Dvoubrankové vedení nestačilo, Vsetín s Trenčínem padl v prodloužení

Jan Tajzler • 24.08.2023

Valaši ve čtvrtek cestovali k poslednímu venkovnímu přípravnému utkání do Trenčína. Na Slovensku začali Valaši slibně, přesilovou hru využil Erik Hrňa a v prostředním dějství navýšil vedení Vít Jonák. Dukla reagovala kontaktní brankou, ale ve třetí třetině šli zelenožlutí znovu do dvoubrankového náskoku zásluhou Tomáše Janduse. Trenčín ovšem dokázal během dvou minut smazat dvoubrankové manko a nakonec v prodloužení získal utkání na svou stranu. Zbylá přípravná utkání už Vsetínští odehrají v domácím prostředí.

Přípravné zápasy - Příprava čt 24.8.17:30
HK Dukla Trenčín
4:3p(0:1, 0:1, 3:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 43. J. Baláž, 50. Pietroniro, 50. J. Baláž, 61. J. Baláž (Immo, Ekberg) – 9. Hrňa (Holec), 21. Jonák (Rob), 48. Jandus (Hořanský). Rozhodčí: Krajčík, D. Lesay – Jurčiak, Valo. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.

HK Dukla Trenčín: LaCouveé – Pietroniro, Nemčík, Ekberg, Starosta, Kupec, Hlaváč, Hrenák – T. Tomík, J. Baláž, Š. Petráš – Ahl, Conway, Immo – D. Hudec, Sojčík, Krajčovič – Feranec, D. Vaňo, Olle.
VHK ROBE Vsetín: Žukov – Staněk, Ondračka, Ďurkáč, Jenáček, Hamřík, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Klhůfek, Hrňa – Hořanský, Kern, Jandus – Svetina, Matějíček, Melenovský.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Utkání bylo hrané ve velmi rychlém tempu a náš tým první dvě třetiy odehrál agresivně, v dobrém pohybu a měli jsme tam systémově dané věci, které v naší hře chceme vidět. Ve 3. třetině jsme z toho ustoupili a výsledek se vyrovnal. Jinak to ale hodnotím jako velmi kvalitní přípravné utkání.