Vsetín se snažil vyhrát, na Olomouc však nestačil

Anna Pavlína Sedláčková • 24.11.2018

Vsetínským dorostencům se podařilo vstřelit první gól zápasu, pak ale začali povolovat a do vedení se během jedné třetiny dostala Olomouc. Domácí se snažili tuhle jejich ztrátu dohnat. To se jim podařilo ve třetí třetině, kdy vyrovnali na 3:3, a za tohoto stavu hráli polovinu třetiny. Šest minut před koncem se však Olomouc opět prosadila a byla opět ve vedení. Nadstavba v podobě prodloužení nám nic nepřinesla. Až nájezdy rozhodly, komu poputuje bod do tabulky navíc.

ELIOD Extraliga dorostu - 17. kolo - 1. část so 24.11.12:00
HC Olomouc
3:4(1:1, 0:2, 2:1 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Rybár (Machů, Turek), 43. Bednařík (Machů, Turek), 48. Jurek (Kunst, Půček) – 20. Ševčík (Spurný, Lambert), 29. Spurný, 34. Ruda (Přecechtěl), 55. Ruda (Masare, Holcman). Rozhodčí: Čech – Novák, Poláček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 96. Střely na branku: 29:12. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4.

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Machů, Mikula, Velikovský, Kočí, Dořičák, Kuchařík, Kunst – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.
HC Olomouc: Hořejší – Nesvadba, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček – Havel, Václavský, Martinec, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda.

Vsetínští dorostenci se pustili do zápasu po hlavě. V 7. minutě si už na své konto připsali první gól zápasu, jehož autorem byl Samuel Rybár, který dostal přímou nahrávku od Machů, kterému se podařilo vymanit z obklíčení Olomouce. V přesilové hře se domácí pokoušeli opět skórovat, ale obrana Olomouce byla aktivnější, a tak se jejich střely odrážely od betonů Hořejšího. V první třetině se hosté snažili především bránit svou bránu. To se jim v první polovině moc nedařilo, do té druhé už šli s lepší taktikou a nasazením, což se jim vyplatilo. Na konci třetiny všechno vypadalo, že se do kabin bude odcházet za stavu 1:0. Olomouc však překvapila a půl minuty před koncem první části zápasu se jí podařilo vyrovnat. Za bránou se o puk rval Spurný, ten nahrál Petru Ševčíkovi, který si na nahrávku počkal před bránou domácích.

Ve druhé třetině se Vsetín snažil bojovat a udělat si před Olomoucí náskok, ta jej však nechtěla pustit ze středního pásma. Rozhodli se domácí vrátit do svého pásma a čekat co udělá Olomouc. Ta se s pukem rozhodla vyjet za Tkadlecovu bránu, odtud se pokusila vstřelit gól. Hosté se ale trefili pouze do betonů, kde si puk přebrali domácí, vyjeli na soupeřovu bránu, do cesty se jim však postavila obrana, která je nepustila ani do mezikruží. V přesile Olomouce Vsetín zabral a nepustil je k bráně, hosté tak neměli šanci přesilovky využít. Ale ve 30. minutě se změnil stav střelou Adama Spurného. Čtyři minuty na to si Olomouc opět zvětšila náskok před Vsetínem, tentokrát byl autorem brány Stanislav Ruda, kterému do cesty sice padl vsetínský hráč, to ho ale nijak nevyvedlo z míry a vystřelil do prázdného místa v bráně. V této třetině se Vsetínu již nepodařilo vstřelit gól.

To se jim podařilo až ve třetí třetině, ve 42. minutě, kdy se Turek a Machů snažili společně dostat blíž k bráně, olomoucká obrana ale byla v pohotovosti a nepustila je před Hořejší. Vsetínští hráči si, ale všimli volného Davida Bednaříka, kterému okamžitě nahráli, a ten jen puk poslal do brány. To jim dalo naději na vyrovnání, a čím dál častěji se jim dařilo dostat do útočného pásma, obrana však byla vždy tam, kde měla, a Vsetín tak neměl šanci skórovat. Ve 49. minutě se rozhodli zajet do svého pásma a počkali, až tam budou všichni hráči. Pak jen nahráli Kunstovi a Půčkovi u modré čáry, kteří se rozjeli na soupeřovu bránu. Bez bránění se k ní však nedostali, to se povedlo Štěpánu Jurkovi, který vyrovnal na 3:3. To však nezůstalo bez odezvy a v 54. minutě se díky střele Stanislava Rudy Olomouc dostala do vedení. Vsetínu se pak přestaly dařit nahrávky, čehož využívali hosté k útoku. Žádný gól ale do konce třetiny už nepadl, a tak se Olomouc mohla radovat z vítězství.

V nadstavbě se bojovalo o bod navíc do tabulky, tady se Valachům podařilo mít na Olomouc určitý tlak a měli také spoustu příležitostí skórovat, gól se jim však vstřelit nepodařilo. O všem rozhodly nájezdy, ze kterých vyšla jako vítěz Olomouc, rozhodující střelou ve 2. sérii od Stanislava Rudy.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Utkání se nám nevydařilo hlavně střelecky, zklamali jsme  v zakončení, kde potřebujeme mít daleko větší důraz. Soupeře jsme přestříleli, a to vlastně rozhodlo o výsledku utkání.

Petr Fiala (HC Olomouc): Tak domácí hráli a my jsme dávali góly, z minima jsme vytížili maximum, takže s čtyřmi body spokojenost. Hráči bojovali, ale soupeř byl přece jenom lepší a dobrý výkon podal brankář. Jak jsem říkal, bojovnost měla vliv na to, že jsme nedostali tolik gólů. Druhý zápas byli lepší, a druhý zápas nevyhráli, což je pro nás dobré.