlačil do branky a poslal hosty do vedení.

Valaši se přesto nevzdali a v čase 53:56 srovnal na 6:6 Sýs po kombinační akci spolu s Pořickým a Martyčákem. Záhy mohl Pořický skórovat, ale jeho samostatná akce skončila u brankáře Hrubce, jakožto i Surovcova dorážka. Větší vůli po vítězství však předváděli hosté, důkazem toho byla další branku. Šest minut před koncem třetiny zachytil špatné vyhození Ježek, okamžitě nahodil puk před branku, kde se pokoušel překonat Hromadu Ferebauer, ale povedlo se to až napodruhé jeho hokejovému dvojčeti Zichovi, který vstřelil rozhodující a vítěznou branku Jihočechů. V závěru zápasu Pořického vyloučení zkomplikovalo šanci domácích hrát bez brankáře a hokejisté Českých Budějovic si výsledek již dokázali pohlídat.

Josef Halouzka – Vsetín (trenér)
„Vedli jsme 4:1. Je vidět, že v mužstvu není síla. Za stavu 4:1 šli na led bezstarostně jako by bylo minutu před koncem zápasu. Okamžitě jsme inkasovali. České Budějovice mají zkušené mužstvo, aby dokázalo otočit nepříznivý stav. Je to smůla a to jsou právě body, které nám mohou moc chybět.“

Jiří Šrámek - České Budějovice (vedoucí mužstva)
„ Poté co jsme včera prohráli 5:0 ve Zlíně, tak jsem přijeli na Vsetín maličko otřeseni. Chtěli jsme za každou cenu bojovat. Byl to zápas zvratů, domácí navíc promarnili náskok 4:1. Nám se podařilo vyrovnat a pak už se hrálo jako na houpačce. Díky důrazu v koncovce si odvážíme ze Vsetína tři body. Dneska to byl zápas Zicha, který od začátku sezóny hraje obránce a dnes jsme měli málo útočníků, tak jsme jej dali do útoku. Byl to teda jeho a Ferebauerův zápas.