Zřejmě poslední domácí zápas, Vsetín hostí Vítkovice

Aleš Koňařík • 23.02.2004

V s e t í n – Už jen zázrak by posunul vsetínské hokejisty do finálové části extraligy, utkání s Vítkovicemi bude s největší pravděpodobností posledním letošním vystoupením před vlastními diváky. Kromě Třince jsou Vítkovice jediným týmem, kterého letos Vsetín nedokázal porazit, a tak i tento fakt by mohl pro Vsetín znamenat větší motivaci. Utkání začíná v 17:30!

Postupový rébus se zřetelně zúžil na souboj Plzně s Kladnem a Vsetín by mohla vynést jen tato souhra okolností: Plzeň prohraje na Spartě, Kladno doma s Karlovými Vary, v posledním kole pak přímý souboj Plzně s Kladnem skončí nerozhodně a Vary na domácím ledě podlehnou Pardubicím. Navíc má tato odvážná kombinace drobný háček, Vsetín by musel zvítězit jak nad Vítkovicemi, tak v pátek ve Zlíně. A poslední skutečný hokejový zázrak se příhodil v roce 1980 ve finále olympijského turnaje v Lake Placid, kdy univerzitní tým USA porazil našplapané Sověty...

Vítkovice v posledním kole vyšouply vítězstvím 6:2 Kladno z postupové osmičky a pokud by play-off začínalo nyní, střetly by se s pražskou Spartou. Na venkovních kluzištích však Ostravané neúřadují zdaleka tak suverénně jako ve svém dočasném azylu v Porubě. Venku naposledy zvítězili 11.ledna v Třinci (2:1). Dva z letošních duelů se Vsetínem skončily remízou 1:1, při posledním měření sil si oba týmy s chutí zaútočily. Divoký zápas tehdy skončil 7:5 a střelecky se v něm prosadili dva nebezpeční útočníci Jiří Burger (23 gólů) a Zbyněk Irgl (18 gólů).

Sestavy v minulém kole:

Vítkovice: Pinc - Jurečka, Černošek, Seman, Zápotočný, Pavel Kumstát, Rimmel - P. Míka, Burger, Krayzel - I. Padělek (21. Hubáček), Turek, Olesz - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek.

Vsetín: Biegl (31. Plšek) - Jaškin, Frolo, Jiří Polák, Kowalczyk, Němec, Vyrůbalík, Horák - Dubec, Vak, Demel - Selingr, Stantien, R. Hruška - Z. Sedlák, Vávra, Ambruz.