Poslední čtvrtina startuje: Vsetín na ledě suveréna

Aleš Koňařík • 12.01.2006

V s e t í n – Už jen třináct kol dělí vsetínské hokejisty od konce základní části a téměř stoprocentně to pro mužstvo nebude znamenat konec sezóny. Poslední čtvrtinu soutěže zahájí Valaši na Slavii, se kterou letos vybojovali bod a jejichž klíčový hráč Radek Duda takřka po každém zápase s gustem vyjadřoval přání, aby Vsetín co nejdřív zmizel z extraligové mapy. O čemž sice Duda přímo rozhodnout nemůže, ale z pozice druhého nejproduktivnějšího hráče Slavie by mohl výrazně promluvit do skóre pátečního utkání. Zápas vedoucího týmu soutěže s posledním má jasně rozdané karty.

Slavia a play-off: největší favorit

Vedení v tabulce o šest bodů, nejproduktivnější útok soutěže, nejvíce bodů na domácím ledě. Jen malý výčet předností, které podtrženy a sešteny jasně hovoří o výsadním postavení pražského klubu v letošní extraligové sezóně. V uplynulé třetině soutěže Slavia prohrála jen dva zápasy a s přehledem tak odrazila chvilkový výpad Liberce na první místo. Hned čtveřice útočníků Slavie se přehoupla přes hranici 30 bodů, v čele je nezničitelný Josef Beránek (11+29), následovaný Radkem Dudou (14+23) a Tomášem Vlasákem (13+21). Pokud si Slavia udrží nastavený kurs, může v poklidu sledovat boj o osmou příčku, ze které vzejde její čtvrtfinálový soupeř.

Letošní zápasy Vsetín vs. Slavia

V žádném z předchozích duelů ne diváci nedočkali střeleckých hodů, a ačkoliv byl od začátku kvalitativní rozdíl mezi Vsetínem a Slavii značný, favorit ve dvou případech jen těsně uhájil bodový zisk.

Vsetín – Slavia 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0)
Branky: 45. Tomík (Stantien, Hrabal) - 13. Hruška (Beránek, Duda).

Slavia - Vsetín 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Duda (Tomica, Beránek), 39. Vlasák (Bednář).

Vsetín - Slavia 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Rob (Stantien, Valko), 10. Bauer (Janků) - 20. Graňák (Vlasák), 35. Bednář (Duda, Beránek), 51. Vlasák (Duda, Sup).

Vsetínská sestava pro baráž stále nejistá

Z nových hráčů, kteří oblékli vsetínský dres ještě před 3. lednem, připadá nyní v úvahu pro barážové boje pouze útočník Martin Janeček a trenéři mohou uvažovat maximálně ještě o Pavlu Zdráhalovi, který má z předchozích kol ještě dvouzápasový „kredit.“ Do úvah se jistě vkrádá i jméno útočníka Tomíka, který za Vsetín nastoupil v 11 zápasech, jenže jeho možný návrat se pohybuje na hranici (ne)pravděpodobnosti. A tak jediným reálným posílením kádru bude až návrat obránce Josefa Hrabala, jehož opětovné zařazení do kádru se ovšem posouvá minimálně na konec ledna.

Pravděpodobné sestavy

Vsetín: Hovi (Kučera) - Ponomarev, Kučný, Horák, R. Bauer, Spitzer, Nedbálek, Bolf - O. Hruška, Stantien, Demel - Květoň, Steiner, Jenáček - Dubec, Janeček, Rob – Duba.

Slavia: Franěk (Hronek) - Kadlec, Pojkar, J.Novák, Žižka, Kolařík, Graňák - Bednář, Beránek, Tomica - Duda, Vlasák, Sup - D.Hruška, Divíšek, Vondrka - Kopecký, Sobotka, Dlouhý.