Ve finále si na Zlín věříme, říká kapitán Lukáš Navrátil

Václav Trávníček • 18.03.2007

V s e t í n - Včerejší vyhraný duel s třineckými Oceláři posunul Vsetín do finále juniorské extraligy. V závěrečné bitvě o titul, hrané opět na dvě vítězná utkání, se Valaši utkají s rivalem ze Zlína. „Vědí, jak na nás hrát. Ale na druhou stranu my na ně také, protože se utkáváme s těmi samými hráči už někdy od šestých tříd,“ říká vsetínský kapitán Lukáš Navrátil, který věří ve středeční vítězství. „V pátek bychom to už chtěli ve Zlíně rozhodnout,“ dodává. Pokud se to vsetínským mladíkům podaří, oslaví vsetínský kapitán svůj druhý mistrovský titul během tří let.

Lukáši, čekali jste, že se s Třincem vypořádáte už během dvou utkání?
„Tak to určitě ne. My jsme jeli do Třincem s tím, že zkusíme uhrát vítězství, protože se nám na ně letos daří. Když se nám tam povedlo vyhrát, věřili jsme, že už pak doma nějak uděláme. Podařilo se!“

Slavii jste porazili 3:0 na zápasy, Třinec 2:0. Dodávají vám takové výsledky sebevědomí?
„Nepočítali jsme s tím, že to půjde tak rychle, protože Slavia je silné mužstvo a má v kádru asi osm mládežnických reprezentantů. Když jsme je ale ve čtvrfinále porazili, na semifinále s Třincem jsme si věřili daleko víc. Hodně nám to přidává na sebedůvěře. “

Vnímali jste, že Třinec vyhrál základní část moravské skupiny?
„My jsme se s nimi na prvním místě několikrát vystřídali, takže tam takový rozdíl nebyl. Dokonce myslím, že ve vzájemných zápasech základní části jsme byli většinou lepší a ta dvě domácí utkání jsme prohráli až chybami v závěru. Včera jsme si konec pohlídali a zvládli to."

Čtyři branky jste vstřelili v přesilových hrách. Vypadá to, že jste se na ně speciálně připravovali.
„Ano, trénovali jsme je před play off, protože se nám ke konci sezony moc nedařily. Naštěstí nám to tam teď začalo padat!“

Ve druhé části hosté dohnali dvoubrankové manko a sahali po vedení. Vsetín ale tlak ustál a dokonce vstřelil branku. Byl to rozhodující okamžik?
„Vedení 2:0 jsme ztratili po vlastních chybách. Třinec byl v tlaku, ale uklidnila nás branka na 3:2 v závěru druhé třetiny. Třinec už pak třetí část psychicky nezvládl. Začali faulovat, byli často v oslabení, my využili přesilovky a bylo rozhodnuto."

Po několika střetech ve třetí třetině jsi skončil na ledě, což z tribuny vypadalo hrůzostrašně. O co šlo?
„Nebylo to nic vážného, ale v té chvíli to samozřejmě bolí. Jak jsem říkal, Třinečtí pak už zápas neunášeli. Dělali docela zákeřné zákroky zezadu a do nechráněných míst... Ale dalo se s tím hrát. Play off je o vůli, musíš to prostě překonat.

Na Lapač včera přišlo přes 2100 diváků. Pomáhá vám taková podpora, nebo jste spíše nervózní?
„Mladší hráči jsou možná nervóznější, ale my starší, kteří jsme hráli nějaké zápasy za áčko, jsme na to už zvyklí. Diváci nám moc pomáhají a ženou nás dopředu. Je to velký rozdíl oproti Třinci, kam přišly domácí podpořit jen asi tři stovky lidí.“

Ve finále vás čeká Zlín. Erik Hrňa v nedávném rozhovoru řekl, že právě Zlín je mužstvem, které by si do play off nepřál. Bude to nepříjemný soupeř?
„Nepříjemní budou, protože vědí, jak na nás hrát. Ale na druhou stranu my na ně také, utkáváme se s těmi samými hráči už někdy od šestých tříd. Věřím že doma ve středu vyhrajeme a v pátek bychom to chtěli ve Zlíně už rozhodnout“

Stíháš se soustředit na play off a zároveň na vysokoškolské studium?
„Dálkově studuji management sportu a trenérství na Univerzitě Palackého v Olomouci a jedenkrát do měsíce tam na víkend dojíždím. Bylo to teď trochu náročnější, když jsem hrál ještě za áčko a juniory, ale snažím se to tak nějak lepit... Sezóna je za chvíli u konce.