Co se skrývá pod tygřím kožichem?

Michal Kubáň • 17.03.2005

V s e t í n - V sobotu se utkají junioři v semifinále s Bílými Tygry. Severočeši hladce přešli ve čtvrtfinále přes Ostravu s bilancí 16:2. Proti Valachům nastoupí 2 nejproduktivnější hráči české skupiny Michal Kapička a dva hráči jmenovaní do širšího kádru na MS „18“ Petr Hrach a Lukáš Vantuch. Vsetínský brankář Martin Štefl předvedl proti Karlovým Varům vynikající výkon. Bude i proti Bílým Tygrům neprostoupnou zdí?

Z druhého místa postoupil liberecký tým přímo do čtvrtfinále, přičemž stejnou možnost měla i první Sparta, která v semifinále narazí na Kladno. Ze 47 utkání nepoznali Bílí Tygři hořkost porážky jednatřicetkrát, čtyřikrát remizovali a za celou sezónu prohráli dvanáctkrát. Vsetínu stačilo k prvnímu místu na Moravě 60 bodů, Liberec postoupil přímo do čtvrtfinále z druhého místa se ziskem 66 bodů.

Ve čtvrtfinále narazil Liberec na pátou Ostravu, kterou doma porazil 6:0 a na ostravském ledě si výhrou 10:2 s přehledem zajistil postup. Vzájemné letošní duely mezi Tygry a Valachy nahrávají spíše Severočechům. Ve 26. kole Vsetín s Libercem remizoval, ovšem o deset kol později Valaši na ledě Severočechů prohráli těsným rozdílem 3:4. Nejvíce bodů nastřádal z řad Libereckých Lukáš Vantuch (1+2) a Michal Kapička (2+0). Ze Vsetína patří mezi nejčastější střelce v zápasech s Libercem již tradiční střelec David Květoň (1+2).

Liberečtí útočníci mají hojné zastoupení v předních příčkách tabulky produktivity. Mezi nejproduktivnější hráče Bílých Tygrů totiž patří Michal Kapička, který skončil na 2. místě v kanadském bodování skupiny A. Hned po sparťanském talentu Michalovi Řepíkovi liberecký predátor nasbíral ve 42 zápasech 55 bodů. (26+29). Hned na třetím místě za Kapičkou je Vojtěch Němec s 50 body (17+33). Čtvrté místo v bodování klubu uzavírá Lukáš Vantuch se 36 body, který podobně jako obránce Petr Hrach byl nominován do širšího kádru na dubnové Mistrovství světa osmnáctiletých.

Doupě Bílých Tygrů bedlivě hlídá Petr Ševčík, jenž obsadil konečné 3. místo v hodnocení brankářů v české skupině. S průměrem 2,19 obdržené branky na zápas a s úspěšností 92,93% patří k brankářské špičce. Nejvyšší počet trestných minut nasbíral liberecký obránce Lukáš Daňo, který se zastavil u čísla 108.

První semifinálový zápas začíná v 17:00 na vsetínském ledě. Jste srdečně zváni. Přijďte povzbudit vsetínské juniory v cestě za titulem!

Letošní zápasy: Jedna remíza a jedna prohra

26. kolo Vsetín - Liberec 2:2
Branky: 28. Davídek, 45. Navrátil (Dědek) - 1. Kapička (Mucha, Pajič), 42. Kapička (Mucha).

36. kolo Liberec - Vsetín 4:3
Branky: 5. Pajič (Tomko, Pavlů), 9. Nevyhoštěný (Vantuch), 29. Vantuch (Daňo), 36. Daňo (Hruška, Vantuch) - 19. Davídek (Hubáček, Květoň), 59. Pelikán (Květoň, Davídek), 60. Květoň (Koloničný).