Nevěděli jsme jak bránit havířovské přesilovky, říká útočník Martin Kubo

Michal Veselý • 05.11.2010

Jenom snaha na body nestačí. Hokejistům VHK se na ledě Havířova nedala upřít chuť porvat se o výsledek, druhé mužstvo tabulky ale bylo pro svěřence kouče Juríka a Štrauba nepřekonatelnou překážkou. Vsetínští mohli myslet na body jen za stavu 1:1, kdy se neuvěřitelným vlastencem v havířovské signalizované výhodě trefil Potočný. „Takovou branku jsem v životě neviděl,“ usmál se jedinkrát v pozápasovém rozhovoru útočník Kubo.

„Určitě jsme tady chtěli vyhrát, uhrát tady nějaký bod, to se nám bohužel nepovedlo, soupeř měl navrch. Nedávali jsme branky a lacino jsme inkasovali. Soupeř má dle jmen dobrý tým a na ledě to potvrdil,“ zhodnotil jednoduše zápas útočník Kubo. Měl pravdu, soupeř ze severu Moravy měl zápas pevně v moci. Nebýt výborného Hromady v brance a místy nepřesné koncovky domácích, mohli Vsetínští odjet i desítkou.

Kouč Jurík překvapil zařazením forvarda Kubo do prvního útoku. „Kouč mě mile překvapil, že nás zařadil do první lajny,“ pochvaloval si vsetínský junior. Byla to bohužel jen první vsetínská řada, která dokázala soupeře zatlačit. „Trenér mě dal do útoku s třineckými juniory, zdůvodnil to tím, že jsme mladí a soupeře ubruslíme a vstřelíme branky, povedla se jen jedna. Kluky z Třince znám delší dobu, nastupoval jsem proti nim v extralize dorostu a juniorů. Hrálo se mi s nimi velice dobře,“ vysvětluje trenérovi záměry talentovaný útočník.

I přes výborný výkon havířovských hokejistů odcházeli Valaši do kabin po druhé třetiny s lichotivým porážkou 3:2. „Chtěli jsme to ještě otočit, dostali jsme hloupý gól od modré čáry, kdy to bylo špatně vyhozené a pak už to s námi nevypadalo dobře,“ má jasno Kubo. Podle mladého útočníka zápas rozhodly přesilové hry, „Havířov měl přesilovky velice dobře postavené, my pomalu nevěděli, jak je bránit, to byl asi základ celého zápasu.“

Po prohraném zápase se mladému útočníkovi těžko hledala slova, usmál se jen na vyrovnávající brankou Vsetína na 1:1. Útočník Havířova Potočný v signalizované výhodě a při naskočení šestého domácího hráče, hledal spoluhráče na modré čáře, jeho přihrávka však našla svůj cíl a v opuštěné kleci na druhém konci kluziště. S trochou nadsázky se dá říct, že Vsetín z nula střel, vstřelil jeden gól. „V životě jsem toto neviděl, kuriózní, pěkný gól. Myslel jsem si, že bude platit, nikdy jsem neslyšel, že vlastní branky neplatí,“ pousmál se Kubo.