Vsetínští dorostenci prolomili řadu proher, Olomouc porazili 4:1

Anna Pavlína Sedláčková, Helena Hegeďová • 19.10.2019

První třetina byla hlavně o bránění své vlastní brány, neboť oba celky nejspíš předpokládaly, že se soupeř bude soustředit především na útok. Ke konci třetiny se domácí již snažili více, jejich snahy však byly pokaždé zmařeny. Druhá třetina byla plná jak vyloučení, tak i gólů. Na trestné lavici bylo vidět především hráče Olomouce. Těchto vyloučení využili Vsetínští a do brány hostů vstřelili rovnou tři góly. Na začátku třetí třetiny se prosadila Olomouc a snížila tak náskok domácích. Vsetín však ještě přidal jeden gól a dostal se tak opět do třígólového náskoku, ve kterém setrval až do konce zápasu.

ELIOD Extraliga dorostu - 12.kolo so 19.10.12:00
HC Olomouc
4:1(0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Adámek (Dědek, Babeliak), 27. Kuchařík (Čajanová, Turek), 39. Bednařík (Krajčík), 47. Turek (Krajčík, Adámek) – 41. Ruda (Přecechtěl, Fasner). Rozhodčí: Vaněk – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 152. Střely na branku: 42:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Nešpůrek – Velikovský (C), Kočí, Mikula, Fojtík, Krajčík, Kunst (A) – Bednařík, Rigo, Babeliak, Juráň, Adámek, Kuchařík (A), Hrnčíř, Dědek, Turek, Čajanová, Jurek.
HC Olomouc: Hořejší – Nesvadba (A), Drábek, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, Holcman – Havel, Zelinka, Václavský, Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný (A), Ruda.

První část utkání mezi Vsetínem a Olomoucí se obešla bez branek Oba celky se totiž od samotného začátku uchýlily k obranné hře, která tak nebyla ani příliš atraktivní. Domácí se to rozhodli změnit a čím víc se blížila dvacátá minuta, tím více se začali domácí tlačit dopředu.

To se jim vyplatilo v 24. minutě při vyloučení Holcmana. Valaši se v početní výhodě stáhli před soupeřovu branku a z hranice brankoviště se šikovně prosadil Matyáš Dědek. Vsetínu vyšla i další přesilovka. O tři minuty později totiž tečoval střelu Sáry Čajanové Dominik Kuchařík

Olomouc se snažila dohnat ztrátu, v čemž jí Valaši také hodně pomohli svými proviněními a následně i menšími tresty. Toho však hráči z Hané nevyužili. Naopak to byli opět domácí, kdo se prosadil minutu a půl před koncem druhé třetiny prosadil. Třetí branku přidal za Hořejšího záda David Bednařík.

Stanislav Ruda ale snížil na 1:3 z pohledu Olomouce bleskově v třetím dějství. Tím pádem také oni využili svou přesilovou hru a mimo jiné dostali několik dalších šancí. Na trestnou lavici usedla Čajanová a kohouti neúnavně dobývali vsetínskou bránu.

Po návratu domácí hráčky na led dostal kotouč v předbrankovém prostoru Adam Turek, jenž namířil do levého horního rohu olomoucké branky. Následně se hrálo převážně ve středním pásmu, protože se na kotouči velmi rychle střídaly oba týmy. Ani jeden už však z žádné ze svých šancí nevyužil.

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): V celku vyrovnané, bojovné utkání z obou stran. Hráči dnes zodpovědně dodržovali stanovenou organizaci hry, a to nám vyneslo tohle vítězství. Doufám, že nás ta výhra dál povzbudí do dalších zápasů.

Richard Brančík (HC Olomouc): Do utkání jsme vstoupili trošku vlažněji s cílem snažit se nepustit soupeře do přesilovek. V první třetině se nám to podařilo ubránit, ale hra nebyla optimální, měli jsme minimální počet střel na bránu. Ve druhé třetině nás soupeř dvakrát potrestal, a to ten zápas hodně ovlivnilo, potom i ten gól na 3:0. V poslední třetině jsme měli využitou přesilovku a najednou kluci začali hrát to, co jsem po nich chtěl od začátku zápasu, ale to už bylo pozdě. Takže dneska velké zklamání i v přístupu některých hráčů, tým hrál celkově špatně, takže můžu jenom pogratulovat soupeři.