Vsetín udolal Trenčín v samostatných nájezdech

Jan Tajzler • 17.08.2023

První domácí přípravné utkání odehráli hokejisté Vsetína ve čtvrtek proti Dukle Trenčín. Úvodní dějství patřilo hostům ze Slovenska, ale Valaši v prostředním dějství zmobilizovali síly a trpělivým výkonem postupně umazávali náskok soupeře. Ve třetí třetině se Vsetínu v rámci přestřelky podařilo i jít do vedení, ale nakonec Dukla dovedla utkání do samostatných nájezdů, kde se jediným úspěšným exekutorem stal vsetínský útočník Miroslav Holec.

Přípravné zápasy - Příprava čt 17.8.18:00
HK Dukla Trenčín
6:5sn(0:2, 2:1, 3:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Berzinš (Jonák, Rob), 31. Berzinš (Teper, Jonák), 42. Jonák (Staněk, Rob), 46. Hryciow, 54. Rob (Staněk, Jonák), rozh. náj. Holec – 4. Conway (Němčík), 14. 8 (34), 22. Ekberg (Charbonneau, Baláž), 43. Pietroniro (Petráš, Charbonneau), 55. Baláž (Charbonneau).. Rozhodčí: Kovarčík, Smilek – Šimek, Tomeček. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1522. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 5:5.

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Staněk, Teper, Smetana, Jenáček, Ďurkáč, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Klhůfek, Hrňa – Bláha, Dědek, Matějček.
HK Dukla Trenčín: Vereš – Pietroniro, Nemčík, Ekberg, Bokroš, Kupec, Hlaváč, Hrenák – Charbonneau, Baláž, Petráš – Ahl, Conway, Immo – Hudec, Sojčík, Krajčovič – Vaňo, Olle.

Vsetín znovu nastoupil do utkání se třemi útočnými formacemi a chvíli trvalo, než se Valaši dostali do tempa. Trenčín byl v úvodu aktivnější, vyprodukoval více střeleckých příležitostí a v čase 3:27 otevřel skóre, když nahození Němčíka Pavlíček vyrazil před sebe a na dorážku byl připraven Scott Conway. Valaši si následně zkomplikovali situaci vyloučením Pavla Klhůfka na 2+2 minuty, nedisciplinovaný byl však i Trenčín, a tak hrál pouze klasickou početní výhodu, kterou nevyužil.

Dukla byla nadále aktivní a dočkala se po zásluze i druhé branky. Baláž zpoza branky poslal přihrávku do volného prostoru Šimonu Petrášovi a ten přesnou střelou k tyči překonal Pavlíčka. Vsetín zabral až v závěru první třetiny a přinutil soupeře k nedovoleným zákrokům. Vsacané dokonce měli před první sirénou možnost hrát delší dobu v početní výhodě 5 na 3, ale Vereše ohrozil střeleckým pokusem od modré čáry pouze Teper a pak Hrňa, brankář Dukly ale neměl se vsetínskými střelami vážnější potíže a po prvních dvaceti minutách tak Trenčín na Lapači vedl 2:0.

Start do druhé třetiny vyšel Vsetínu na výbornou. Valaši nakonec potrestali vyloučení hostujících hráčů ze závěru úvodního dějství a po nahození Jonáka se puk dostal na hůl Danielse Berzinše, jenž trefil odkrytý prostor v brance Dukly. Trenčín však bleskurychle odpověděl, po pěkně sehrané akci se kotouč dostal na osu hřiště k Tobiasu Ekbergovi a ten přesně zamířil. Jinak ale byl Vsetín v prostředním dějství aktivnějším týmem a dostával obranu Dukly pod tlak. Blízko ke kontaktní brance byl v přesilové hře Erik Hrňa, ale proti jeho prudkým ranám výborně zasahoval brankář Vereš.

Vsetínští se dočkali kýženého úspěchu v polovině základní hrací doby, kdy Daniels Berzinš usměrnil za záda Vereše prudkou střelu v podání Tepera. Trenčín na vsetínskou aktivitu musel reagovat oddechovým časem, ale Vsacané si tvořili další slibné příležitostí. Nejblíže k vyrovnání měl po další prudké střele Berzinše Luboš Rob, když z dorážky orazítkoval tyčku trenčínské svatyně. I přes mohutný nápor dokázal Trenčín před druhou sirénou jednobrankový náskok udržet.

Vsetín na startu třetí třetiny dokázal bleskově využít přesilovou hru a poprvé v utkání vyrovnat, to když se po prudké střele Staňka odrazil puk zpět od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, kde byl připraven Vít Jonák a přesnou střelou vyrovnal. Trenčín ale znovu brzy zareagoval a po pětatřiceti vteřinách si vzal vedení zpět, když přesně zamířil z hranice pravého kruhu Phil Pietroniro. Vsetín se ovšem nesložil a nadále bojoval, odměnou mu byla situace na startu 46. minuty, kdy puk zachytil na modré čáře Michal Hryciow a jeho pohotové nahození doplachtilo až za záda Vereše.

Za podpory fanoušků se Vsetín také poprvé v utkání dostal i do vedení. Po kombinaci Jonáka s Berzinšem se uvolnil na pravém kruhu Luboš Rob a přesnou trefou pod horní tyč zaznamenal obrat pro vsetínské barvy. Jenže i tentokrát Dukla našla odpověď a po nahození Jozefa Baláže bylo znovu skóre nerozhodné. Rozhodnutí před třetí sirénou mohl po přihrávce Roba obstarat Berzinš, ale brankář Vereš byl proti tomu, aby vsetínský útočník zaznamenal hattrick.

Utkání tak skončilo po základní hrací době za stavu 5:5 a po dohodě obou klubů ihned následovaly samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně se prosadil pouze vsetínský útočník Miroslav Holec, a zajistil tak Vsetínu pomyslný bod navíc.

Robert Döme (HK Dukla Trenčín): Zápas měl celkem vysoké tempo. Neměli jsme dnes kompletní tým, dali jsme šanci i mladším hráčům. Troufám si tvrdit, že po individuální stránce jsme byli lepším týmem. Měli jsme zápas už téměř vyhraný, ale pokazili jsme si to sami. Každopádně s nasazením a práci mužstva můžeme být spokojeni.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): Potvrdilo se, že jsme do přípravy zvolili kvalitní soupeře jak Nitru tak i Trenčín. Je to tým, který má i hráče ze zahraničí. Znovu jsme zvolili variantu hry na tři útočné formace, pro kluky to tak není pouze zápas, ale i fyzický náročný trénink. Rozjížděli jsme se trochu pomalu. V první třetině bylo vidět, že většina hrála první zápas sezony. Navíc i ty okolní podmínky, velké vedro venku a také kvalita ledu nebyly optimální, jsme v plné přípravě. Vyžadujeme po klucích splnění náročnějších podmínek. Nakonec si myslím, že to utkání bylo i atraktivní pro lidi, padlo hodně branek. Pro nás je super, že i za nepříznivého stavu jsme se vrátili do zápasu a dotáhli jej do vítězného konce. Říká se, že v přípravě na výsledcích nezáleží, ale myslím si, že vždycky je fajn to vítězství mít. Hodnotím tedy zatím přípravu velice kladně. Věřím, že i další zápasy nás důkladně prověří a už teď se těším na odvety s Nitrou i Trenčínem.