Vsetín ukořistil skalp Trenčína

Václav Trávníček, Petr Vychopeň, Michal Veselý • 11.08.2006

T r e n č í n - Druhé utkání za sebou mají vsetínští hokejisté na trenčínském Rona Cupu. Po včerejší remíze se Zvolenem dnes porazili celek pořadatelské Dukly 2:1, když se trefili Marek Dubec a obránce Hrabal. V samostatných nájezdech, které následovaly po zápase, však Vsetínští stejně jako včera neuspěli. Nepříznivou bilanci v soubojích jeden ja jednoho mohou Valaši zvrátit ještě zítra, kdy se utkají s mužstvem mistrovské Žiliny. V zápase, který začíná v 16:00, se bude rozhodovat o konečném umístění Vsetína na turnaji.

Přípravné zápasy - Rona pá 11.8.19:00
HK Dukla Trenčín
1:2(0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 45. Micka (Staněk) - 19. Dubec, 36. Hrabal (Kučný). Samostatné nájezdy: 4:2.
VHK ROBE Vsetín: Vehviläinen - Hrabal, Kučný, Galvinš, Horák, Brincko, Laurila – Davídek, Stantien, Demel – Kraus, Dubec, Sabol – Duba, Škoda, Grill.
V první třetině viděl slušně zaplněný stadion v Trenčíně hokej bez výraznějších šancí. Obě mužstva vstoupila do utkání opatrně, hrálo se převážně ve středním pásmu. Více šancí si přece jen vypracovali Vsetínští - tu největší měl Škoda, ale ani nadvakrát nedokázal trenčínského gólmana překonat. Vsetín hrál v první třetině tři přesilovky, ale ani jedna nebyla nebezpečná. Jedinou šancí Trenčína, která stojí za zmínku, byla tvrdá střela Micky, finský brankář ve službách Vsetína se však překvapit nenechal. Když už vypadalo, že diváci v první třetině gól neuvidí, ujel Dubec a samostatný nájezd s přehledem proměnil. Na obranu trenčínského obránce je nutno dodat, že při střele od modré čáry zlomil svou hůl.

Druhá část byla v úvodu opět opatrná, hrálo se sice častěji v útočném pásmu Vsetína, ale bez nějakých výrazných šancí. První slušnou šanci si vypracoval trenčínský Lažo, ale z boku si na Vehviläinena nepřišel. V deváté minutě se Vsetínu naskytla 35 vteřinová dvojnásobná přesilovka, během ní se však Valaši ani neusadili v útočném pásmu, Trenčín celkem s přehledem vyhazoval puky. Na druhé straně měl obrovskou šanci Koňa, ale nedokázal sám před brankářem usměrnit puk do sítě. V další přesilovce Vsetína mohl zvýšit z dorážky Grill, ale Kováč sklapl betony včas. Grill byl v zakončení faulován a tak měl Vsetín možnost 80 vteřinové dvojnásobné přesilovky. Od modré se dělovkou trefil Hrabal, kterému přihrával Kučný - běžela 36. minuta. V pokračující přesilovce měl slušnou šanci Dubec, ale obránce mu v rozhodujícím okamžiku zablokoval hůl. V závěru třetiny byli Vsetínští při chuti a neustále zaměstnávali trenčínského brankáře. Ve druhé třetině byl Vsetín lepším mužstvem a zaslouženě se dostal do dvoubrankového vedení.

Třetí třetina přinesla nejlepší hokej, Trenčín se tlačil za snížením stavu a zle zatápěl obraně Vsetína. Vypracoval si několik slušných šancí, největší z nich bylo přečíslení dvou na jednoho, jeden z útočníků však branku netrefil. Ve 45. minutě vystřelil z kruhu Micka a puk skončil až v síti finského brankáře, asistoval Staněk. Možnost na srovnání měla Dukla při chybě Sima, který za brankou ztratil puk, útočník Trenčína však prázdnou branku minul. Ve čtyřiapadesáté minutě se strhla menší potyčka, kterou trestem na dvě minuty odnes jen obránce Kučný. V přesilovce měla Dukla několik slušných šancí, ale Simo s přispěním obrany odolával. V posledním minutě odvolali Trenčínští gólmana a vytvořili si velký tlak, Vsetín však i s přispěním štěstí odolal. Slavil tak překvapivou výhru 1:2.

V dodatkových nájezdech prohráli Valaši 4:2, když byli úspěšní Kraus s Horákem.