Blíží se víkend a s ním i další zápasy hokejové mládeže

Martina Minaříková • 28.01.2016

Tradičně od pátku do neděle budou i tento víkend probíhat další kola mládežnických soutěží. V pátek jsou na programu dva zápasy a oba navíc domácí. Střetnutí s Karvinou čeká juniory, starší dorost se bude snažit o výhru nad Kladnem. V sobotu starší dorost čeká další domácí zápas, ve kterém přivítá České Budějovice. Neděle je věnovaná venkovním zápasům – junioři zajíždí na led Opavy a mladší dorost se představí v Havířově.

JUNIORY čekají další dvě utkání

Své poslední zápasy odehráli junioři minulý víkend, výhru však slavili pouze jednou, a to 5:4 po samostatných nájezdech nad Havířovem. Naopak druhý zápas prohráli vysoko 4:9 s Frýdkem-Místkem. Tento víkend je čekají opět dvě střetnutí, jedno domácí na Lapači a druhé na ledě soupeře.

V domácím zápase se v pátek 29. ledna junioři postaví Karviné. Vzájemné zápasy dokázali vždy ovládnout Valaši poměrem 10:4 a 5:4 po samostatných nájezdech. Karviná je v tabulce poslední, když dosud posbírala 15 bodů, Vsetínu patří místo sedmé s počtem 38 bodů. I vzhledem k tomuto lze za favorita utkání označit právě Vsetín.

V neděli čeká juniory cestování, a to konkrétně do Opavy. Zde je čeká třetí vzájemné střetnutí s tímto soupeřem. Předchozí utkání dokázali jednou vyhrát vsetínští 10:2 a jednou opavští 7:4. V tabulce patří Opavě deváté místo s 32 body. Dá se tedy očekávat vyrovnaný zápas, jehož vítěz bude znám v neděli.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Stojar – Nadymáček, Vašíček, Svozílek, Rýpar, Konopka – Imeri, Janošek, Vilém, Sušeň, Kuchařík, Grygar

SK Karviná: Juránek – Kalus, Procházka, Nolč, Škorpik, Anestis – Trnený, Pacas, Kania, Kurowski, Ligocký, Horecký, Vlček, Čadílek. Trenér: Jaroslav Spodniak

HC Slezan Opava: Drnda - Slavík, Klapetek, Kažimír, Rubý, Cygal, Dyba, Černý, Borunský, Horák, Rousek, Volf, Drejluš, Blaževič, Klement, Hlaváček

SDO stále čeká na body

Starší dorost prodloužil smutnou bilanci čekání na první body už na osm zápasů. Nadstavba mu stále nevychází podle jeho představ, změnit se to pokusí tento víkend. Opět k tomu budou mít dorostenci dobrou příležitost v podobě dvou domácích zápasů.

V pátek je čeká zápas proti Kladnu. V nadstavbě se tyto týmy už jednou potkaly, z výhry 7:0 se radovalo Kladno. Valaši určitě budou chtít kladenským porážku vrátit, budou to mít ale těžké, Kladno v nadstavbě vyhrálo pět z osmi dosud odehraných zápasů. Utkání začíná na Lapači v 16:30.

Druhý domácí zápas čeká dorostence hned následující den v sobotu. Na vsetínském ledě se v roli soupeřů představí České Budějovice. S Valachy je čeká již druhý vzájemný zápas, první ovládli českobudějovičtí poměrem 5:4. Opět jim tedy vsetínští mají co vracet. Utkání se odehraje na Lapači od 11:00.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Huzlík (41. Herman) – Pařízek, Ondračka, Krůžela, Nadymáček, Weintritt J., Kollár, Kašpar, Augustin, Richter – Dostál, Půček, Dubnický, Weintritt M., Čechmánek, Humplík, Kovář, Vilém

Rytíři Kladno: Stahl – Klusáček, Haspeklo, Šíma, J. Kučera, Veber, Kiml, Smrž – Řepka, Kouba, Hrabík, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kovacs, Kubík, Pejchal. Trenéři: Kopecký, Procházka

HC České Budějovice: Hauser (od 47. Němec) – Dosek, Dudáček, Dvořák, Hadžič, Kubeš, Rákosník, Tintěra – Bláha, Egert, Kašper, Kondelík, Matys, Pánek, Rolínek, Sigmund, Tejko

MDO - přidají další výhru?

Mladší dorostenci sehrají tento víkend pouze jeden zápas, a to v neděli 31. ledna. Představí se v něm na ledě Havířova. V nadstavbové skupině E se jim i nadále daří, poslední zápas s Warriorem Brno vsetínští ovládli ve svůj prospěch poměrem 5:0.

Jediný, kdo zatím dokázal dorostence v nadstavbě porazit, byl právě Havířov, když vyhrál 3:2. V sezoně se celky potkaly i s tímto zmiňovaným zápasem čtyřikrát – Vsetín dokázal vyhrát pouze jednou, zbylé tři zápasy ovládl Havířov. I proto budou favoritem utkání, které začíná v Havířově ve 13:15, právě domácí.

Sestavy z minulého kola:

VHK Vsetín: Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Kuboš – Rusler, Cabák, Zetocha, Weintritt, Stodůlka, Matiaško, Pírek, Půček, Brodek, Štědrý, Lobodowski

AZ Havířov: Šembera – Adámek, Máca, Grygar, Čípera, Hrček, Zíková, Pavelek – Janeček, Potočný, Bambula, Juhász, Zíka, Revaj, Del Favero, Pindel, Damps, Tomeček, Malysz