Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Prázdninová kolekce Léto s VHK v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 159 (k 12.7.)

Ambice reprezentace jsou vysoké, tvrdí Čajanová. Chtěla by na mistrovství do Kanady

Helena Hegeďová • 15.11.2019

Dorostenci odehráli zápas s Kometou po skoro třítýdenní pauze. Sára Čajanová se během této přestávky zúčastnila s ženským reprezentačním A-týmem turnaje v ruském Dmitrově. Češky ani jednou neprohrály a se skóre 16:2 celý turnaj vyhrály. „Žádné utkání nebylo jednoduché a ze všech výher máme radost. Super byl zápas s Ruskami, protože celý stadion byl zaplněný lidmi a byla skvělá atmosféra,“ popisuje Čajanová, kterou na přelomu roku česká mistrovství světa kategorie U18 na Slovensku.

Sáro, měli jste téměř třítýdenní pauzu, změnilo se během té doby něco?
Musíme se pořád udržovat v kondici, abychom byli pořád připraveni na zápasy, které přijdou. Máme teď před sebou důležité zápasové období, které musíme zvládnout. Malinko se změnil systém napadání, jinak všechno zůstalo stejné.

Během reprezentační pauzy jste byla na turnaji v Rusku, o co přesně se jednalo?
Bylo to turnaj v ruském Dmitrově, 5 Nations Tournament dospělé kategorie. Účastnily se ho A-týmy z Česka, Ruska, Finska, Švýcarska a Německa.

Jak vlastně probíhá výběr hráček na takovýto turnaj?
Nejdůležitější je výkonnost. Některé holky ale hrají v cizině, takže taky záleží na tom, kdo zrovna může odjet na repre sraz.

V kolika letech jste byla vy poprvé v reprezentaci?
Myslím, že mi bylo deset nebo jedenáct.

Byla jste v Rusku už někdy dřív?
Před dvěma lety jsme měli v Rusku mistrovství světa, dokonce i v tom samém městě, takže jsem jela do známého prostředí. Dál jsme byli v Rusku i minulý rok na turnaji 4 zemí.

Jak byste popsala jednotlivé týmy, s kterými jste tam hrály?
Všechny týmy mají hodně dobrou fyzickou kondici, hlavně Rusky a Finky. Němky se snaží spíše bránit a hrají malý ,box‘ před bránou. Švýcarky se snažily hrát jednoduše, ale dobře jsme je napadaly a daly jsme hodně gólů. Finky jsou hodně bruslivé, nenechají nikomu moc volného prostoru na ledě, ale my jsme hrály jednoduše, dostávaly jsme se lehce z obranného pásma a pak jsme to uhrály i kombinačně. Rusky jsou silovější a stejně jako Finky nikomu nenechají volný prostor. Hrály jsme s nimi trpělivě a ony začaly dělat chyby. Z toho jsme těžily a hodně nám to tam padalo.

Turnaj jste vyhrály, který zápas se vám povedl nejvíc?
Tak samozřejmě, že žádné utkání nebylo jednoduché a ze všech výher máme radost. Myslím si, že super byl zápas s Ruskami, protože celý stadion byl zaplněný lidmi a byla skvělá atmosféra.

Očekávaly jste před turnajem takový výsledek?
Já jsem sice byla na takovém turnaji s A-týmem poprvé, ale myslím si, že ambice reprezentace jsou vždycky vysoké.

Jaké další akce čekají v letošní sezóně ženskou reprezentaci?
Tak mě osobně čeká s U18 turnaj ve Finsku a v lednu jedeme na mistrovství světa na Slovensko. Holky z Áčka mají turnaj v Soči a pak je mistrovství světa v Kanadě, na které bych se taky chtěla dostat.

Vraťme se ještě k utkání s Kometou. Nebyli jste po takové pauze nervózní?
Podle mě si všichni na zápas moc těšili, už to byla dlouhá doba bez zápasu.

V první třetině jste podali dobrý výkon, ale neskórovali jste. Co jste mohli udělat jinak?
První třetinu jsme se soupeřem hráli vyrovnaný hokej, ale bohužel jsme měli moc vyloučení, a to nás pak oslabuje. Tohle bychom měli určitě zlepšit.

Jaký je Kometa soupeř?
Kometa je hodně technický a trpělivý soupeř. Mají tam pár šikovných hráčů.

Minule jste nad nimi vyhráli, chybělo teď něco z toho, co se vám minule povedlo?
Jak už jsem říkala, byli jsme hodně vylučovaní a oni nás díky tomu dostali pod tlak. A určitě nám chybělo více proměněných šancí, ale na druhou stranu nás v tomto utkání skvěle podržel gólman, který jim chytl dalších nejméně pět gólů.

Zápas jste nedohrála, co přesně se stalo?
Do našeho pásma byl po mantinelu nahozený puk, který jsem dojížděla. Napadal mě jejich útočník, tak jsem jela za bránu a vyjela druhou stranou. Oba dva jsme byli blízko mantinelu, a jak jsem vyjela, tak mě na ten mantinel dohrál. Trefil mě hodně blbě a myslím si, že to bylo i zbytečné, protože jsem ten opuk posunula na našeho útočníka a hráč Komety mě pak dohrál. Nic vážného to snad nebude, jen mám dost naražený bok.