Vstupenky online
ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE! | Nová kolekce VHK PREMIUM v prodeji! | AKTUÁLNÍ POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 1052 (k 6.8.)

Chybovali zkušení hráči, stýskal si Neliba

Zbyněk Stanečka • 21.10.2001

V s e t í n – Chodba před šatnou vsetínského mužstva připomíná ponejvíce nemocniční čekárnu. O berlích se odtud trousí Jaškin či Martin Streit, ale ani zdravým hráčům nebylo po další prohře dvakrát do řeči. „Neproměnili jsme spoustu vyložených šancí a s jednou brankou se nevyhrává,“ shrnul nemladší ze vsetínských beků Ondřej Němec, který by ovšem mohl rozsáhlou vsetínskou marodku kvitovat. Díky ní totiž nastupuje v základní sestavě.


Ondřej Němec při samostatném nájezdu

Valaši se v pátek utkali s dalším moravským klubem, Vítkovicemi. Duel to mohl být vyrovnaný, což se také potvrdilo. V začátku byli lepší domácí. Pomohly jim k tomu i dvě přesilovky, ale pouze k optickému tlaku. V dalším průběhu byly už lepší Vítkovice. „Vůbec jsme nebruslili, chyběla nám lehkost,“ hledal příčiny špatné první třetiny trenér Neliba.Vsetín se mohl ujmout vedení, vypracoval si několik šancí, ale využít nedokázal jedinou.

Do druhé části nastoupil Vsetín jako vyměněný. Zlepšili bruslení a dokázali svého soupeře zatlačit do jeho obranného pásma. „Začali jsme bojovat, mít chuť po vítězství. Upatlané góly nás srazily úplně dolů,“ vysvětlil mladý obránce, proč v nasazeném tempu nedokázali vsetínští hrát více jak deset minut. Hosté se až do poloviny nedostali ke kloudnější šanci, ale pak nastříleli v rozmezí čtyř minut tři góly. Všechny poměrně hodně podobné. Závar před Bieglem, špatná rozehrávka a obrovská chyba obranců. „Všechny tři góly padly po individuálních chybách. Mrzí mě, že tyto chyby udělali zkušení hráči, kteří by nás měli podržet,“ popsal rozhodující okamžiky Neliba. Domácí sice na první úspěch Vítkovic dokázali odpovědět Vampolou, ale to bylo vše.

V poslední třetině se Valaši snažili vyrovnat, ale marně. Ránu z milosti jim udělil osm minut před koncem útočně naladěný Marek Ivan. „Sláva Hriňa netrefil puk. Oni si to prohodili a útočník se nevrátil. Já už jsem s tím nemohl nic moc udělat. Bud mě to trefí nebo ne. Pro Ivana to už nebyl problém dát do prázdné brány,“ popsal poslední střelecký úspěch Vítkovic obránce Němec, který se mu snažil marně zabránit. Nakonec to byl právě Němec, který mohl kosmeticky upravit skóre a oslavit svůj první extraligový gól. „Puk trefil konstrukci branky, chybělo možná pět centimetrů. Mohla to být první branka,“ popisoval svou největší příležitost mladý obránce.