Vsetínu se podařilo nemožné, junioři porazili neporazitelné Vítkovice

Anna Pavlína Sedláčková • 23.11.2018

Jak je již z názvu jasné, Vsetín porazil Vítkovice. Už v první třetině bylo vidět, že mají navrch, a to po vstřelení prvního gólu zápasu. Ve druhé třetině se sice Vítkovicím podařilo vyrovnat, to však Valachy nezastavilo a vstřelili hostům rovnou dva góly za sebou. Po 4. gólu začali domácí trochu polevovat, neboť měli vítězství na dosah ruky. To se jim však nevyplatilo a Vítkovice snížily náskok Vsetína na 4:3. V prodloužení se hostům dařilo více, a tak si ze zápasu odvezli alespoň jeden bod.

DHL Extraliga juniorů - 19. kolo - 1. část pá 23.11.17:30
HC Vítkovice Ridera
4:3(1:0, 2:1, 1:2 - N 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Lukačka (Klímek, Frydrych), 28. Frydrych (Ondračka, Lukačka), 29. Vašenka (Jenáček J., Petriska), 41. Frydrych (Klímek) – 24. Bernovský (Ivan, Fridrich), 48. Konečný (Lewandowski, Kunc), 55. Věntus (Bílý), 63. Beránek (Vojtovič). Rozhodčí: Cabák – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 184. Střely na branku: 29:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

VHK ROBE Vsetín: Málek – Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Klímek, Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.
HC Vítkovice Ridera: Dolíška – Kunc, Bílý, Smička, Vacula, Cubo, Věntus – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Bernovský, Krška, Brada, Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva, Potočný, Ivan.

Už od začátku třetiny měl Vsetín na Vítkovice určitý tlak. To se ukázalo hned v úvodu zápasu, kdy se stalo velké překvapení, protože se Vsetínu již ve 3. minutě podařilo vstřelit gól. Klímkovi se podařilo odlákat pozornost vítkovického brankáře, rychle nahrát Marcovi Lukačkovi, kterému nezbývalo nic než poslat kotouč do nechráněného místa nad Dolíškovou hlavou. Pak přišlo vyloučení vsetínského hráče, to ale nijak nevadilo, neboť díky dobré pozornosti Málka nepadl ani jeden gól. Poté měli vsetínští junioři spoustu šancí a také se jich pokoušeli využít, v tom jim však pokaždé zabránily Vítkovice, které si nechtěly nechat vstřelit další gól. Vítkovice se pokoušely vyrovnat, měly k tomu také spoustu příležitostí. Do cesty se jim však pokaždé dostala aktivní vsetínská obrana, která jim ke skórování nedala příležitost.

Ve druhé třetině se Vítkovice vzpamatovaly a vyrovnaly stav s domácím Vsetínem, autorem této branky na 1:1 byl Jan Bernovský. Netrvalo dlouho a v týmu Vítkovic došlo na vyloučení, čehož domácí využili a skórovali střelou Lukáše Frydrycha, který dostal přesnou nahrávku od Tomáše Ondračky. Stav 2:1 netrval dlouho, neboť se Valachům ve 29. minutě podařilo, díky střele Jana Vašenky, navýšit náskok nad Vítkovicemi. O puk se pak bojovalo před bránou domácích, kde však Vítkovice neměly moc příležitostí vystřelit, protože se jim do cesty vždy postavila vsetínská obrana. Když se Valachům podařilo vyjet na soupeřovu bránu, obrana Vítkovic nijak nezaspala, dostala se do cesty Vsetínu, kterému nezbývalo nic jiného než změnit své původní plány. V 38. minutě byl vyloučen hráč Vítkovic Konečný. Vsetín však své přesilovky nevyužil, ale i tak se odcházelo do kabin za stavu 3:1.

Třetí třetina s sebou nesla velkou dávku napětí. Vsetínu se již v první minutě podařilo opět vstřelit gól, který putoval na konto Lukáše Frydrycha. Ve 43. minutě byl ale tentýž hráč vyloučen. Vítkovice v přesilové hře však svých několika šancí nijak nevyužily. Počkaly si, až budou domácí v plném počtu, a tři minuty nato využil příležitosti Viktor Konečný, díky kterému se hostům podařilo snížit náskok Vsetína. Vyloučení vsetínského hráče nebylo nijak závažné, protože nikdo této šance nevyužil. V 55. minutě však Vítkovice zatlačily a díky gólu Dominika Věntuse dohnali hosté Vsetín na rozdíl jednoho gólu. Domácí si tak uvědomili, že musí přitlačit a nepustit soupeře k příležitosti. To se jim vyplatilo a ze základní hrací doby získali do tabulky další 3 body.

V nadstavbě se dařilo spíše Vítkovicím, které se dostávaly čím dál častěji před vsetínskou bránu. Tady využil chyby vsetínského hráče Adam Beránek a vstřelil gól, který hostům zajistil bod do tabulky

Petr Fojtů (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme výborný vstup do utkání. Byly tam pěkné akce a dali jsme pěkný gól. Pak se celkem hra trochu zhoršila. Hráli jsme play-off, bylo to o všechno. Trojka je ještě hodně blízko a věděli jsme, o co hrajeme. Vítkovice na druhou stranu zase neměly o co hrát, protože měly jistotu, takže k tomu i tak přistoupily. Ale tím nechci říct, že Vítkovice by tady odehrály nějaký špatný zápas. Dneska byli hodně dobří, dobře bruslili. Nechali hrát mladé hráče, a ti dneska ukázali, že mají obrovskou kvalitu. Třetí třetina, no to už bylo spíš takové bojování, my jsme měli strach o výsledek a už jsme spíš bránili, takže i ta hra tak vypadala. Lidem se to možná moc nelíbilo, ale jsme rádi, že jsme to ubojovali. Prakticky jsme tam padali po hubě, dohrávali jsme to na sedm na osm lidí a jsme rádi, že jsme ty tři body získali. V prodloužení si myslím, že rozhodl samozřejmě ten faul, který tam za mě určitě nebyl. Hráč tam spadl sám. Jell sám na bránu, spadl, tam Kuba Jenáček faul neudělal a oni v tom prakticky rozhodli. I když jsme byli na puku, mohli jsme vyhodit. Zase přišla nějaká individuální chyba, ale na druhou stranu musím dneska pochválit všechny. Bojovali do posledního chlapa, výborně chytal i Kuba Málek, který se dobře soustředil, takže 3 body s Vítkovicemi se počítají. Kdyby nám před sezónou řekli, že s nimi odehrajeme tolik bodů... takže já můžu jenom chválit. A vlastně zkonstatuji, že zítra máme furt o co hrát. Přerov dneska porazil Havířov, takže prakticky jedeme do Třince, a tam když urveme ještě nějaké body, tak to může být pro nás hodně zajímavé.