Vsetínský dorost slaví další vítězství. Šumperk přestřílel ve druhé třetině

Anna Pavlína Sedláčková • 03.10.2019

Skóre otevřel Šumperk, a to v momentě, kdy byli Valaši vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Vedení 1:0 Drakům vydrželo až do druhé třetiny, kdy vsetínský dorost vyrovnal na 1:1. Ještě v téže třetině se Valaši dostali do vedení. Ve třetí třetině se šumperští Draci snažili vyrovnat, ale štěstěna jim nepřála. Do konce zápasu už žádný gól nepadl a Vsetín tak počítá další tři body do tabulky.

ELIOD Extraliga dorostu - 7.kolo čt 3.10.17:15
HK MD Šumperk
1:2(1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Janech – 26. Bednařík (Adámek, Dořičák), 38. Turek (Hrnčíř, Doříčák). Rozhodčí: Grygera – Novotný, Pippal. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HK MD Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.
VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Krajčík, Kunst – Bednařík, Rybár, Kopřiva, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek.

Již v 6. minutě utkání se domácímu týmu podařilo vstřelit gól, čímž využili oslabení Vsetína. Přesněji vzal tento úkol na sebe Patrik Janech, jenž pálil od levého kruhu. Valaši byli poté před šumperským gólmanem vidět hodně, ten však všechny jejich střely úspěšně pochytal. Útoky Draků byly zmařeny skvělým zásahem vsetínských obránců, kteří pokaždé připravili soupeře o puk. V 18. minutě se Rybár s Dědkem blížili k bráně, druhý ze jmenovaných hráčů se pokusil trefit za záda Ryšavého, jeho střela však nebyla přesná.

Ve druhé třetině bylo vyrovnáno. Ve 26. minutě se za záda šumperského gólmana prosadil David Bednařík. Během následujících osmi minut došlo na několik vyloučení, která však nepřinesla žádný gól. Změny stavu jsme se dočkali až v 38. minutě, kdy Valaši využili nastalé přesilové hry a střelou z pravého kruhu dostal Adam Turek svůj tým do vedení. To Vsetínu vydrželo do konce třetiny.

Ihned po začátku závěrečné části byl vyloučen hráč Vsetína. Během tohoto oslabení měli hosté plno práce s bráněním své brány, ale díky postřehu Nešpůrka a skvělé práci valašských obránců se Drakům nepodařilo prosadit. Po většinu třetiny bylo v útoku vidět hlavně Valachy, kteří testovali pozornost Ryšavého. V 58. minutě se Šumperk po svém oddechovém čase rozhodl hrát v šesti. Tato hra ale nebyla úspěšná a Ryšavý se vrátil do brány při vyloučení Kučery. V posledních sekundách se však na střídačku ještě vrátil, Šumperk ale ani tentokrát gól nevytěžil.

Miroslav Barus (VHK ROBE Vsetín): Pro nás to bylo strašně těžké už jen proto, že jsme v sobotu vyhráli s Kometou. Bylo těžké přesvědčit hráče k tomu, aby opět podali maximální výkon, který je na hranici jejich možností. Dneska se to projevilo, do utkání jsme vstoupili trošku s hlavami mimo a hráli jsme dost špatně. Jinak hráčům samozřejmě děkujeme, že potom začali bojovat a hrát to, co mají. Nebyl to pěkný zápas, ale byl vybojovaný.