Bylo to ubojované utkání, ale jsem rád, že to vyšlo, říká Ondřej Kopta

Josef Kutěj • 29.11.2018

Poslední měsíc strávil v barvách Přerova. Klub jej tam zaslal, aby se rozehrál a získal větší vytížení ve hře. Nyní se vrátil zpět na Lapač a zařadil se do třetí formace vedle Davida Březiny a Radima Kucharczyka. Jejich formace sice v utkání proti Přerovu neskórovala, ale rozhodně byla vidět.

Ondro, návrat na Lapač po hostování v Přerově. Jak se vaše angažmá právě do Přerova rodilo?

V Přerově měli marodku a já jsem na Vsetíně nebyl až tolik vytěžován. A domluvilo se to tak, že jim půjdu pomoci a myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí.

Za Vsetín jste doposud nastoupil v 17 utkáních a za Přerov v 10. Přesto jste byl střelecky úspěšnější právě u Zubrů. Čím to?
Je možné, že jsem dostával více prostoru. Jinak to nejde přesně říct. Je to hodně i o náhodě. Ale přesně to vysvětlit nedokážu. Možná se ke mně i štěstí přiklonilo. Někdy to tak prostě je.

V Přerově jste sice strávil jen měsíc, ale i tak, jak byste zhodnotil své působení u Zubrů?
Jak jsem již říkal. Hodnotím jej pozitivně. Myslím si, že jsem tam nepodal špatný výkon a teď se na něj budu snažit navázat tady na Vsetíně.

Jak vás v Přerově přijali? Fanoušci, kabina? Jaký je rozdíl mezi Vsetínem a Přerovem?
Přijali mne nad očekávání. Musím říct, že všichni kluci, hráči, manažeři mě přijali super a za to bych jim chtěl poděkovat. S kluky jsem si sednul a i se s nimi spřátelil. Ty kluby jsou vesměs hodně podobné dá se říct. Tady i tam to dělají super lidi a ty kluby fungují.

A jak vás přijali spoluhráči zpět na Vsetíně?
Proběhly nějaké vtípky, ale nic zásadního.

Jak byste hodnotil utkání proti Přerovu? Zpět před vsetínským publikem.
Hodnotím je pozitivně. Bereme tři body. Velmi těžké tři body. Dnes to byl hodně ubojovaný zápas. Přerov hrál poctivě a bojoval, ale my jsme nakonec dali více gólů a bereme důležité tři body.

Začátek utkání byl takový ospalý. Oba týmy jako by se hledaly.
Bylo to vyrovnané utkání. Bylo to o jedné chybě a do půlky zápasu to bylo vyrovnané a v poslední třetině jsme to urvali na naši stranu. Jsme za to samozřejmě rádi a vážíme si toho a teď se na to budeme snažit navázat dobrým výkonem v Budějovicích, abychom tam uhráli body.

Právě do poloviny utkání, kdy se skóre začalo hýbat byla hra poměrně nepřesná. Jak to vidíte vy ze hry?
Ano, jak říkám bylo to ubojované utkání a jsme rádi, že to vyšlo. Klíčové bylo, že jsme na začátku třetí třetiny vstřelili branku a mohli hrát víc s klidem.

Přerov nastoupil do utkání trochu agresivně. V tom se odráželo i velké množství jejich oslabení. Nepřipadalo vám, že to chvílemi bylo až moc?
Nedokážu to úplně říct. Hokej je kontaktní sport, a to k tomu patří. Přerov hraje takový silový styl hokeje, a to se od toho odvíjí. Samozřejmě nějaký faul tam byl, ale rozhodčí si to celkem pohlídali, takže v pohodě.

V dnešním utkání jste na ledě strávil přes 16 minut. Bylo to vytížení, jaké byste si přál?
V Přerově jsem hrával velmi podobný čas, a to mi celkem vyhovuje.

Na konci utkání jste dostali další přesilovku. Místo toho, abyste si konec utkání pohlídali Přerov vás v oslabení tlačil. Čím to?
Chtěli jsme konec utkání odehrát bez chyby a právě tím, že jsme si to chtěli pohlídat jsme jim to párkrát namazali a možná zbytečně ustoupili a nehráli úplně jak měli. Naštěstí jsme to ustáli.

Jak se vám hrálo proti teď již bývalým spoluhráčům?
Samozřejmě to není úplně fajn. Je to zvláštní zápas, když ještě dva dny zpět jedete na zápas s nimi, ale já jsem profesionál, takže to musím brát takhle a potom když začne utkání už to člověk ani moc nevnímá.

Proběhla nějaká „hecovačka“ se Zubry před utkáním?
Jen po utkání, když jsme se zdravili jsme si řekli pár slov s klukama. Popřáli jsme si štěstí a ať je každý zdravý a ať se nám daří. Před utkáním se soustředím na zápas, takže na to ani nebyl čas.

Nyní vás čeká utkáni v Českých Budějovicích. Ty nejsou úplně v herní pohodě. Jak toho využít?
Nemůžeme moc koukat na to jak se jim daří, nebo nedaří. Každé utkání je jiné. Musíme k tomu přistoupit tak jako pokaždé a hrát náš hokej. Musíme hrát poctivě a hrát od začátku do konce.