Ve vyrovnaném utkání s Warriors zabojovala juniorka ve třetí třetině

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 27.09.2020

Začátek první třetiny byl velice rychlý, neboť první gól padl hned v první minutě. Záhy však bylo vyrovnáno. Od té doby byla třetina pomalejší. Druhá třetina byla velmi podobná té první, jen s tím rozdílem, že na konci třetiny se Vsetínští dostali do vedení. V poslední třetině přišel jeden gól na každou stranu a Valaši tak můžou slavit výhru.

Extraliga juniorů - 4.kolo ne 27.9.12:00
HCM Warriors Brno
4:3(1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kopčil (Apolenář, Macík), 23. Apolenář (Veselý, Pernický), 37. Dědek (Jurek, Pospíšil), 43. Pernický (Dědek, Pospíšil) – 3. Sedláček (Vodák), 24. Mrkvica (Marčík), 43. Staněk (Sedláček). Rozhodčí: Grygera - Wesley, Poláček. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 74. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Pernický, Krnáč, Houser, Kožený, Čapka, Sviták, Macík – Veselý, Bednařík, Svoboda, Jurek, Pospíšil, Kopčil, Maštalíř, Dědek, Apolenář.
HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Mahdal, Kala, Orsech, Sedláček – Marčík, Mrkvica, Hanák, Toman, Novotný, Zelinka, Staněk, Vodák, Rašovsk, Harásek.

Než se všichni pořádně rozkoukali, Vsetín už vedl 1:0. Třicet sedm sekund po startu utkání se první vsetínská formace natlačila před branku a Michal Kopčil dostrkal kotouč za Atanasiadisova záda. Z gólu se domácí neradovali dlouho. Tomáš Sedláček rychle odpověděl. Po zbytek první třetiny měly oba týmy šanci dostat skóre na svou stranu, nepovedlo se to ani jednomu.

Jakub Apolenář si zkraje druhého dějství nabruslil před branku, odkud zužitkoval chytrou přihrávku Matyáše Veselého. Jenže ani nyní nemělo vsetínské vedení dlouhého trvání. Z mezikruží prostřelil Tkadlece Jiří Mrkvica. Warriors svého soupeře nenechali odskočit. Valachům se ani před střeleckou aktivitu nedařilo skórovat.

Do vedení je dostal až Matyáš Dědek, jenž využil Atanasiadisovy hry bez hokejky a připsal si na své konto první gól mezi juniory ve svém premiérovém utkání v této kategorii. Na tuhle branku Brno tak rychle nezareagovalo.

Změna přišla až po přestávce, kdy skóroval Adam Staněk. Bylo opět vyrovnáno. Tentokrát vzali osud do svých rukou Vsetínští a 53 sekund po Staňkově střele se prosadil kapitán domácího celku Vojtěch Pernický. Vsacané byli až do konce utkání aktivnější, velké šance měli mimo jiné i v přečíslení, ale k navýšení skóre už nedošlo.

Juraj Jurík (VHK ROBE Vsetín): Bylo to hodně bojovné a vyrovnané utkání. Přes naši střeleckou nemocnost, kluci bojovali a dřeli. Myslím si, že to vítězství jsme si vybojovali, za což jsme strašně rádi. Takový zápas, který se zlomí bojovností, jsme potřebovali a doufám, že nám ta střelecká potence přijde v těch dalších a důležitějších zápasech.

Jaromír Korotvička (HCM Warriors Brno): Myslím, že zápas se musel divákům líbit, protože se to stále tahalo na jednu nebo na druhou stranu. Nasazení to mělo, rozhodly individuální chyby, ze kterých jsme vždycky dostali rychlé góly. Dokázali jsme na ně dvakrát rychle odpovědět, vrátili jsme se do hry. Tím ale, že jsme měli čtrnáct dní pauzu, tak síly docházely a ve třetí třetině už jsme neměli na to, abychom to potřetí otočili. Naši kluci mě překvapili, dali do toho srdce, měli bojovnost. Výpadek tam samozřejmě šel vidět. Odvedli kus práce, a proto jim ode mě patří díky.