Vsetín i podruhé vítězně!

Václav Trávníček • 02.08.2006

V s e t í n - Vsetínským hokejistům se zatím v přípravě daří, ve druhém letním utkání zdolali slovenský Poprad 6:4. Přestřelka začala už v páté minutě, kdy se trefil vsetínský Tomáš Demel, jenž skóroval ještě jednou. Poslední branka utkání padla zase v páté minutě od konce, kdy síťku domácí brány rozvlnil Kopecký. Překonal tak mladého brankáře Martina Štefla, který dnes kryl Vsetínským záda. Finská akvizice Simo Vehviläinen doposud příležitost nedostal, možná jej vsetínští fanoušci uvidí v pátek. To Valaši hrají další přípravné utkání – tentokrát hostí celek Liptovského Mikuláše.

Přípravné zápasy - přát. st 2.8.17:00
HK Poprad
6:4(2:0, 3:1, 1:3)
Branky: 5. Demel (Sakrajda), 13. Demel (O. Hruška), 32. Bobček (Grill), 34. Štach, 40. O. Hruška (Koloničný), 43. Hubáček - 25. Štolc (Igor Majeský), 45. Halaj, 55. Kubus (Štolc), 55. Kopecký (Halaj). Vyloučení: 7:10, navíc Spitzer - Segľa oba 5 minut a dokonce utkání. Využití: 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Štefl - Bobček, Štach, Bolf, Stříteský, Koloničný, Spitzer, Zapletal - Demel, Sakrajda, O. Hruška - Bohunický, Hubáček, P. Hruška - Grill, Škoda, Kraus - Freiberg, Dědek.
HK Poprad: Hurajt - Kožuch, Kumstát, Fabián, Valečko, Bambúch, Turan, Gurčík, Vorobel, Giba -Kopecký, Halaj, Majeský - Jasovský, Chrenko, Jabrocký - Segľa, Palovčík, Piatak - Štolc, Smolka
Druhé představení mají Vsetínští za sebou, v první třetině se vytáhl svou bojovností a skvělým zakončením Tomáš Demel. Už v 5. minutě rozjásal diváky, když mu přihrál Sakrajda a na Vsetíně oblíbený „Démon“ rozvlnil síťku poprvé. Poté se hra uklidnila. Změnil to až ve 13. minutě Ondřej Hruška. Svou přihrávkou vybídl Demela a ten se protáhl kolem bránícího obránce a neomylně skóroval. Druhý gól Vsetína probudil Poprad a ten do konce třetiny převzal iniciativu. Začalo se hrát spíše v obranném pásmu Vsetína. Při jedné ze střel na gólmana Štefla zazvonila dokonce tyč.

Druha třetina začala hodně rychlým tempem. Vsetín se dostal do náporu a vynutil si přesilovku. Valaši tuhle možnost nevyužili, naopak inkasovali. Ve 25. minutě se trefil Miroslav Štolc z protiútoku založeným Igorem Majeským. Na obou stranách se začalo hodně přiostřovat, k zemi byl poslán Grill, to jestě bez povšimnutí rozhodčích. O chvíli později však na trestnou lavici musel pykat hráč Popradu, dokonce na 2 + 10 minut. Po přihrávce Grilla na Bobčeka následovalo klasické nahození na gólmana hostujícího celku, překvapivě ovšem skončilo v bráně. Hned po buly se na ledě hodně přitvrdilo a začalo se vylučovat. Rozkouskované hry využili ze svůj prospěch Vsetínští, jmenovitě Lubomír Štach, který podobně jako Bobček zkusil přelstit brankáře od modré čáry a to znamelo další gól. Někteří hráči neunesli své emoce, do menší potyčky se pustil Spitzer s Majeským. Zavěr třetiny se dohrával spíše na půlce Vsetína. Najednou z ničeho nic, ve 40. minutě Koloničný přihrál O.Hruškovi a ten do třetice jako přes kopírák překonal Radovana Hurajta střelou od modré čáry.

Podobně jako na začátku třetí třetiny si diváci přišli na své i v té třetí. Velmi rychle Vsetín prověřil pozornost brankaře hostů a hned na to jsme měli možnost vidět bodyček, který odnesl popradský útočník, snažící se dostat k puku. Po střele na Hurajta, se před popradským brankovištěm sjela snad celá pětka hráčů v zeleno-žlutém a nakonec to znamenalo gól Hubáčka, který pohotově dorazil puk do branky. Rychlá odpověď přišla o chvíli později ve 45. minutě, když pěkně rozehranou akci dotáhl do konce střelou od modré čáry Halaj.Poté diváky vystrašil další střelou Chrenko. Po jeho jedovatém nápřahu si kontroloval masku domácí gólman Štefl. Přehnaná snaha Popradu udělat něco s nepříznivým stavem skončila vlastním vyloučením dvou hráčů. Jeden z nich dostal osobní trest. To se jevilo jako dobrá šance pro Vsetín. Do další malé potyčky se ovšem dostal Bobček s Majeským. To sloužilo jako předehra k velké šarvátce, která začala za bránou Popradu a zapojily se do ní obě pětky dnešních soupeřů. Po malých trestech se taky udělily i dva větší. Po 5 + do konce utkání na obou stranách. Poslední desetiminutovku byly více aktivní hráči Popradu. Do listiny střelců se zapsal ještě Kubus a Kopecký.Oba v 55. minutě. To ovšem chuť z vítězství domácím nezkazilo, konečný stav utkání 6:4. Nejlepším hráčem na hřišti byl Tomáš Demel.