Zápas, který rozhodlo prodloužení s přesilovkami. Juniorka porazila Šumperk

Alena Ryšavá • 05.12.2021

V neděli, po pátečním vyhraném zápase proti Warriors, přivítali junioři na své půdě v tabulce druhé Mladé Draky ze Šumperka. Domácí v zápase ještě ve druhé třetině vedli díky proměněným přesilovkám 2:0. Následně ale Šumperk srovnal. Za stavu 2:2 muselo o vítězi rozhodnout prodloužení, ve kterém Valachům vystřelil vítězství Matyáš Dědek.

Liga juniorů - 23.kolo ne 5.12.
HK MD Šumperk
3:2p(1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Bednařík (Liss), 28. Bachánek (Liss, Hrazdira), 64. Dědek (Bachánek, Liss) – 36. Netolický (Tomiczek), 57. Blaháček. Rozhodčí: Cabák – Kořistka, Klimek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Průběh utkání: 2:0, 2:2.

VHK ROBE Vsetín: Hořejší – Sýkora, Fojtík, Prčík, Liss, Sviták (A), Mojžíš – Koláček, Bachánek, Janíček, Čechmánek, Maštalíř, Hrazdira, Dědek, Bednařík (C), Broža.
HK MD Šumperk: Ryšavý – Cerk David, Blaháček (A), Slabý, Netolický, Minařík, Křivohlávek, Cekr Filip (C), Compel – Šotkovský, Tomiczek, Šucha, Janech, Šembera, Haas.

Nedělní zápas se Šumperkem zahájili první výraznější šancí hosté, poté ale už úřadovali během skoro celé úvodní periody domácí. Valaši se představili aktivní hrou v útočném pásmu. Nejvíce hrozili na kraji brankoviště z tečí a dorážek.

První branku utkání ale přinesla až přesilová hra. V 15. minutě Vsetín vnikl do pásma, následně se tempo o dobrou polovinu zpomalilo. Šumperk zapomněl na na středu stojícího Davida Bednaříka. Vsetínský kapitán nahodil kotouč na branku, puk se odrazil od zad jednoho z obránců hostů a zapadl pod víko šumperské branky. Po vstřelení branky domácí svou aktivitu jen zvyšovali, další gól ale do konce první dvacetiminutovky nepadl.

Druhá třetina nenabídla pěknou hokejovou podívanou. Hlavně z počátku byla hra spíše šermířským soubojem holí ve středním pásmu. Ani jednomu týmu se nedařilo zkrotit kotouč na hokejce. Dobře nedopadaly ani snahy o zkoordinování útočných akcí. Valaši šli ale v 28. minutě do dvoubrankového vedení. Opět za ním stála využitá přesilová hra. Přesnou střelu z pravého kruhu vyslal za záda Ryšavého Adam Bachánek

O tom, že Šumperk stáhne náskok rozhodla v 36. minutě rovněž přesilová hra. Po pohledné kombinaci prostřelil Hořejšího z pravého kruhu Marek Netolický. V tento moment se hosté dostali do tempa a domácí čelili několika nepříjemným náporům. Další branku už ale druhá část hry nenabídla. Vsetín držel, stejně jako po první dvacetiminutovce, jednobrankový náskok.

Třetí část zápasu přinesla asi nejpohlednější hokej. Oba celky se dostaly do tempa, Hosté byli nebezpeční z brejků, domácí nadále vytvářeli tlak kolem brankoviště. Blížil se konec zápasu, Šumperský gólman vystartoval na střídačku, Mladí Draci byli připraveni hrát power play. Hosté, kteří předtím, než šli do šesti, měli několik šancí, vletěli do třetiny a vytvořili závar v brankovišti. Hořejší neměl kotouč pod kontrolou a toho využil neodbytný Matěj Blaháček, jenž srovnal svou dorážkou stav na 2:2. Úplně v posledních sekundách si ještě Vsetín mohl vzít zpět ztracené vedení a zvítězit. Sviták se ale v obrovské šanci mezi nohy Ryšavého neprosadil. Za nerozhodného stavu se tedy šlo do prodloužení.

Prodloužení přineslo opět ztracenou dominanci a aktivitu domácích z první třetiny. Vsetín měl několik gólových šancí. V 64. minutě jednu zužitkoval po kličce a střele ze stahovačky Matyáš Dědek. Valaši sice ztratili vedení a v základní hrací době na vítězství nedosáhli, ale přesto ze zápasu brali větší podíl bodů. Vsetín porazil Mladé Draky 3:2 po prodloužení.

Aleš Bachánek (VHK ROBE Vsetín): Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Dali jsme si za úkol Šumperk přehrát. Myslím si, že se nám to, zejména v první třetině, dařilo. V první části hry jsme měli mnoho šancí, soupeře jsme extra k ničemu nepustili. Následně se hra vyvíjela trošku jiným směrem i díky našim zbytečným oslabením. Těmi jsme soupeře dostali do zápasu.I tak jsme hráli to, co jsme si řekli, dařilo se nám střední pásmo a blokování střel, Šumperk se k nám do pásma moc nedostával. Je škoda, že jsme zápas nevyhráli v základní době. Když skoro vyšlete na soupeře skoro dvakrát tolik střel, co o na vás, tak je třeba vyhrát. Bod nás bude mrzet, ale ve výsledku jsme rádi za to, jak zápas dopadl.

Petr Rutar (HK MD Šumperk): V současné době jsme se se Vsetínem střeli v nepříjemné sérii, kdy si moc nevíme rady. Posledních čtrnáct dní se trápíme, nedaří se nám vítězit. Jsem jednak rád za bod, ale také mě těší přístup kluků k zápasu. Myslím si, že pochopili, jak to chceme hrát, a tak předpokládám, že se od tohoto zápasu odrazíme a půjde vidět z naší strany jedině progres.