A jak to bude v Třinci?

Kristýna Guricová • 20.01.2007

V s e t í n - 17 kol bez výhry, 29 bodů v tabulce a 10 zápasu do konce sezóny. To je současná nepříliš kladně vyhlížející bilance Vsetínského klubu. Když se k tomu přičte ještě odchod nejzkušenějších hráčů, nezbývá nic jiného než doufat. Doufat v to, že přijde změna a Valaši znovu zvítězí. A proč by tomu tak nemohlo být už v nedělním utkání v Třinci?

Oceláři z Třince hostili v pátečním kole hokejisty ze Znojma a ve velice vyrovnaném zápase, kdy byl stav utkání až do 54.minuty 0:0, nakonec Orlům podlehli o jediný gól. Třinečtí se prozatím drží na osmém, postupovém místě, ale jejich výsledky jsou jako na houpačce. V posledních osmi kolech se se železnou pravidelností střídaly výhry s prohrami, ze zaběhnutých kolejí vybočuje pouze utkání se Zlínem.

Pokud by se však toto pravidlo potvrdilo i v nedělním kole, Vsetín by měl být dalším týmem, který Ocelářům body odevzdá. V posledním vzájemném souboji těchto dvou týmů nastoupí jistě i Radim Tesařík a Tomáš Frolo, kteří v minulost oblékali vsetínský dres.

Nejproduktivnějšími hráči Ocelářů jsou Jan Peterek (15+13) a Jiří Polanský (11+14), ale v jejich závěsu je také trio Tomas, Skořepa a Martynek, kteří v letošní sezóně nadělili Valachům dohromady již 8 bodů a poslední zmiňovaný si ze druhého vzájemného klání odnesl dokonce hattrick.

Vzájemná utkání letošní sezóny

V prvním vzájemném měření sil sehráli Valaši s Třincem vyrovnaný zápas a o vítězi se muselo rozhodovat až při samostatných nájezdech, z nichž ten rozhodující gól padl z hole Tomáše Demela. Další dva zápasy už však pro žlutozelené znamenaly pouze bodovou ztrátu.

4.kolo: Vsetínská hokejová, a.s – HC Oceláři Třinec 5:4 (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0s.n.)
Branky a nahrávky:
1. Grill (Demel), 54. Dubec (Rob), 56. Demel (Stantien), 60. Stantien (Hrabal), rozhodující sam. nájezd Demel - 6. Razingar, 20. Polanský (Bartoň), 38. Martynek, 45. Skořepa (Výtisk).

17.kolo: HC Oceláři Třinec – Vsetínská hokejová, a. s. 5:1 (1:0, 1:0, 3:1) Branky a nahrávky: 4. Polanský (Kudrna), 37. Skořepa (Pácal), 53. Martynek (Pácal), 55. Martynek (Hašek), 60. Martynek (Korhoň) - 43. Demel (Grill).

30.kolo: Vsetínská hokejová, a.s – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:3, 1:0, 1:0) Branky a nahrávky: 29. Stantien (Všetečka), 47. Rob (Kučný) - 4. Tomas (Peterek), 14. Vrba (Kundrátek), 17. Skořepa (Steber).

Sestavy v minulých kolech

Vsetín: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Andersons, Mocek (41. Ostrčil), Stříteský - Näätänen, Stantien, Rob (47. Knebl) - Dubec, Sabol, Darzinš - Davídek, R. Hubáček, Navrátil - Hrňa, Grill

Třinec: Vojtek - Tesařík, Výtisk, Kundrátek, Frolo, Kroupa, Bartoň - Martynek, Skořepa, Korhoň - Štefanka, Peterek, Pavelek - Vůjtek, Polanský, Tomas - Hašek, Kolusz, Steber.