Před reprezentační pauzou se Vsetín představí v Třebíči

Jan Tajzler, Josef Prášek • 01.11.2019

Chtějí se udržet na vítězné vlně, alespoň takhle zněla slova útočníka Martina Procházky po zdařilém utkání s Prostějovem. Vsetín musí makat, pokud se chce v tabulce vyšvihnout do bezpečných pozic, které mu zajistí jak elitní osmičku, tak i vytouženou čtvrtou pozici před play-off. V cestě za těmito úmysly stojí Valachům aktuálně 12. celek Třebíče. Na rozdíl od Jihlavy je Třebíč destinací Vysočiny, na kterou zelenožlutí nemají příliš dobré vzpomínky, podaří se jim tentokrát uspět na půdě mladého dravého týmu? Utkání startuje v sobotu od 17:30.

Třebíč sice nemá nejlepší formu, ale doma na Vsetín umí

Celek z Vysočiny patří k nejmladším týmům v celé soutěži a prozatím se nachází až na 12. místě. Ztrátu na první osmičku mají Třebíčští jedenáct bodů, což se jim bude dohánět velmi složitě. Z posledních sedmi duelů vyhrály Bílé hvězdy jen jednou, a to doma proti Chomutovu v poměru 3:1.

V posledním zápase na ledě čtvrté Poruby šli hráči Třebíče dokonce do vedení, ale zápas nedotáhli do vítězného konce a prohráli 4:2. „Do utkání jsme vstoupili dobře, ale neproměňovali jsme šance. Rozhodlo pět minut ve druhé třetině, přesilové hry a naše individuální chyby. Jeden z faktorů je i naše koncovka,“ říkal po zápase trenér Martin Sobotka.

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ TŘEBÍČE:

Poruba – Třebíč 4:2
Třebíč – Chomutov 3:1
Přerov – Třebíč 3:2
Třebíč – České Budějovice 1:5
Třebíč – Jihlava 2:4

V útoku má slušnou formu poslední dobou Lukáš Nedvídek, který se i vyhoupl do čela klubového bodování. Formu se drží i Martin Šťovíček a zkušenosti rozdává Michal Vodný, který po pátečním zápasu v dresu Olomouce odcestuje zpátky do Třebíče a měl by do utkání zasáhnout. Do sestavy by se v sobotu měl vrátit i Ladislav Bittner, který během sezóny přišel z Benátek nad Jizerou.

Nejproduktivnější bek je Karel Nedbal, ovšem stále čeká na první branku. Body sbírá Lukáš Forman, který je se dvěma góly nejlepším střelcem mezi obránci. V třebíčském dresu hraje v defenzívě Jakub Jenáček (1+4), kterého si fanoušci Vsetína musí pamatovat z minulé sezóny, kdy v jejich dresu posbíral v 36 zápasech hned devět bodů.

V brankovišti je jasnou jedničkou Pavel Jekel, který v sezóně 2017/2018 hostoval na Lapači.

Z posledních šesti vzájemných zápasů platilo pravidlo, že domácí celek vždy vyhrál v základní hrací době. V minulém ročníků se hráčům Třebíče dokonce podařilo Valachy přejet jednoznačně doma 6:0 a 6:2. Jak tomu bude nyní?

Statistiky obou týmů:

CHANCE liga, 20. kolo
Třebíč – Vsetín

umístění v tabulce
45:55 - 21 bodů
skóre a body
60:49 - 34 bodů
Lukáš Nedvídek 14b (4+10)
nejproduktivnější hráč
Antonín Pechanec 14b (4+10) a Ondřej Slováček 14b (1+13)
Martin Šťovíček, Michal Vodný - 5 branek
nejlepší střelec
Radim Kucharczyk - 9 branek
Lukáš Nedvídek - 10 nahrávek
nejlepší nahrávač
Ondřej Slováček - 13 nahrávek
Karel Nedbal 7b (0+7)
nejproduktivnější obránce
Ondřej Slováček 14b (1+13)
Pavel Jekel - 18 záp. (91,06%)
Dominik Svoboda - 3 záp. (87,5%)
úspěšnost brankářů
David Gába - 12 záp. (90,74%)
Ondřej Bláha - 8 záp. (88,18%)
16,46% - 7. nejlepší
úspěšnost v přesilovce
16,35% - 8. nejlepší
78,26% - 15. nejlepší
úspěšnost v oslabení
85,56% - 7. nejlepší
tresty celkem

Vsetín: Zelenožlutí chtějí udržet vítěznou vlnu

Vsetín zabral a po kolísavých výsledcích si momentálně drží sérii tří vítězství v řadě. Naposledy se družina trenérů Dopity a Jenáčka představila proti prostějovským Jestřábům. Repríza loňského čtvrtfinále přinesla tuhou bitvu, ve které se nakonec zrodilo tříbodové vítězství Valachů.  Myslím, že jsme utkání mohli rozhodnout dřív. Bohužel druhou třetinu jsme neodehráli tak, jak jsme chtěli. Na druhou stranu závěr jsme zvládli velmi dobře a vítězství si pohlídali. Bereme důležité tři body. Čeká nás poslední zápas před pauzou v Třebíči, která má mladé mužstvo. Musíme hrát pokorně k soupeři, protože loni jsme tam dvakrát prohráli, a věřím, že to zvládneme," hodnotil utkání s Jestřáby Luboš Jenáček.

POSLEDNÍCH 5 ZÁPASŮ VSETÍNA:

Vsetín – Litoměřice 4:2
Frýdek-Místek – Vsetín 5:2
Vsetín – Havířov 3:1
Sokolov – Vsetín 2:6
Vsetín – Prostějov 3:2

Valaši mají ve svém kádru zvláštní anomálií. Nejproduktivnějšími hráči jsou zároveň obránce a útočník. Ofenzivní sílu produktivity reprezentuje Antonín Pechanec (4+10), oním obránce je Ondřej Slováček (1+14). Nejvíce to letos střílí v zelenožlutém dresu Radimu Kucharczykovi, zkušený matador zaznamenal 9 branek. Postupně se však začínají naplňovat i předpoklady posil, zápas od zápasu se zvedá výkon Vlastimila Dostálka či Davida Tůmy. Obranné řady pak v reakci na zranění Jakuba Tepera doplnil Tomáš Kudělka. Zkušenosti vsetínské defenzívě by měl dodat čerstvý příchod Jiřího Hunkese. Do brankoviště trenéři postaví s největší pravděpodobností Davida Gábu, jenž vychytal poslední tři vítězství Vsetína.

Souboj Třebíče se Vsetínem startuje v sobotu od 17:30 v KNHP aréně. Pokud se na Vysočinu nevypravíte osobně, můžete průběh zápasu sledovat obvyklými způsoby a to buď prostřednictvím textové onlajn reportáže a nebo si naladit přímý přenos na portálu hokejkatv.cz.

Sestavy v minulém kole:

Třebíč: Jekel – A. Rutar, Nedbal, Forman, Hort, Jenáček, Furch, Kowalczyk – Michálek, Šťovíček, P. Kratochvíl – Vodný, Nedvídek, T. Havránek – Havlát, Tadeáš Král, Paták – Malec, Václavek, Ferda.

Vsetín: Gába – Kudělka, Slováček, Hunkes, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Vítek, Šilhavý, Hořanský.