Vsetín dovezl z Vysočiny remízu

Jakub Mezlík, Jan Hrbáček • 17.08.2006

J i h l a v a - Po domácím vítězství 4:2 zamířili vsetínští hokejisté k odvětě na jihlavský zimní stadion. Skóre zápasu otevřel hned v 5. minutě domácí útočník Marian Havel a dlouho to vypadalo, že gól z jeho hole bude jediným. Po vyrovnaném průběhu utkání se však Valaši dočkali odměny v podobě gólu agilního Marka Grilla, jenž 13 minut před koncem srovnal stav na konečných 1:1. V brance Vsetína nastoupil Simo Vehviläinen.

Přípravné zápasy - přát. čt 17.8.17:00
HC Dukla Jihlava
1:1(1:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Havel (Polák) - 47. Grill (Bobček). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:8, navíc Plch (JIH) 10 min. a Květoň (VSE) 10 min. Průběh utkání: 1:0.
HC Dukla Jihlava: Suchan - Šmarda, Chvátal, Dobrovolný, Lukačovič, Drgoň, Plch, Zigmund - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Horský, Kaňkovský, Fiedler - Lazorišák, Dušátko, Hrbatý - Rezek, Havel, Polák.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Ostrčil, Horák, Galvinš, Štach, Bobček, Laurila, Bolf - Květoň, Dědek, Demel - Davídek, Sabol, Hubáček - Dubec, Škoda, Duba - Grill, Sakrajda, Kraus.
Úvodní třetina patřila domácímu celku. První vážnější šanci sice měli hosté, když ve 4. minutě zahrozili v přesilové hře a Suchana zachránilo břevno, o minutu později se už ale ukazatel skóre dal do pohybu na straně Dukly. Ondřej Polák zpoza brány našel dobře postaveného Mariana Havla a ten se nemýlil - 1:0. To bylo však na dlouhou dobu co se týče úspěšných střeleckých zásahů vše. V 11. minutě Čachotský nepřekonal ani na dvakrát finskou akvizici v bráně Vsetína Simo Vehviläinena, o dvě minuty později si perfektně nahráli Kaňkovský s Dobrovolným, ale druhý jmenovaný nezakončil přesně. Tři minuty před koncem 1. třetiny se ještě do šance řítil Rezek, který naskočil z trestné lavice, i jeho sólo vsetínský gólman zlikvidoval.

Druhá část přinesla oproti první o poznání vlažnější tempo a méně šancí. Zato byla bohatší na vyloučení, na ledě přibylo sekání a drobných osobních soubojů. Za zmínku snad stojí jen šance jediného jihlavského střelce v utkání Mariana Havla, který se ve 29. minutě v přesilovce ocitl v blízkosti gólmana Vehviläinena. Vsetínský gólman však betonem jeho pokus vykopl. Za stavu 1:0 se tak odcházelo do kabin i po druhé třetině.

Vsetín začal poslední dvacetiminutovku velkým náporem, Jihlavští ale dokázali dlouho trpělivě bránit a vyvarovat se osobních chyb v obranné fázi jako v předchozím přípravném zápase proti Kometě Brno. Osudnou se však pro Duklu stala 47. minuta. Suchan si sice nejprve poradil s Dubcovou šancí, když předvedl efektní zákrok v leže, o několik sekund později se však síťka za jeho zády už rozvlnila. Střelu Bobčeka od modré tečoval do branky Marek Grill a bylo vyrovnáno – 1:1. To bylo co se týče brankového účtu zápasu vše, protože své šance v pozdějším průběhu promarnili vsetínský Galvins nebo Jihlaváci Zigmund a Kaňkovský. Ten přestože vystihl vsetínskou rozehrávku, tváří v tvář finskému gólmanovi neuspěl. Dukla remizovala s extraligovým soupeřem 1:1. Jihlava-Loc: 49°23`59.02``N,15°35`45.06``E