Byl to pro mě speciální zápas, líčí Filip Krajčík. Nabídka Vsetína ho překvapila

Helena Hegeďová • 24.11.2022

Vsetínský odchovanec Filip Krajčík oblékal zeleno-žlutý dres naposledy v sezoně 2019/20, kdy nastupoval za dorost VHK. O rok později vedly jeho kroky na druhou stranu republiky. V Karlových Varech nakoukl do extraligy a v současné době tam hraje nejvyšší juniorskou soutěž. Nyní se v rámci střídavých startů, které má zatím vyřízené do konce roku, vrátil domů a v Přerově si připsal první start za vsetínské áčko.

Filipe, jak jste si užil zápas v Přerově?
Bylo to moje první utkání za A-tým Vsetína a hodně jsem si ho užil. Moc jsem se těšil, byl to mě speciální zápas, protože jsem na Vsetíně doma. Zároveň jsem se to ale snažil brát jako každý jiný zápas.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte?
Dozvěděl jsem se to hned po nedělním zápase juniorky, kdy mi pan Tesařík zařídil hostování. Překvapilo mě to. Počítal jsem sice s nějakým hostováním, ale až po Novém roce. Jsem rád, že jsem takovou příležitost dostal už teď.

Jinak působíte v Karlových Varech, jak vypadaly vaše uplynulé dny?
V neděli a pondělí jsem hrál za juniorku Karlových Varů. Po pondělním zápase jsem jel domů a v úterý už jsem se připojil ke vsetínskému týmu a trénoval s ním.

Na Vsetíně jste působil naposledy v sezoně 2019/20. Jak na to vzpomínáte?
Na Vsetín vzpomínám vždycky dobře, je to přece jen můj domov. Myslím si, že mi to pomohlo také v tom, se v týmu aklimatizovat, protože už jsem pár hráčů znal předtím.

Hrál jste v obranné dvojici s Ondřejem Smetanou. Jak jste si sedli?
Myslím si, že mi dost pomohl svou zkušeností. Jsem rád, že mi v určitých momentech poradil, stejně tak ostatní spoluhráči.

Byl zápas podle vašich představ?
Řekl bych, že ano. Klíčové bylo, že jsme brzy získali vedení, a tím se mi hrálo líp.

U druhého gólu jste si připsal asistenci. Jaká to byla situace?
Po vyhraném buly jsem se dostal k puku a rozehrál na najíždějícího spoluhráče, který úspěšně zakončil.

Body sbíráte i ve Varech, kde se pohybujete na čele tabulky, nastoupil jste také za reprezentaci. Jak zatím ze svého pohledu hodnotíte letošní sezonu?
Zatím se mi střelecky daří a doufám, že v dosavadních výkonem budu pokračovat i nadále. Výhledově bych chtěl dojít s juniorkou Karlových Varů do finále play-off a taky odehrát co nejvíce zápasů v seniorské soutěži.

Už víte, jak bude váš režim do konce roku vypadat?
Zatím ne, všechno je to v jednání. Zatím znám jen program na nadcházející dny, kdy budu v pátek a sobotu už zase pokračovat za Karlovy Vary. Hrajeme v Třinci, takže zůstávám na Vsetíně a k juniorce se připojím až v pátek.