Chceme atraktivní a spravedlivý model, říká k hlasování o podobě soutěže Daniel Tobola

Redakce • 03.05.2019

V pátek 3. května je uzávěrka hlasování mezi kluby o podobě nového ročníku Chance ligy. Ve hře jsou tři modely, ze kterých kluby vybírají. Varianta A zachovává stávající mode soutěže. Ve druhé variantě jde o rozdělení soutěže na skupiny Východ a Západ. Varianta C zkracuje základní část na 30 kol, po kterých se soutěž rozdělí na dvě skupiny, ve kterých se bude bojovat o přímý postup do čtvrtfinále a ve druhé skupině o postup do předkola playoff.

„My jsme hlasovali pro variantu C s 58 utkání stejně jako Jihlava, České Budějovice či Prostějov. Uvidíme jak hlasování dopadne. Pravděpodobně na hlasy zvítězí varianta B, tedy rozdělení na skupiny Východ/Západ. Nemělo by to však znamenat, že se takto hrát opravdu bude. Pro nás varianta C představuje propojení "spravedlivého a atraktivního" modelu pro kluby, hráče i fanoušky,“ říká k hlasování o podobě soutěže jednatel klubu Daniel Tobola.

Podívejte se na jednotlivé varianty

FOTO: lhkjestrabi.cz

Dnes v 18:00 | Muži