Chci dávat góly, takže pořád budu střílet, říká odhodlaně Luboš Rob

Redakce • 03.10.2018

V přípravě nasbíral v sedmi zápasech pět branek a tři asistence a stal se nejproduktivnějším hráčem Vsetína. V lize ve své produktivitě pokračuje. "Je fajn, že se na začátku daří a nemusí se pak dohánět body. Ale sezona je dlouhá, má nějakých šedesát kol," říká vsetínská třiadvacítka. Luboš Rob podobně jako jeho otec zamířil z Českých Budějovic na Vsetín a zatím se mu daří náramně. Jeho útok je nejbodovější v celé lize. "Pokud takto budeme pokračovat celou sezonu, budeme všichni spokojení," má jasno.

Tradičně druhý nasazovaný útok trenéry Jiřím Dopitou a Lubošem Jenáčkem nasbíral v prvních devíti utkáních už osmatřicet bodů. Přitom si je rovnoměrně mezi sebe rozdělili. Vít Jonák má 13 bodů (6+7), Antonín Pechanec stejný počet (5+8) a Luboš Rob jen o bod zpátky s dvanácti (5+7). "Trenéři Dopita s Jenáčkem nás dali v přípravě dohromady a musím říct, že už tam jsme si dost sedli, padalo nám to a jsme rádi, že to pokračuje. Každý máme svou roli, vždycky si řekneme, co máme hrát, a funguje to. Řekl bych, že až nad očekávání dobře. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál a budeme pomáhat týmu k vítězstvím. Ostatně máme i velký ice time, takže se góly od nás čekají. Je super, že je dáváme," neskrývá spokojenost Luboš Rob.

V Chance lize je hráč přezdívaný Kondor (stejně jako jeho otec) nejpilnějším střelcem soutěže. I proti Porubě vypálil šestkrát, ale další branka z toho zatím nebyla. "Už v prvních zápasech jsem měl plno příležitostí, mám snad 137 střel. Bylo z toho pět gólů, to je celkem dobré, vzhledem k množství šancí je to však podle mě málo. Ale góly, které jsem dal minule, pomohly k vítězství. Teď naštěstí nechyběly, ale samozřejmě jsem mohl dát dva tři. Dávali je jiní, příště to můžu být zase já. Chci dávat góly, takže pořád budu střílet," říká odhodlaně.

V kabině týmu je po čtyřech vítězstvích lepší vzduch, než jak tomu bylo po utkání v Ústí nad Labem, kde Valaši utržili vysokou porážku. To potvrzuje i třiadvacetiletý křídelník. "Když jsme dostali tu nakládačku v Ústí nad Labem, tak se pět dní nehrálo a něco jsme si v kabině řekli. Že takhle hrát nechceme a že ambice týmu jsou někde úplně jinde, než kde jsme se pohybovali po prvních pěti kolech. Řekli jsme si, že teď musíme udělat nějakou šňůru a naštěstí se nám to povedlo. Poslední zápasy jsme už hráli dobře. Jsme rádi, že před volným kolem máme takovou sérii výher, v sobotu hrajeme zase doma a budeme to chtít potvrdit, abychom se udrželi v horní polovině tabulky."

Jak již bylo řečeno, Luboš Rob přišel na Valašsko ze stotisícových Českých Budějovic, aby se zabydlel na Vsetíně. Jak adaptaci zvládá? "Je tady takový klid a řekl bych, že i více domácká atmosféra. Je to všude kousek, nemůžu si na nic stěžovat, po všech stránkách to tady funguje dobře. Hlavně, aby to pokračovalo a dařilo se nám."

Valašsko je tradičně proslulé výrobou slivovice, která je cítit i v ochozech vsetínského zimního stadionu. Jak se k tomu však staví hráči v kabině? Musím říct, že to v kabině jede trošku víc. Ne, že bychom se nějak to, ale nějaký panáček si třeba před zápasem dáme. Slivovice je tu vyhlášená. Stejně jako je v Českých Budějovicích pivo, tak tady slivovice. A jestli mi chutná? No, že bych se v tom nějak vyžíval, tak to ne, ale jeden panáček před zápasem, když se pak zapije, je v pohodě.

Další vyhlášenou věcí na Vsetíně je atmosféra. Podobně jako předchozí sezony tak i letos fanoušci ženou Valachy na domácím ledě za vítězstvím. "V Budějovicích většinou fandí jen ten kotel za brankou, tady celá strana na stání. A musím říct, když je nástup na led a zazní hymna, tak je to fakt krásné. To je jak na fotbale, někde v Turecku. Ale v Budějovicích jsou ty návštěvy na první ligu opravdu neskutečné. Je dobře, že i na druhou nejvyšší soutěž lidé chodí. Tady na Vsetíně je to malé město, lidi nemají na co pořádně chodit, takže je to takový fenomén," zakončuje.

Celé znění rozhovoru si můžete přečíst na stránkách www.hokej.cz nebo kliknutím zde.

Autor: Adam Bagar / hokej.cz