Vsetínské mládí exceluje i nadále

Hanka Veigendová, Jarka Přibylová, Petr Vychopeň • 07.10.2007

V s e t í n - Pětice utkání a z nich čtrnáct bodů. Ne, tohle není výpisek z pohádky, to je pohled do statistik dorostenců z Lapače, jejichž skládka skalpů se enormně rozšiřuje. V pátek poznali sílu zelenožlutého celku Litvínovští, na jejichž kluzišti se odehrála velká bitva. O vítězi nakonec rozhodly až nájezdy a to ve prospěch Valachů. Naladěni čtyřmi výhrami v řadě se poté Vsetínští s vervou pustili na ústecké Lvy a i když skóre utkání otevřeli právě domácí, tak celek kouče Turka nevěšel hlavu a bojoval dále. To se nakonec vyplatilo a z Ústí nad Labem putovali vsetínští vyslanci s plnohodnotným ziskem tří bodů za výhru 4:2.

- 12.kolo so 6.10.12:00
HC Slovan Ústí nad Labem
2:4(1:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: Ptáček (Jankovič, Purma), Žák (Jankovič), Pořický (Kubo), Kubo (Pořický), Matuštík (Kentoš), Vrba (Mikuláštík). Rozhodčí: Štěpán - Sichrovský, Šulo. Vyloučení: 8:8. Diváci: 135. Střely na branku: 19:19.
HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek- Ponikelský, Kubín, Sova, Andres, Špila, Rektořík, Medjanöi- Ptáček, Jankovič, Žák, Faigl, Chytrý, Tuček, Richter, Slavíček, Purma, Pojezný
VHK ROBE Vsetín: Hromada- Jaškin, Vrba L, Trška, Vrba F, Mikuláštík, Hladký, Tyralík- Ptáčník, Vávra, Kentoš, Kubo, Pořický, Kozák, Horehleď, Matuštík, Podešva, Jaškin
Do první třetiny vlétli domácí jako uragán. Již ve 2. minutě fauloval vsetínský obránce Trška a domácí si vyzkoušeli přesilovku, ve které jen jednou vystřelili na vsetínského brankáře. Převážně se hrálo v ústeckém obranném pásmu. Ve čtvrté minutě domácí dvakrát ohrozili vsetínskou branku. Nejdříve pálil od modré Andres, ale minul. Po něm to ještě zkoušel Richter, ale ani on nedokázal vsetínského brankáře Hromadu překonat.

V 7. minutě to, po krásné kombinaci, zkoušel vsetínský útočník Matuštík, ale Petrásek si puk pohlídal. V čase 10:10 se domácí radovali z gólu, který vstřelil Richard Ptáček. Po té si domácí zahráli další přesilovku, když fauloval vsetínský Jaškin. Ústečtí nezůstali dlouho v pěti. Ale ani hra 4 na 4 nevydržela dlouho. Za hákování si šel sednout na 2 minuty vsetínský obránce Mikuláštík. 21 sekund před koncem první třetiny dokázali hosté vyrovnat. Vyrovnávací gól vstřelil Jakub Pořický

V úvodu druhé třetiny si přesilovku vyzkoušeli pro změnu hosté, když byl vyloučen za hrubost ústecký Ponikelský. Hostům se přesilovka povedla. Už ve 23. minutě prostřelil ústeckého brankáře Petráska Martin Kubo. Ale Vsetínští nevedli dlouho. Po vyloučení vsetínského kapitána Lukáše Vrby se domácím povedlo uzamknout hosty v útočné třetině. Ve 25. minutě domácí skórovali zásluhou kapitána Martina Žáka. Ve druhé půli druhé třetiny se hrálo vyrovnaně na obou stranách. Největší šanci měli Ústečtí ve 36. minutě, kdy od modré pálil Chytrý, ale vsetínský brankář nezaváhal a ukryl puk v lapačce.

Ve 38. minutě přišla na řadu obrovská šance hostů. Josef Kentoš samostatně pronikl do útočné třetiny, obtočil se kolem ústecké brány, ale Petrásek byl včas na správném místě. V závěru druhé třetiny si hosté zahráli dvojnásobnou přesilovku. Nejdříve byl vyloučen Sova za sekání a po něm Kubín za vysokou hůl. Ve 39. minutě byl vyloučen vsetínský útočník Ptáčník za sekání. Ale ani hosté ani domácí už nedokázali nic vymyslet, a tak odcházeli do šaten za stavu 2:2.

Třetí třetinu zahájily neúplné sestavy. Na straně domácích se hrálo ve čtyřech a na straně hostů ve třech. Už ve 41. minutě mohl zvýšit ústecký Slavíček, kdy sám pronikl do třetiny, ale trefil pouze Hromadovy betony. Přesilovka Ústí 5 na 4 trvala pouhých 16 sekund. V čase 41:47 poslal vsetínské do vedení Matuštík, který přesnou střelou uklidil puk do ústecké brány. Ve 45. minutě mohli Ústečtí vyrovnat, když tečoval nahozený puk před bránu ústecký kapitán, ale Hromadu nepřekonal. Další přesilovku si zahráli hosté. Za hrubost byl vyloučen Purma.

Po něm byl vyloučen další ústecký hráč, kapitán Žák, za vražení na hrazení, na 5 minut. Vítězství hostům potvrdil kapitán Lukáš Vrba, když po přesné přihrávce Mikulaštíka prostřelil ústeckého brankáře v čase 48:05. Na náskok tří branek mohli Vsetínští zvýšit ve 49. minutě, ale branka nebyla uznána pro hru vysokou holí. V závěru třetí třetiny se ještě domácí pokusili vyrovnat, ale vsetínský brankář mužstvo podržel.