Vsetínští junioři dokonale obrátili vývoj utkání s Havířovem

Kristýna Guricová • 23.02.2007

V s e t í n - I když do utkání nevstoupili domácí junioři špatně, už v 16.minutě prohrávali s hostujícím Havířovem o čtyři branky, čímž si značně zkomplikovali šanci na zisk bodů. Valaši se však vzchopili, zvládli druhou část na výbornou a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. Do třetího dějství naskočily oba celky s nadějí na výhru, ale i když se Havířovští dostali do vedení, žlutozelení jejich náskok stihli necelé čtyři minuty před koncem utkání znovu srovnat. Jelikož ani následné prodloužení nepřineslo vítěze, ke slovu se dostaly samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější domácí, když rozhodující nájezd proměnil kapitán Lukáš Navrátil.

- 44.kolo čt 22.2.
AZ Havířov
6:5sn(1:4, 3:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 17.Vrdlovec (Navrátil, Knebl), 24.Podešva (Hrňa), 31.Ciupa, 33.Vrdlovec (Navrátil), 57.Navrátil (Knebl), rozhodující nájezd Navrátil - 4.Říčka, 8.Capcara (Kudláček), 15.Velecký (Hrubý), 16.Sztefek (Lukaštík, Capcara), 52.Hučko (Hrubý, Velecký). Rozhodčí: Hradil - Čech, Chytil. Vyloučení: 8:13, navíc 10min Navrátil (Vsetín). Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 390. Střely na branku: 30:54. Průběh utkání: 0:4, 4:4, 4:5, 5:5, 6:5.
VHK ROBE Vsetín: Kůdela (16.Verlič) - Fabián, Haschka, Ostrčil, Pokora, Sznapka, Vrba L. - Ciupa, Hrňa, Knebl, Mičulka, Michálek, Navrátil, Podešva, Švaňhal, Varga, Vrdlovec.
AZ Havířov: Kolbert - Jurčík, Kollár, Kudláček, Koma, Novák, Raszka, Zimmer - Capcara, Dušek, Hrubý, Hučko, Lukaštík, Maruna, Majerek, Říčka, Sztefek, Velecký.
Dvě kola před koncem základní části juniorské extraligy přijeli změřit síly s domácím Vsetínem Pantheři z Havířova. Vstup do utkání se sice více vydařil domácím, ale ve třetí minutě pokazili žlutozelení dobrý dojem přesilovou hrou, ve které inkasovali. V čase 3:41 totiž unikl Marko Hučko, který nikým nebráněn dovezl puk až ke gólmanovi Kudelovi, jenž sice jeho střelu vyrazil, ale ke své smůle pouze k připravenému Říčkovi, pro kterého už nebylo těžké dorazit kotouč za jeho záda (0:1). Domácí se však nesložili a zhruba po minutě hry mohlo být skóre srovnáno, když se ještě při končící přesilovce napřáhl Fabián, ale povedlo se mu pouze orazítkovat tyč Kolbertovy svatyně. V 7.minutě byl však stejný hráč vyloučen a Havířovu stačilo pouhých 22 vteřin k tomu, aby Valachům předvedli, jak se má správně hrát v početní převaze. Po střele Kudláčka vyrazil domácí gólman puk před zcela opuštěného Capcaru, jemuž se otevřel prostor ke druhé brance (0:2).

Po druhém gólu si sice Vsetínští i nadále udržovali znatelnou převahu, nepřesnými přihrávkami se však sami připravovali o možnost ohrozit branku Panterů. A tak to byli opět hosté, kteří nekompromisně potrestali další z mnoha chyb Vsetínských. V 15.minutě se po Ostrčilově chybě dostal před brankovištěm k puku Velecký, který nezaváhal a z těsné blízkosti přehodil padajícího Kudelu (0:3). Než se stihli Valaši alespoň trochu otřepat z tříbrankového manka, objevilo se další zaváhání: obránce Fabián nedokázal za bránou vybojovat puk a toho využil Sztefek, který z těsné blízkosti překonal ležícího gólmana, kterého tím zároveň donutil prchnout ze vsetínské svatyně na střídačku (0:4). Ještě před první sirénou se ale přeci jen Vsetínským podařilo nepříznivé vedení Pantherů snížit. Zpoza brány přihrával Knebl Vrdlovcovi a ten nekompromisně poslal puk do odkryté havířovské klece (1:4). Vsetínská radost však mohla být ještě větší, když v 18.minutě namazal gólman Verlič Podešvovi na útočnou modrou. Bohužel pro domácí se však vsetínský útočník rozhodl pro přihrávku naslepo a najíždějícího Hrňu o kus minul.

Do prostřední části naskočili Valaši s vervou a už ve 22.minutě nebezpečně dotíral před Kolbertovou svatyní domácí Podešva, kterému však k zakončení nestačilo ani několik pokusů za sebou. Žlutozeleným se však snaha vyplatila hned o minutu později, když se Podešvovi podařilo procedit touš pod havířovským gólmanem a zároveň tak využít přesilovku, ze které už zbývalo jen posledních pár vteřin (2:4). Ve 29.minutě byl za nedovolené bránění vyloučen Sztefek a Vsetínští tak dostali další šanci na snížení havířovského náskoku, ale dlouhou dobu byla na ledě k vidění pouze marná snaha domácích, kteří viditelně nevěděli, co si s pukem počít. Znovu až těsně před koncem přesilové hry propasíroval pul do Kolbertovy svatyně Ciupa, který tak Valachy posunul blízko k vytouženému vyrovnání. Na něj nemuseli domácí junioři čekat příliš dlouho neboť již o minutu později doputoval puk s notnou dávkou štěstí k připravenému Vrdlovcovi, který pak z těsné blízkosti dokonal v čase 32:16 vyrovnání (4:4). Až v závěru druhé části se havířovští vymanili z tlaku domácích, s jejich pokusy si však Verlič bez problémů poradil a do šatek se tak šlo za nerozhodného stavu.

Nehledě na výsledek druhé třetiny vstupovali junioři obou týmů do třetí části s nadějí na plný bodový zisk. Ve 44.minutě byl vyloučen jeden z domácích hráčů a Pantheři tak hráli ve výhodě jednoho muže v poli. Nejzajímavějším momentem této přesilovky byl únik domácího Hrni, který se s pukem šikovně dostal až k brance, ale dřív než stihl něco vymyslet, byl zastaven faulem. Následovalo udílení dalších trestů a na ledě se hrálo celé dvě minuty ve čtyřech proti čtyřem. Hra ve čtyřech změnu ve skóre nepřinesla, ale jakmile byly oba celky v pěti, zjevili se před Vsetínskou brankou Velecký s Hrubým, jejichž snahu dokonal dojíždějící Hučko a poslal tak hosty znovu do vedení (4:5).

Následně se však hlavní sudí rozhodl udělit další tresty a to hned dvěma Severomoravanům a nabídl tak Vsetínu přesilovku pět na tři, která trvala něco málo přes minutu. Před započetím této dvojnásobné přesilové hry si domácí trenéři vybrali oddechový čas, po kterém však následovala vsetínská hra bez nápadu a momentu překvapení a po chybě Ostrčila se do úniku dostal Hrubý, ale spíše než hře věnoval svou pozornost domácímu obránci kterého fauloval a nabídl tak Vsetínu další šanci na vyrovnání.V posledním pěti minutách základní hrací doby byla na domácích vidět velká snaha o vyrovnání, která přinesla své ovoce v 57.minutě, kdy z rohu u mantinelu přihrával Knebl před bránu Navrátilovi, který se prosadil v tlačenici před brankou a srovnal na 5:5.

V nastavené hře dostali hostující junioři znovu výhodu jednoho muže v poli, když si za hákování odešel na trestnou lavici posedět Lukáš Vrba, ale Havířovští nedokázali tohoto bonusu využít. Nejslibnější akci si tak vytvořilo opět domácí duo Knebl – Navrátil, když první jmenovaný poslal Navrátila na bránu, ten velice pěkně prokličkoval mezi dvěma obránci, ale těsně před tím, než mohl zakončit byl faulován a Vsetín si mohl zahrát přesilovku, kterou však stejně jako jejich soupeř nedokázal využít. Na řadu proto přišly samostatné nájezdy, ve kterých za žlutozelené nastoupili Vrdlovec, Knebl a Navrátil a za havířovské Maruna s Lukaštíkem. Třetí havířovský hráč se k nájezdu nedostal, jelikož po celý zápas výborně hrající Daniel Vrdlovec proměnil svoji kličku, a protože i Navrátil propasíroval puk za Kolbertova záda a zvítězil Vsetín na samostatné nájezdy 2:0, celkově tedy 6:5, což mu zajistilo druhou příčku, z níž vstoupí do neúprosně se blížících vyřazovacích bojů.