#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - Reakční cvičení, využití terčíků a tenisáků

ceskyhokej.cz • 28.04.2020

Je tu další díl série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře, který se tentokrát zaměřuje na postřeh. Podívejte se na několik zábavných cvičení, které si každý mladý brankář může vyzkoušet v domácím prostředí v době, kdy jsou zimní stadiony zavřené.

V dalším pokračování našich pořízených materiálů jsme se zaměřili na trénink reakce. Využijeme sadu barevných terčíků a 5-8 tenisáků. V tréninku bude zapojena nejen koordinace očí a rukou, ale i jiné vjemy – čísla a barvy. Tenisové míčky jsou popsány čísly a terčíky mají rozlišné barvy.

K tréninkové baterii materiálů přidáváme krátký popisek, kdy je potřeba se před navedením do cviku vždy důkladně na tréninkovou jednotku připravit, pár rad a tipů:

• Brankáři musí být uvolnění, koncentrovaní a motivováni
  • Brankáři začínají v reakčním rozkleku, ramena a prsa jsou nakloněná dopředu, paže jsou před tělem. Brankáři nemají prosedlou pánev a jsou uvolnění v kyčlích
  • Brankáři po nahlášení čísla nebo barvy reagují nejprve očima a hlavou, následně pažemi - Brankáři při cvičení ve dvojicích zapojí soutěživost
  • Brankáři při cvičení v postoji jsou v mírném podřepu a těžiště mají více na špičkách - Brankáři jsou kreativní – mírný podřep mění s pozicí na břichu, zádech nebo rozkleku
  • Brankáři při chytání tenisáku kombinují obě ruce a podle věku i rychlost házeného tenisáku

Ukázky cvičení pro brankáře jsou připravované ve spolupráci profesionálních regionálních trenérů Českého hokeje, jsou zveřejňovány každý týden a distribuovány prostřednictvím regionálních trenérů brankářů klubovým trenérům, rodičům a brankářům. Další díly naleznete v sekci TRÉNINK BRANKÁŘŮ MIMO LED.

Nahrajte na sociální sítě video, jak doma trénujete vy, a připojte hashtag #HokejDoma.