Zastupitelé nakonec o pomoci hokeji nehlasovali

Eva Stejskalová, město Vsetín • 30.05.2007

V s e t í n - Vsetínští zastupitelé na svém dnešním zasedání nakonec o finanční pomoci Vsetínské hokejové nehlasovali. Dnes odpoledne totiž společnost doručila na radnici žádost o stažení materiálu. Důvod je prostý. Na uhrazení svých závazků se jí podařilo zajistit prostředky u sponzorů.

Vsetínská hokejová požádala město o uvolnění částky ve výši 6 079 648 korun a 14 750 eur, což dohromady činí zhruba 6,5 milionu korun, a to za účelem uhrazení závazků vůči hokejovým subjektům. Tato suma měla být uvolněna ze sedmimilionové částky, která byla před začátkem uplynulé sezóny díky loňské půjčce města v celkové výši 24,5 milionů korun vinkulována ve prospěch APK. Podle vedení města se tak mělo jednat pouze o administrativně – technickou záležitost.

Nakonec byl celý problém vyřešen jinak. „Díky intenzivním jednáním představenstva Vsetínské hokejové, a.s. se dnes dopoledne podařilo zajistit tyto prostředky jiným způsobem, společnost tak mohla od žádosti odstoupit,“ vysvětlila na zastupitelstvu vsetínská starostka Květoslava Othová s tím, že je to určitě dobrá zpráva. Omluvila se tak všem přítomným za účast. „Bohužel, situace se vyvíjela po hodinách a s ohledem na zákonnou lhůtu při svolávání zastupitelstva nebylo možné změnit program,“ dodala starostka.

Závazky Vsetínské hokejové tak budou včas uhrazeny a vsetínský hokejový klub se tak bude moci ucházet o licenci na následující sezónu. „Smlouva byla dnes uzavřena s naším dlouhodobým partnerem,“ potvrdil předseda představenstva Vsetínské hokejové Oldřich Štefl.