Valaši udolali Prostějov, v domácím prostředí slaví čtvrté vítězství v řadě

Jan Tajzler • 30.10.2019

Vsetín dokázal v utkání s Prostějovem navázat na zlepšené výkony z posledních utkání. Již ve 3. minutě otevřel brankový účet zápasu Martin Procházka. Valaši měli povedený nástup i do prostředního dějství, když přesilovou hru využil Radim Kucharczyk. Prostějov sice okamžitě reagoval Žalčíkem, Valachům však dvoubrankový náskok vrátil David Vítek. Jestřábi byli nadále nepříjemní, ale stačili už pouze snížit zásluhou Husy. Vsetín zvládl třetí třetinu především takticky, Jestřáby nepustil do závěrečného náporu a oslavil v domácím prostředí čtvrtou výhru v řadě.

CHANCE LIGA - 19.kolo st 30.10.17:30
LHK Jestřábi Prostějov
3:2(1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Procházka (Hunkes, Kudělka), 22. Kucharczyk (Slováček, Jonák), 26. Vítek (Holomek) – 22. Žálčík (Kafka, M. Novotný), 28. Husa (P. Krejčí, Chlán). Rozhodčí: Wagner, Pilný – Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2580. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

VHK ROBE Vsetín: Gába – Kudělka, Slováček, Hunkes, Dudáš, Jeřábek, J. Drtina, Holomek – D. Tůma, Kucharczyk, Jonák – Dostálek, Rehuš, Procházka – L. Volf, Pechanec, Gorčík – Vítek, Šilhavý, Hořanský.
LHK Jestřábi Prostějov: D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Drtil, Husa, P. Krejčí, Muška – Kafka, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, M. Novák, Berger – R. Pilař, Miškář, T. Jandus.

Vsetín začal v domácím prostředí aktivně a z úvodního náporu vytěžil vedoucí branku již v čase 2:47. Hunkes přivezl kotouč zpoza vlastní branky až do útočného pásma, kde jej předložil na levé křídlo Martinu Procházkovi, vsetínský útočník si s kotoučem šikovně pohrál a poslal jej mezi Dvořákovy betony. Vsetín byl i nadále aktivnějším týmem, do další slibné příležitosti se Valaši dostali ve 13. minutě, znovu u toho byl Procházka, jenž přes Dostálka poslal do slibné pozice Pechance, šanci posledně jmenovaného však dokázal Dvořák zneškodnit. Prostějovu se pak i díky přesilové hře podařilo srovnat tempo hry. Vsetín si také zkusil početní výhodu, ale do konce první periody byl k vidění spíše vyrovnaný hokej, který další branky nepřinesl.

Jestřábi si do druhého dějství přenášeli oslabení, které nedokázali ubránit. Vsetín sehrál přesilovou hru velmi dobře, když se po kombinaci Jonáka se Slováčkem, prosadil přesnou střelou z voleje Radim Kucharczyk. Jestřábi ovšem reagovali záhy, do nahozený kotouč si v rohu vsetínského obranného pásma dobruslil Kafka a našel před Gábou ideálně postaveného Lukáše Žalčíka, jenž zamířil přesně k tyči. Start druhé třetiny přinesl další brankové hody. Nejprve se po pravém křídle rozjel domácí obránce Holomek, aby před brankou našel povedenou přihrávkou Davida Vítka, jemuž se podařilo trefit odkrytý prostor ve svatyni Prostějova. Jenže i na tuhle trefu našli Jestřábi rychlou odpověď a v čase 27:54 zakončil svůj výpad po levém křídle střelou do protipohybu brankáře Gáby Jakub Husa.

V následujících minutách druhé třetiny byli Hanáci aktivnějším týmem a v trestném střílení mohl senzační srovnání dokonat Lukáš Krejčík, Gába však jeho úmysly dokázal přečíst a prostor mezi betony si pohlídal. Prostějov si tvořil další slibné příležitosti, k jedné z nich mu dopomohla i hokejka vsetínského útočníka Volfa, jenž ve snaze blokovat kombinaci hostů protáhl svého brankáře. V čase 36:34 pak riskantně rozehrával i Gába, svou chybu však dokázal napravit, když se včas přemístil k likvidaci Miškárovy střely. Také po druhé třetině si Vsetín do kabin odnášel jednobrankový náskok.

Start třetí třetiny zkomplikoval Prostějovu vyloučení Mušky. Vsetín sice v přesilové hře nebyl výrazně nebezpečný, ale Valaši už ve zbytku závěrečně periody nepustili Jestřáby do útočné pohody. Naopak dodat klid na hole Valachů mohl po další slibné souhře třetí útočné formace Pechanec, ale proti Jestřábům mu nebylo souzeno. Krátce po Pechancovi ujížděl osamocen na Dvořáka Hořanský, ale ani jemu se nepodařilo obstarat uklidňující trefu zelenožlutých barev. Vsetín si v závěru základní hrací doby vypracoval dvojnásobnou početní výhodu, ve které sice neskóroval, ale plnohodnotné dvojnásobné oslabení Jestřáby stálo mnoho sil a do závěrečné sirény už nedokázali ohrozit Gábovu branku. Vsetín tak dokráčel v důležitém utkání k dalšímu potřebnému tříbodovému zisku.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): První třetinu jsme odehráli dobře. Měli jsme dobrý pohyb a Prostějov moc do ničeho nepouštěli. Bohužel jak za stavu 2:0, tak 3:1 jsme dostali hloupý gól, který by se nám neměl stávat. Ten utkání zdramatizoval. Jinak jsme měli víc šancí, i když nás soupeř chvílemi zavřel v pásmu a měl své možnosti. Myslím, že jsme utkání mohli rozhodnout dřív. Bohužel druhou třetinu jsme neodehráli tak, jak jsme chtěli. Na druhou stranu závěr jsme zvládli velmi dobře a vítězství si pohlídali. Bereme důležité tři body. Čeká nás poslední zápas před pauzou v Třebíči, která má mladé mužstvo. Musíme hrát pokorně k soupeři, protože loni jsme tam dvakrát prohráli, a věřím, že to zvládneme.

Ladislav Lubina (LHK Jestřábi Prostějov): První třetina byla vyrovnaná. Jsem přesvědčený o tom, že většinu druhé části jsme byli lepší. Škoda, že za stavu 3:2 ve třetím dějství jsme se nedostali do nějakého většího tlaku. V závěru utkání nás vykolejilo dvojnásobné oslabení. Do žádného tlaku, ze kterého bychom mohli vyrovnat, jsme se tak už vůbec nedostali. Nemáme body, takže spokojeni být nemůžeme, ale kluci bojovali a je škoda, že si nějaký bod neodvážíme. Myslím, že jsme si ho zasloužili.