Jiří Farda: Pro venkovní šňůru musíme náš výkon zlepšit

Václav Trávníček • 05.01.2012

Po středečním domácím vítězství nad Slezanem Opava zavládlo v šatně VHK veselí. Vsetín se však v nejbližších dnech musí vypořádat se šňůrou utkání na ledě soupeřů, na Lapač se zase vrátí až 22. ledna v derby s Valmezem. „Zatím se nám venkovní zápasy moc nedaří, ale jednou se to musí zlomit a já věřím, že to bude právě v této sérii venkovních zápasů,“ říká v krátkém rozhovoru obránce Jiří Farda. (Článek obsahuje video)

Proti Opavě jste měli trochu pomalejší rozjezd. Promítly se do něj náročné povánoční tréninky? Mimochodem, dostali jste na nich od trenérů hodně do těla?
Myslím, že to ani nebylo o Vánočním drilu. Přes Vánoce je trošku problém, že se sice hodně trénuje, ale na druhou stranu jsou i volné dny, takže na ledě jsme nebyli až tak často. Nicméně někteří kluci si stěžovali, že jim moc nejedou nohy. U mě zrovna to byl spíše opak a potřeboval bych se uklidnit (směje se). Chyběl nám asi zápasový rytmus. Hlavní ale je, že jsme to ubojovali a uhráli tři body před šňůrou zápasů venku.

V utkání jste vedli 3:1 a 4:2, ale Opava dokázala zápas zdramatizovat. Čím to?
Utkání bylo vyrovnané. Opava byla místy asi i lepší, takže nás hodně dokázali zavřít ve třetině a nebýt skvělého výkonu Hroudy (brankář Petr Hromada . pozn.), mohlo to vypadat jinak. Měli jsme trošku i štěstí, ale to k tomu patří a počítá se výsledek.

Kde se utkání lámalo?
Důležité bylo, že jsme dokázali odpovědět na první gól, kdy svou první trefu zaznamenal Radek Hambálek, kterému tímto gratuluji (usmívá se). Do té doby byla naše hra tragická, až kolem 8.-10. minuty se zlepšila.

Teď vás čeká série zápasů venku, kde vám to letos na rozdíl od domácího prostředí nejde úplně ideálně. S čím do téhle venkovní minišňůry půjdete?
Jednoznačně musíme naši hru zlepšit. S výkonem předvedeným v tomto zápase bychom asi neuspěli. Doufám ale, že už budeme zase rozehraní a předvedeme kvalitní zápasy a uhrajeme alespoň nějaké body. A že budeme stále v první čtyřce, která je naším cílem. Zatím se nám venkovní zápasy moc nedaří, ale jednou se to musí zlomit a já věřím, že to bude právě v této sérii venkovních zápasů.