Vstupenky online

Prohlášení VHK k rozhodnutí Výkonného výboru Českého hokeje

Klub • 18.02.2019

Dne 14. února schválil VV Českého hokeje změnu v organizaci soutěží od sezóny 2019/2020. K očekávané změně ve věci zrušení baráže mezi seniorskou Extraligou a 1.ligou, došlo pro nás k nečekanému rozhodnutí o změně systému soutěží v kategoriích Dorostu a zejména Juniorů. V Juniorské kategorii došlo pouze po 1 roce trvání opět k uzavření Extraligy a vyloučení týmů, které nejsou držiteli statutu Akademie Českého Hokeje.

Toto pro nás nečekané rozhodnutí přináší nejen našemu klubu nespočet komplikací, abychom mohli i nadále koncepčně pokračovat v naší dlouhodobé práci s mládeží v našem klubu.

Od obdržení informace o změně systému soutěží náš klub situaci intenzivně řeší a bude se snažit všemi dostupnými prostředky dosáhnout změny tak, aby naše týmy i v příští sezóně byli účastníky obou extraligových soutěží - dorostu a juniorů.

Nastalou situaci řešíme i ve spolupráci s kluby Přerova a Havířova, kterých se tyto negativní změny stejně jako nás přímo dotýkají.

Pro zbytek letošní sezóny platí, že týmy dorostu a juniorů budou bojovat o účast v playoff extraligy a náš celý klub bude bojovat všemi prostředky, aby se extraliga obou kategorií hrála na Lapači i v příští sezoně. Sestup z extraligy sportovní cestou je pro nás akceptovatelný, to je férové. Sestup z extraligy rozhodnutím od stolu u týmu, který od prosince bojuje ve finálové skupině Extraligy juniorů, je pro nás nepřijatelný.

O dalším vývoji v této věci budeme všechny hráče, rodiče, fanoušky informovat buďto na našem webu nebo přímo s hráči jednotlivých kategoriích nebo jejich rodiči.

Více o schválených změnách v hokejových soutěžích zde (klikněte)