Zasloužené vítězství 2:1 dnes vybojovali mladší dorostenci proti Porubě

Filip Bazala • 25.11.2010

Dnes nastoupili hráčí mladšího dorostu k domácímu zápasu proti HC RT TORAX Poruba, která na Vsetín přijela značně oslabená. Začátek utkání patřil hostům, kteří šli ve čtvrté minutě do vedení zásluhou Havránka. Domácí brzy srovnali krok a vytvořili si několik šancí. Do druhé třetiny valaši vlétli jako podrážděné vosy a chvílemi hosté nevěděli kam dřív. Díky skvělému výkonu Mačeka v bráně hosté nakonec prohráli pouze 2:1, kdy vítěznou branku domácích dával Ondřej Grygar.

EMD - 16.kolo čt 25.11.15:00
HC RT TORAX Poruba 2011
2:1(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Kuchařík (Kohout), 56. Grygar (Abdul, Motloch) - 4. Havránek (Gola R.). Rozhodčí: Škrobák Michal - Škrobák P., Kurtin. Vyloučení: 2:3 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 65. Střely na branku: 41:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
VHK ROBE Vsetín: Vlach (Svoboda) - Grygar, Motloch, Forch, Abdul, Kuchařík, Kohout, Tydlačka, Děrkas, Ščotka, Hryciow, Vašíček, Hajda Svozílek, Malý, Helešic, Christov, Pisklák, Běhula.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (Herman) - Balcar, Demel, Hranoš, Pitřík, Síkora, Csomor, Gola P., Gola R., Havránek, Kropka, Mládek, Pěnčík, Rajnoch, Rataj, Stupka.

Utkání začalo náporem hostů, kteří si vypracovali hned několik šanci, ale obrana domácích v čele s Vlachem dokázala odolat. Ve třetí minutě se ocitl sám před brankou hostů Kohout a střelou zápěstím nastřelil tyč. O minutu později přišel první gól zápasu, Robin Gola přihrál Martinu Havránkovi, ten se zpoza brány vybruslil před Vlacha a propasíroval kotouč opd jeho betony 0:1. Domácí po inkasované brance značně ožili a dostalo se jim přesilové hry. Hosté přesilovku, ale velmi dobře ubránili a valaši to museli zkoušet v pěti. Poruba znovu byla aktivnější a dostávala se do šanci před Vlachem.

V jedenácté minutě hru opět obratili ku prospěchu svému vstínští a několika střelami zahřáli porubského branaře. Ve 14. minutě přišla přesilovka hostů, ale podobně jako vsetínští tak i oni v početní výhodě moc nevymysleli a hrálo se opět v pěti. Po několika akcích na obou stranách přišlo další vyloučení hostů. V přesilové hře pálil od modré Kohout, ale jen do připraveného Mačeka. Do konce třetiny už se nic zásadního neudálo a šlo se do kabin za stavu 0:1.

Do druhé třetiny vlétli domácí jako rozběsněné vosy a hned dokázali vsítit vyrovnávací branku. Ve 22. minutě si Martin Kohout nabruslil do útočného pásma a zadavkou do prostoru před brankou hostů našel přesně najíždějícího Lukáš Kuchaříka a ten přesnou ranou mezi betony Mačeka vyrovnal 1:1. Vsetín hrál opět velmi svižně a vynutil si přesilovou hru. Přesilové hry ovšem dnes ani pro jeden tým nebyly zrovna šťastné a hosté se v pohodě ubránili.

V polovině zápasu se dostali do útoku hosté a pořádně zamíchali s obranou vsetínských, před branou Vlacha se strhla mela, ve které se nejlépe zoorientoval útočník poruby, který přihrál na modrou Patriku Demelovi a ten příklepem měl velkou šanci skórovat, ale nakonec vůbec netrefil branku. Hosté si vynutili svou druhou přesilovku, kdy na trestnou odjížděl Jindřich Abdul za vysokou hůl. Oslabení Vsetín odehrál výborně a krom střely Síkory od modré se skvěle ubránili. V závěru třetiny měl velkou šanci Kohout, který hrál výborné utkání, ale sám před Mačekem zaváhal a jeho střelecký pokus porubský gólman skvěle zlikvidoval a tak se šlo do kabin za stavu 1:1.

Třetí třetina začalo obdobně jako ta druhá, domácí opět vlétli na svého soupeře s velkou chutí a okamžitě se pokoušeli o vstřelení rozdílové branky. Větší šance přišla ale na druhé straně, kdy po nenápadném nahození z rohu kluziště Vlachovi někudy propadl koutouč a poskakoval u brankové čáry, blízko akce se pohyboval Hryciow, který pohotovým vyhozením uhasil tuto šanci Poruby. Domácí útok táhl Martin Kohout, který se prokličkoval ve 45. minutě až k Mačekovi a svou střelou nechal vynikonout porubského gólmana. Na začátku 46. minuty zatrnulo hostům po té co zůstal po střele Hajdy nehybně ležet v brankovišti gólman Maček, ale po několika minutách se oklepal a statečně dál hájil svou klec.

Ve 47. minutě totálně vyšachovali obranu poruby tři vsetínští útočníci a zakončující Jan Forch dostal přihrávku, kde byl sám proti Mačekovi, ale možná se i velké šance trochu zalekl a svou střelu tak vyslal úplně vedle. V 54. minutě vpadli do obrany ostravanů tři zelenožlutí v akci 3na1 a po pár přihrávkách měl před sebou na půl odkrytou klec Lukáš Kuchařík a už chtěl zasunout do prázdné branky, když mu jeho pokus perfektně betonem zneškodnil Maček. Rozhodující okamžik přišel v 56. minutě Lukáš Motloch poslal do útoku Jindřicha Abdula, ten si zajel za branku a přihrál před branku najíždějícímu Ondrovi Grygarovi a ten nad ramenem Mačeka poslal domácí do vedení 2:1. V závěru ještě zkoušeli hosté power-play, ale Vsetín už si výsledek s přehledem pohlídal a zvítězil zaslouženě 2:1.

Libor Žilka (VHK Vsetín): Dnešní utkání se myslím odehrálo ve velkém tempu na obou stranách. Poruba nás dnes velmi potrápila na to, že přijela značně oslabená, ale hrála velmi dobře podpořená skvělým výkonem jejich gólmana. Věřil jsem, že zápas nakonec vyhrajeme, protože jsme měli více ze hry jak opticky tak na střely. Po první třetině jsme prohrávali 0:1, ale nakonec se to zlomilo a dotáhli jsme to do vítězného konce. Není to sice tak výrazné vítězství, ale o to víc si ho ceníme. Na závěr bych chtěl všem klukům poděkovat za to, že bojovali a dotáhli to nakonec do vítězného konce.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Z naší strany to byl dobrý zápas. Chyběly nám opory jako Gelnar, Trefil, Gřeš, všichni tři hráli v základní sestavě proti Vítkovicím. Do 55. minuty byl stav 1:1, Vsetín byl aktivnější a měl více střeleckých pokusů, ale Maček zachytal opravdu perfektně. Čtyři minuty před koncem si nechala dát zbytečný gól zkušená obranná dvojice Demel - Balcar, což je skutečně beze slov. Bod bychom si, vzhledem k situaci, za výkon zasloužili. Po nemoci ještě přišli Rataj a Csomor, takže jsme zdaleka nebyli v nejsilnější sestavě. Další důležitý moment nastal také za nerozhodného stavu, kdy deset minut před koncem spálil obrovskou šanci Robin Gola.